1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Најнови - квалитетни производи во нашите продавници

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од psyside, 5 Декември 2013.

 1. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  838
  2,173
  12 oктомври 2014
  Машко
  Те прочитав за 2080ка првин.
  За 2080ти ако си расположен толку пари да фркнеш и ако ти е ќејф,што да не

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
  На Skorp му/ѝ се допаѓа ова.
 2. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  903
  1,550
  20 Јануари 2015
  Машко
  Цените не ги кометирам, него друго ме импресионира, Анхоч ги носи графичкиве на 1-2 дена од глобален release date. Браво за Анхоч ;)
   
  На mdeni, TATA_MATA, PC_GAMER и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,516
  14 Мај 2008
  Машко
  Залиха - Х. Значи не ги имаат донесено, туку си имаат ставено плејсхолдер за нарачка.
   
  esquimaux, StalkeR, toplel и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,602
  4,538
  23 Јуни 2015
  Машко
  Неможеш нарачка ако нема на залиха. Чим се ставени ќе ги има набргу.
   
  На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  132
  82
  20 Септември 2013
  Машко
  Да да, или ќе ги има до понеделник најкасно, или веќе се резервирани па нема ни да се појават на веб дека има залиха.
  За да излезат од маркет, мора да ги има на веб страната.
   
 6. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,146
  7,052
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,063
  565
  12 Април 2017
  Машко
  2080 е скоро иста со 1080Ти, а 2080Ти можеби е дупло повеќе од 1080. Не се сеќавам добро.
  EDIT:
   
  На Skorp му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,953
  4,191
  28 oктомври 2008
  MSI PCX GeForce RTX 2080 SEA HAWK X 8GB GDDR6 Liquid Cooling HDMI/3xDP/USB Type-C - 62,545 ден.

  2080.jpg
   
  PC_GAMER, MasteR_#0, borcep и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. 123456

  123456
  On your way to fame

  950
  511
  12 Април 2013
  Машко
 10. Maurelie

  Maurelie
  Gaining Experience

  204
  233
  6 Април 2014
  Машко
 11. undergrounde

  undergrounde
  Gaining Experience

  409
  324
  11 Декември 2009
 12. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,602
  4,538
  23 Јуни 2015
  Машко
  Воопшто не е поевтино. Со два кулера тешко ќе се лади оваа карта.
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,036
  628
  8 Август 2017
  Машко
  Ова е Дуал верзијата, битна е РОГ Стрих-О8Г
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Maurelie

  Maurelie
  Gaining Experience

  204
  233
  6 Април 2014
  Машко
  Последна промена: 17 oктомври 2018
 15. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  791
  739
  27 Април 2010
  Машко
 16. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  838
  2,173
  12 oктомври 2014
  Машко
  Каква глупост е ова 144hz на 15.6 инчен екран у пм!
  Зар некој гејма у денешно време на овие тетриси...

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
 17. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,121
  1,712
  13 Јануари 2014
  Машко
  На Skorp му/ѝ се допаѓа ова.
 18. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,046
  3,098
  2 Септември 2012
  Машко
  Последна промена: 17 ноември 2018
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  693
  1,012
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  mdeni, igor_igor и на gremlin им се допаѓа ова.
 20. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,822
  3,935
  5 Јули 2013
  1111.PNG
  Моментално на запад, ништо ново.

  Плоча + процесор комбо - колку кај нас само процесорот.
   
  На ivan88, DaVoRkNe, goce03 и уште 5 други им се допаѓа ова.
 21. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,063
  565
  12 Април 2017
  Машко
  Интел не се нормални дефинитивно... АМД прават напори да ги срушат Интел.
  Интел: Бриши хајпертрединг..

  Би сакал АМД да ги срушат Интел, засега на цени ги рушат, али на перформанси се малку назад. Со 7нм АМД би требало да ги дофатат интел на IPC.

  Али иако АМД ми изгледаат добри, незнам дали би сакал да бидат сами на маркетот..
   
 22. P.Overdrive

  P.Overdrive
  Gaining Experience

  449
  488
  23 Јуни 2010
  Има причина за тоа, и не е само затоа што се алчни.

  Intel CPUs fall to new hyperthreading exploit that pilfers crypto keys
   
 23. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,063
  565
  12 Април 2017
  Машко
  Знам, но нема потреба да вадат нови процесори ако се послаби или исти како старите. Нека се фокусираат на затварањето на дупките.
   
 24. architect

  architect
  Unstoppable

  1,935
  2,305
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  На веб страната на сет вика дека имаат на лагер i5-9600К, цена 23.499 денари
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 25. architect

  architect
  Unstoppable

  1,935
  2,305
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Во анхоч од денеска веќе имате 9та генерација на интел процесори :)
   
  zirkach, Banjifiko, borcep и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...