1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Најнови - квалитетни производи во нашите продавници

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од psyside, 5 Декември 2013.

 1. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  804
  712
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Аааа ама дојде АМЦ и ги спушти цените ...
   
 2. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,647
  1,904
  25 Март 2013
  Машко
  Анхоч ако почнат уште малку порано да ги продаваат производиве, ќе бидат главни leak-ери на интернет.
   
  На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  911
  1,578
  20 Јануари 2015
  Машко
  Ајде колку да не остане незабележано на ова тема, не дека заслужува место на на истата со оглед на лошиот price/performance сооднос.
  GTX 1650 AERO за 10,980 ден. во Анхоч
  GTX 1650 GAMING X 4GB 12,490 ден. во Анхoч.
  Картава треба да е занемена за 1050TI од која е значително побрза, меѓутоа е едно 10 % побавна од RX 570.
  AMD во овој ценовен ранг (entry-mid) е неприкосновена без воопшто да излезе AMD Navi.
  Со оваа ценовна политика Ngreedia заслужува да им се случи истото што им се случи на Интел со Ryzen.
   
  Последна промена: 25 Април 2019
  gOJDO, ileste, borcep и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  720
  1,051
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  тие не гледаат споредби со амд. Гледаат 1650 е заменик на 1050! не ти верзијата, и за таа цена има подобрени перформанси за дупло, за иста мсрп со 1050. Амд комотно може уште една генерација да тера со 500 серија карти, според новиве 16хх. доволно е да спушта само цената процент по процент и да чисти рафтови од 500 серија ко од шала, и воедно да биде подобар за многу во исти прајс рејнџ.
   
 5. toplel

  toplel
  On your way to fame

  570
  615
  18 Август 2016
  Машко
  Точно, само да не заборајме на потрошувачката помеѓу RX 570 и 1650. Туринг за 1650 овозможува пониски работни температури (+-60) и знатно помала потрошувачка. Знам како е ко ставив RX 570ка, а после тоа crossfire RX 570. ЕВН ме поздравија со износот. 10% послаба, но ~120% поштедлива (~75W vs ~170W) и плус доаѓа со верзии без 6 пински конектор што ја прави покомпактна за постари системи и mini ITX системи.

  RX 5X0 серијата за скоро ќе бидит две години стара. Овие споредбиве со RX 570 се практични во First World Countries, кај шо добиваш гратис игри со одредени модели на RX серијата и кај што струјата е поисплатлива во однос на нивната месечна заработувачка. А кај нас нова RX 570ки се ~12k за основните модели, поголем дел од нив се на старо. Само така се исплатливи ко што има на форумов за „ич“ пари графички од ризниците на Пане и Гојдо.

  Не ја оправдувам ни цената ни воошто постоењето на истата (1650), ама кога веќе е во продажба мислам дека дел од горенаведениот текст делумно го оправдува купувањето и корисноста.
   
 6. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,623
  4,565
  23 Јуни 2015
  Машко
  Пристигнаа Razer во Анхоч.
   
  Banjifiko, goce03 и на NecrotoX им се допаѓа ова.
 7. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,057
  636
  8 Август 2017
  Машко
  Оно периферија да ти било, јас па мислев покрупни производи.
   
 8. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,014
  4,280
  28 oктомври 2008
  Кои се тие покрупни производи од Razer?

  (Испратено од Mi A1 Radioactive)
   
 9. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,057
  636
  8 Август 2017
  Машко
  Не знам, да не се маусепадови хаха
   
 10. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,223
  3,575
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  На draganamon и Banjifiko им се допаѓа ова.
 11. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,623
  4,565
  23 Јуни 2015
  Машко
  Па полека можеби ќе се донесе и покрупно, ако има заинтересираност. Ние сме таков народ, се ни фали, а кога ќе се донесе не се купува.
   
  На RoninMK, The-spiki, Fredy и уште 2 други им се допаѓа ова.
 12. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,066
  3,167
  2 Септември 2012
  Машко
  Најдобриот буџет процесор на Интел во моментов I3 9100F пристигна во ДДКом пред 2-3 дена. :cool:
  Освен таму на друго место го нема сега за сега, незнам за Нексио. :)
  Како и секогаш нашиве се со повисока цена за овој процесор од препорачаната на Интел 122$, ама тоа е. :p
   
  На goce03 и Tajson им се допаѓа ова.
 13. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,706
  1,110
  28 ноември 2015
  Машко
  2600 over i3 9100 anyday ;)
   
 14. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,066
  3,167
  2 Септември 2012
  Машко
  Еден апдејт, доцна вчера им пишав на Нексио за цена на истиот процесор, ми одговорија денес дека го имаат со препорачаната Интелова цена од 6.600 денари со ддв. :cool:
  Рок на испорака 20 дена.
  Секако го нарачав. :p
   
  На damil, Nikola7650, shifty и уште 8 други им се допаѓа ова.
 15. Tozo8

  Tozo8
  Gaining Experience

  41
  92
  3 Декември 2016
  Машко
  Radeon RX 5700Xt достапна во Анхоч. Гледам ги добиле и Super верзиите на RTX.
   
  На shifty, PC_GAMER, bokiscout и уште 12 други им се допаѓа ова.
 16. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,178
  643
  12 Април 2017
  Машко
  брееееј колку непрофесинално е напраено ова. Искрено само за тоа не би го купил никад од таму... Меле бар на енглески да го напишат..
   
 17. Vlad944

  Vlad944
  Gaining Experience

  268
  495
  3 Март 2015
  Машко
  Пристигаа во Анхоч новите матични за Ryzen 3rd gen
   
  На Goran27, shifty, gremlin и уште 4 други им се допаѓа ова.
 18. NikacXMKD

  NikacXMKD
  Gaining Experience

  341
  218
  7 Јули 2010
  Машко
 19. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,715
  2,335
  14 Декември 2010
  Машко
  Референтна MSI RX 5700 во Анхоч за 24к.
   
  На borcep му/ѝ се допаѓа ова.
 20. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,623
  4,565
  23 Јуни 2015
  Машко
  3та генерација Ryzen во Анхоч. Цена како за душа.
   
  На chemioftw, Vlad944, toplel и уште 8 други им се допаѓа ова.
 21. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,196
  1,845
  13 Јануари 2014
  Машко
  Nintendo Switch Lite во три бои, за брзо во Галерија. Со MSRP од $199, малку скапичко.

  [​IMG]
   
 22. 7n00dle7

  7n00dle7
  Gaining Experience

  559
  348
  26 Февруари 2012
  Машко
  Во контекст на муабетов, Redragon понуда која можеби и не е најнова ниту па најквалитетна но сепак мислам дека вреди да се спомне.
   
 23. Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  808
  643
  5 Јули 2011
  Оо мамата...пред 2 недели ја порачав K552 од аљи. Исто ми дојде, 2500 денари.
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 24. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,647
  1,904
  25 Март 2013
  Машко
  Како си задоволен? Со плави свичеви?
   
 25. Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  808
  643
  5 Јули 2011
  Уште путује.
  Да, некоја нивна верзија на чери блу се.
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...