1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Најнови - квалитетни производи во нашите продавници

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од psyside, 5 Декември 2013.

 1. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,020
  2,265
  19 Јули 2013
  Во фото дуќанот во веро во тафталиџе да видиш. Стално има некој избор а може и да ти донесе по нарачка.
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 2. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,015
  3,644
  5 Декември 2009
  Машко
  Машала, вие q666, 999 ми се скапи доста, башка и шипинг. Отпаѓа од листа.
  Мене ми треба некој трипод за аматерска употреба, со fuji x10, до кај 2500 максимум можам да дадам. :)

  @moongose
  Инаку имаат сајт, фб пејџ тие или мора да одам таму директ...

  Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
   
 3. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,953
  4,190
  28 oктомври 2008
  Вакво нешто не ти одговара?
  Tripod Manfrotto PrimaPhoto PHKP001 - 2.390 денари
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 4. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,015
  3,644
  5 Декември 2009
  Машко
  Баш синоќа го видов, делува океј. Мислам дека е слично на едни Хама што ги имаше во Сет. Ке се јавам утре ако може да ми го донесат да го ѕирнам. Според некои ривјуа, викаат дека бил океј за парите.
   
 5. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,040
  3,075
  2 Септември 2012
  Машко
  Стигнаа златните пентиуми Coffee. :cool:
  На кој му треба i3-ка прав избор. :p

  ДД Компјутери Gold G5400, 4229 мкд.
  Intel® Pentium® Gold G5400 Processor (4M Cache, 3.70 GHz)

  925564_51_w.jpg
   
  На PC_GAMER, Tomekk, Psycore и уште 7 други им се допаѓа ова.
 6. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,601
  4,535
  23 Јуни 2015
  Машко
  На Tegla, STEFF, TATA_MATA и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,601
  4,535
  23 Јуни 2015
  Машко
  DaVoRkNe, StalkeR, borcep и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,034
  627
  8 Август 2017
  Машко
  На toplel и SiPy` им се допаѓа ова.
 9. shifty

  shifty
  Модератор

  1,010
  1,316
  5 Септември 2009
  Од пред извесен период го има во Плаисио - Грција. Купив еден и сум презадоволен од него, ама не и од квалитетот. На местот кај што е палецот почна да се лиже гумата уште втората недела, а сега изгледа како нагата 2014 која ми е стара 3+ години. Ќе споделам слики подоцна од кога го купив ќе пишам датум и ќе споделам слики од моменталната состојба. BTW цена беше 42 еур.
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,822
  3,935
  5 Јули 2013
  Јас мислам дека Microsoft се има договорено со кинезите, а не дека сака да го врати во производство. Кинезите го произведуваа веќе, дали без или со дозвола не можеме да знаеме. Само знам дека за да може да го продадат на светски пазар каде што се почитуваат законите за заштита на права над одреден производ мора да добијат дозвола. Јас имам купено Microsoft Intellimouse 3.0 oд Aliexpress пред можеби 2 години. Oва е само мое мислење, не мора да значи дека е точно :)

  Што се однесува до самиот глушец - за fps игри е солиден, али му недостасуваат напредни можности како менување на DPI или различни профили со еден клик. Сензорот е доста солиден, ама за игри. За работа не е нешто посебно, токму поради тоа не го користам веќе. Наскоро ќе оди на продажба, а е во беспрекорна состојба.
   
 11. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  729
  673
  31 Мај 2011
  стариот интели имаше подобар сензор, MLT04, ова има од линијата ѓубре сензори на микрософт bluetrack, освен формата, ништо друго не го споредува/нити достигнува до легендарниот статус на стариот интели. и ја исто имам зимано од алиекспрес 4 интелиња, сите се со фабричката мана на интели - скролот си скролнува линија сам по себе, ама прецизност, tracking, се е на врвно ниво
   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,822
  3,935
  5 Јули 2013
  Точно е дека си скролнува сам по себе, сега ме потсети, не сум го користел откако го купив A4 Tech-ов.
  Koe е тоа "ова има од линијата ѓубре сензори на микрософт bluetrack"? Овој дел не го разбрав добро.
   
