1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Најнови - квалитетни производи во нашите продавници

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од psyside, 5 Декември 2013.

 1. ivan1500

  ivan1500
  Practice makes perfect

  436
  1,305
  10 Септември 2009
  Машко
  MCSA / MCITP / CEH / CCENT
  Xiaomi лаптопи за прв пат кај нас во Анхоч. Цената за прво носење е сосема во ред.
   
 2. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  950
  683
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Од поодамна ги носат не е нешто ново.;)
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,014
  4,280
  28 oктомври 2008
  Vlad944, MasteR_#0, TATA_MATA и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  911
  1,578
  20 Јануари 2015
  Машко
  Еве ги и Анхоч. иако член на форумов веќе се пофали дека земал 2060 уште пред да ги објават на сајтот :
  Gigabyte PCX GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6 23,685 ден.
  Gigabyte PCX GeForce RTX 2060 Gaming OC 6GB 25,320 ден.
  Gigabyte PCX AORUS GeForce RTX 2060 XTREME 6GB 27,645 ден.
   
  На The-spiki и MasteR_#0 им се допаѓа ова.
 5. xenon

  xenon
  Guru

  3,790
  9,501
  15 Јануари 2011
  Машко
  Цените за 2*** серијалот се безвезе, после долго време немам никаква желба да надградувам хардвер и ќе останам на 1***, ако ова им помине, следниот пат ќе бидат +30% па така една графичка ќе чини колку едно солидно превозно средство..

  /пардон офтопик, бриши.
   
  На Delta111, shifty, MasteR_#0 и уште 6 други им се допаѓа ова.
 6. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,317
  1,773
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Многу јак момент - ги намалиле цените прешкртале таму 500 денари, па кога сте ги продавале по таа цена кога само што ги ставија? :))) жими се тој компири што продава има поголем IQ за продажба ... за продуктот немам замерка топ е.
   
  На Rukfash, The-spiki, mackod и уште 4 други им се допаѓа ова.
 7. toplel

  toplel
  On your way to fame

  570
  615
  18 Август 2016
  Машко
  А на повеќето артикли, пречкртаната цена е иста со другата.
   
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,014
  4,280
  28 oктомври 2008
  И после Анхоч вакви-онакви...:D
   
  goce03, Tozo8 и на gremlin им се допаѓа ова.
 9. Vlad944

  Vlad944
  Gaining Experience

  267
  492
  3 Март 2015
  Машко
  На toplel му/ѝ се допаѓа ова.
 10. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,193
  1,838
  13 Јануари 2014
  Машко
  (Dell) Alienware AW2518HF во Анхоч и Макпетрол, цената е околу 600 денари разлика (~21,000 vs 21,600).
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 11. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,623
  4,565
  23 Јуни 2015
  Машко
  На STEFF, MasteR_#0, goce03 и уште 11 други им се допаѓа ова.
 12. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  333
  556
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
 13. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  720
  1,051
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Добро, сеуште се шпекулира за рилис дејт, и конфигурација, а нашиве ја бапнале на страница веднаш.
   
 14. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,317
  1,773
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Многу чудно прв пат вака цената и тоа за ритејл толку рано да ја стават.
  Многу е блиску ценава со 2060 ... некако тежок залак е кога за +50 евра имам 2060-ка, кога давам 350 ќе дадам и 400 ...
   
 15. toplel

  toplel
  On your way to fame

  570
  615
  18 Август 2016
  Машко
  Ценовно, а и по некои теоретски перформанси, ми испаѓат ко 1060 6GB VS 1060 3GB шо беа.

  П.С. Не сфаќам како Анхоч ги добија картите пред воошто официјални review-а да се појават на интернетов, еден голем плус за тоа.
   
 16. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  720
  1,051
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  цената е таман, 1660 ти е на ниво на 1070 со 1-2% послаби перформанси.
  Секогаш било тоа со +50 еу. Бизнис план, Еј ќе земам 570, ама за 50 евра има 580, за 50 евра подоле 560. Истото и кај нвидиа, 1050, 1050ти 1063 и 1066 се на 50 еу. Поголем избор за нас потрошувачите.
   
 17. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,317
  1,773
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Да не отидеме оф топик но ценовно не е тамам, 1660 точно дека е на ниво на 1070 но ја заменува ценовно 1060 а не 1070, пошто нели со секоја нова генерација перформансите се изместуваат погоре така? Слично како што 2070 е со перформанси со 1080 и 2080 со 1080Ти ... Вака јас би рекол дека е алтернатива за 1070 пошто слична цена и перформанси - добиваш послабо јадро / побрза меморија + DLSS ... тука ми е мене муабетот 1060 беше инцијално 300 евра со 250 евра верзијата со 3ГБ ...
   
  На Costigan_Jr и Sludge.Factory им се допаѓа ова.
 18. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  333
  556
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Гарант ќе има некоја ефтина варијанта до кај 19к, што е и 300 еура. Таман го пополнија сегментот. Сега 1660 нон ТИ ќе биде замена за 1060 3Г.
   
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 19. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,646
  1,901
  25 Март 2013
  Машко
  Секоја чест за анхоч што ја донесоа волку рано. Review-ата почнаа да искачаат буквално пред саат два.

  Реалната цена сметам дека треба да биде 19000 денари, ама...

  Истотака ме радува што се ујдисаа да работат со MSI и што се повеќе ја продлабочуваат соработката.
   
  На dekomote и gremlin им се допаѓа ова.
 20. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,714
  2,332
  14 Декември 2010
  Машко
  На shifty, Vlad944, highflyer и уште 5 други им се допаѓа ова.
 21. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  333
  556
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Браво. Денес ја објавија, денес ја има.
   
  На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.
 22. toplel

  toplel
  On your way to fame

  570
  615
  18 Август 2016
  Машко
  MSI GTX 1650 Aero и 1650 Gaming X по цена од 10.980 и 12,490 денари соодветно во Анхоч. Мислам дека официјално требаше да бидат пуштени на 30ти Април, ама нешто активни ми се Анхоч во последно. Браво.
   
  На architect, shifty, MasteR_#0 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 23. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  333
  556
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Не ми се фаќен верува. Браос!
   
  architect, TATA_MATA и на toplel им се допаѓа ова.
 24. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,036
  567
  12 Април 2013
  Машко
  овие карти нема никави информации на гоголе, сеа проверувам и на мси страната ништо нема за 1650
   
  На toplel му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,056
  635
  8 Август 2017
  Машко
  Не ми се верува дека со најмал ДДВ од 5% за графички картички во Европа имаме најскапи картици, со најмал избор на компоненти. За споредба најефтината 1660 е околу 200€.
   

Сподели

Вчитување...