1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Од кој град сте - Анкета (Б-Д)

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од Taurus, 5 Август 2008.

Од кој град сте

 1. Берово

  3.6%
 2. Битола

  32.1%
 3. Велес

  14.3%
 4. Виница

  7.1%
 5. Валандово

  3.6%
 6. Гостивар

  17.9%
 7. Гевгелија

  14.3%
 8. Демир Капија

  0 глас/а
  0.0%
 9. Делчево

  0 глас/а
  0.0%
 10. Дебар

  7.1%
 1. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,328
  979
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
 2. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
 3. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  63
  1 Март 2007
 4. secure.boy

  secure.boy
  Intern

  125
  1
  23 Јануари 2008
  me 2
   
 5. GigaC

  GigaC
  Intern

  344
  7
  23 Април 2008
  Гевгелија :bravo::bravo::bravo:
   
 6. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Veles :rolleyes:
  A koe e drugoto velesance? :)
   
 7. AMD_fan

  AMD_fan
  Certified IT Addict

  3,646
  137
  10 ноември 2007
  Машко
  @alexo :)
   
 8. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,794
  75
  7 Април 2007
  Зошто Штип го нема на листата?Можам да за забележам дека има многу помалку градови одколку што има:ermm:
   
 9. Majestic

  Majestic
  Gaining Experience

  126
  121
  25 Јули 2008
  Машко
  И јас и јас! :bravo:
   
 10. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,328
  979
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  Има уште 2 анкети, прочитај го првиот пост.
   
 11. loris

  loris
  Gaining Experience

  624
  53
  7 Мај 2007
  Машко
  Програмер
 12. petar.bt

  petar.bt
  Intern

  731
  20
  12 Август 2007
  и јас сум од Битола:D:D
   
 13. stole_pesov

  stole_pesov
  Intern

  530
  17
  25 Април 2008
 14. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  706
  138
  10 Јуни 2007
 15. x3m_dAnGeR

  x3m_dAnGeR
  Intern

  38
  1
  4 Јули 2008
  jas mislam deka sum od Ohrid akmo vo anketava Ohrid:lut2:
   
 16. Laki Luciano

  Laki Luciano
  Intern

  332
  3
  27 Мај 2008
  @x3m_dAnGeR

  Мислам дека ти си за тука :)
  btw од Гевгелија, но веќе цели 4 години во Скопје :rolleyes:
   
 17. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
  Смирете се сите не постирајте непотребни постови...кој од каде е си има тема и нека гласа немора ни пост да пишува... камоли непотребно.
   
 18. bojan_reddevil

  bojan_reddevil
  Intern

  1
  0
  21 Јуни 2008
  и јас сум од гостивар
   
 19. leopad236-ka

  leopad236-ka
  Баниран/a

  39
  0
  6 oктомври 2008
 20. sajd

  sajd
  Intern

  154
  1
  6 oктомври 2008
  Ами и јас од битола:):bravo:
   
 21. super_hacker

  super_hacker
  Баниран/a

  1,333
  68
  2 Април 2008
  Од Градот на Конзулите сум јас...:D
   
 22. goodboy

  goodboy
  Intern

  849
  21
  12 Јануари 2008
  Абе пишува кој од каде е, не пишувајте џабе :)
   
 23. TheWizzz

  TheWizzz
  Intern

  123
  3
  1 ноември 2007
Слични теми
 1. Taurus
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  2,507
 2. Taurus
  Одговори:
  35
  Прегледи:
  4,479
 3. bruteforce
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,676
 4. D3N1EL
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,350
 5. viksa86
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  16,397
Вчитување...

Сподели

Вчитување...