 13. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  729
  673
  31 Мај 2011
  блутракот(било која ревизија) не е познат по најпрецизен тракинг, има самиот некој prediction algorithm, го убрзува кога влечеш што побрзо у одреден правец/исправува, за некои толку не е осетно, ама се приметува ептен. ова е ко да имаш упалено во контрол панел enhance pointer precision (што секој треба да го има изгасено, освен ако не е на тачпад)
   
 14. toplel

  toplel
  On your way to fame

  565
  605
  18 Август 2016
  Машко
  Аку е со стариот сензор ќе бидит нерелевантен во модерниве FPS игри. Порано беше океј. Истава безвременска форма само со 3310 оптички сензор како Zowie EC1-A би било асма. Или оргазам... Шо знам како се викало.
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 15. shifty

  shifty
  Модератор

  1,010
  1,316
  5 Септември 2009
  IMG_0688.JPG 36476742_1841916362783560_7153548312463802368_n.jpg

  Купен 18-ти мај (прва слика), 1-ви јули (денеска) најнормално користење. Ова почна уште од втората недела, во поглед на квалитет ова не е добар пример за глувче од 42 еур.

  Bluetrack-от e добар за корисници кои би го користеле глувчево на разни површини. Во поглед на прецизност немам замерка иако неможам да бидам репер не играм FPS пуцачини исл., но за нормално десктоп користење +/- за некоја moba немам никаква замерка, кога би бирал на кое глувче е пофино да се работи помеѓу Razer Naga 2014 и Microsoft IntelliMouse, вториот без размислување.

  Се надевам дека ќе има друга подобрена ревизија (во поглед на квалитет), не би барал mouse со поинаква ергономија (презадоволен сум).
   
  На dangthe и Necromancer им се допаѓа ова.
 16. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,822
  3,935
  5 Јули 2013
  Na ovoj sto go kupiv ne e bluetrack
   
  На Steam. му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  729
  673
  31 Мај 2011
  има луѓе што го користат новиов shell и ставаат друг сензор во него. Разгледај ако не за обратно ако можеш, стариот shell со новово ако толку ти одговара :D
   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 18. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,601
  4,535
  23 Јуни 2015
  Машко
  На ARMac, PC_GAMER, Astraion и уште 4 други им се допаѓа ова.
 19. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,090
  1,366
  5 Септември 2008
  Машко
  Штета што квалитетот и техничките спецификации не се на завидно ниво, мослам дека можат да го апдејтуваат и да направат бум, ден денес слушам луѓе што не можат да ги преболат IntelliMouse
   
  На shifty му/ѝ се допаѓа ова.
 20. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,090
  1,366
  5 Септември 2008
  Машко
  Се уште го чекаме мистериозниот шоп :)
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 21. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,134
  7,036
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Во Сет донеле од новите пасти на Cooler Master

  Master Gel (1.85 W/m.k)
  Master Gel Pro (8 W/m.k)
  Master Gel Maker (Nano) (11 W/m.k)

  Земав Maker Nano вчера и се рамо до рамо со Thermal Grizzly Kryonaut (12.5 W/m.k) или разликата е помалце од 1 степен па не покажува.

  Цената на Maker Nano е 400 и нешто денари (4g) што испаѓа поефтино од нарачка на Thermal Grizzly или AS MX-4.
   
  На martin17, Molec, shifty и уште 7 други им се допаѓа ова.
 22. AlexanderMK

  AlexanderMK
  Practice makes perfect

  1,141
  1,798
  19 Мај 2011
  Машко
  PC_GAMER, olikomerc и на goce03 им се допаѓа ова.
 23. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  838
  2,172
  12 oктомври 2014
  Машко
  ^Колку треба да си глуп од 1 до 10 да ја купиш графичкава...
   
 24. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  336
  261
  25 Август 2016
  Машко
  Вреди од 1080ка на 2080ti? Твое мислење.
   
 25. Ronnn

  Ronnn
  Intern

  67
  34
  14 Јуни 2018
  Машко
  мое мислење: никако, немој ни да си помислил :D
   
  На Skorp му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...