• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Како изгледа внатрешноста на вашето куќиште

uwemi

Unbeatable
20 февруари 2011
4.761
4.319
Skopje
2b.com.mk
uwemi's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 3450s
Motherboard
Gigabyte GA-z68xpUD3
Storage
Samsung EVO 840 / 320GB + 1TB HDD.
PSU
CM SilentPro 700W
RAM
2x4GB Kingston - 1333mhz
Video card
Sapphire R9 280x Vapor-X
Case
CoolerMaster K-350
Mouse
Logitech MX-518
Keyboard
A4Tech B120 Red BackLight
Audio
Creative Inspire P380 2.1
Monitor
BenQ RL27" + SyncMaster 24"
OS
Windows 7 / 64Bit
8x8gb Dominator GT = 64 GB RAM memory


image0013237037005771w1d5p.jpg
 

Kajsibebraat

On your way to fame
1 април 2012
1.478
970
ram sticks, ram sticks, more ram sticks xD (инаку кога ја фрлаше старата графичка јас бев тој што ја фаќаше xD)
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8.717
11.081
Скопје
Swifty малце го претерал со телевизорите, ако е големо, резолуцијата е тапа за таа големина, 3х30 инчни 2560х1600 монитори ќе беа друга прича.

ARMac, топ ти изгледа брат, со цефките делува ко водено ладење да имаш. Него решетките за вентилаторите од кај ги имаш земено?


Абе ги корнев од стари HP машини. Иначе во сет треба да ги има ако те сфатат што им бараш :D
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8.717
11.081
Скопје
На битпазар на тезгите со техника. Зип кабел се вика, на турски е кутијата. Ја фрлив иначе ќе ти ставев слика.

На белите ми текнува пишуваше ak bulut kablo yonetim, на црниве исто нешто yonetim.
 

Ace Lud

Unstoppable
7 април 2012
1.130
2.097
Skopje
Ace Lud's setup  
Processor & Cooler
R7 3700x + NZXT Kraken x62
Motherboard
ASUS Crosshair VII HERO
Storage
nvme1TB + 1TB samsung SSD
PSU
V750 Cooler Master
RAM
2x16 3200mhz GSKILL neo
Video card
MSI 2080ti
Case
Lian Li 011 Dinamic
Mouse
g.skill
Keyboard
g.skill
Monitor
LG 27''
OS
Windows 10 pro
Eve nekoja slika i od vnatresnosta na moeto kukiste ne e nesto posebno sepak vrsi rabota
DSC00174.jpg DSC00175.jpg DSC00174.jpg DSC00175.jpg
 

Phenomen

Баниран/a
6 декември 2011
898
433
Кисела Вода
hardwarehazard.com
Имам една молба до сите вас и покрај тоа што темата не е моја: повеќе слики а помалку дивење во стил WoooooW, види напајање, види рам, види ова, види она.. Бар кога коментирате ставете си слика од куќиштето по пат..
 

uwemi

Unbeatable
20 февруари 2011
4.761
4.319
Skopje
2b.com.mk
uwemi's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 3450s
Motherboard
Gigabyte GA-z68xpUD3
Storage
Samsung EVO 840 / 320GB + 1TB HDD.
PSU
CM SilentPro 700W
RAM
2x4GB Kingston - 1333mhz
Video card
Sapphire R9 280x Vapor-X
Case
CoolerMaster K-350
Mouse
Logitech MX-518
Keyboard
A4Tech B120 Red BackLight
Audio
Creative Inspire P380 2.1
Monitor
BenQ RL27" + SyncMaster 24"
OS
Windows 7 / 64Bit

Phenomen

Баниран/a
6 декември 2011
898
433
Кисела Вода
hardwarehazard.com
Да се приклучам на клубот со моето ново легендарно куќиште :p
Посебна благодарност до Tonino кој ми помогна со каблите (ја заврши 98 % од работата).
DSC00458.JPG
Многу ми е жал што немам апарат способен да направи фотографија каде што ќе се види убавината со уклучени cold cathodi..
 

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.032
12.605
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
lvIN0.jpg


Веќе насобрало прашина од Нова година. Инаку, ништо не свети, сите ЛЕД-ови на вентилаторите се крцнати како на следната слика:

YwBgw.jpg


Се извинувам за лошиот квалитет на сликите, немам подобар фотоапарат.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.080
29.892
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

ivsss

On your way to fame
16 февруари 2012
338
672
на Psy компонентите му се заштрафени директно на бирото :) да се гледаат цело време а не да треба да се отвара за да ги видиш.... мала шала како провокација :)
Поздрав,
Ивс.
 

d_yor8

On your way to fame
27 јуни 2011
1.223
510
i plus, peticija psy samiot da se pojavi na slikata pokraj kukisteto SOSE monitor, zvucnici i nekoe domasno fluffy milenice :D :D :D
 

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7.864
5.150
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire) / Wireless kombo Тастатура + Mаус од A4Tech
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M
OS
Windows 10 pro
Cooler Master ако не е проверено (барем кога се работи за куќишта) тогаш незнам што е колега :D

Иначе разликата од 922 до 932 во пари не е многу голема, а во перформанси е.
ОВа не е точно, разликата помеѓу 922 и 932 е Точно 2 Степени целзиусови.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.080
29.892
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
2 Степени се многу....
 

d_yor8

On your way to fame
27 јуни 2011
1.223
510
luge a sto bi odbrale megu storm trooper i haf x ??? ista cena se vo SET, mene licno poveke oko mi faka trooperot :inlove:
 

cgfreak

Gaining Experience
1 октомври 2010
360
423
Дома

И јас се приклучувам кон масата која сака да ја види внатрешноста од куќиштето на psyside дефинитивно :D
Другар, барем 5 пет пати до сега ти го имам прочитано потписот, а верувам и многу други на форумов :)
Дај да видиме нешто визуелно :cool:
 

d_yor8

On your way to fame
27 јуни 2011
1.223
510
ali sose Psy :inlove:

P.S. peticija site da go troll-ame psy duri ne go pokazi kukisteto i celokupnata periferija, monitor, zvucki, solji, pijalaci, tepihot, friziderot i SAMIOT :D :D :D Psy ne se luti druzi ali jbg zapekovme :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42.939
Мислења
889.387
Членови
31.696
Огласи
194
Најнов член
wrongly
На врв Дно