• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како изгледа вашето компјутерско биро

dangthe

Practice makes perfect
5 септември 2008
1,164
1,452
Скопје
Ваљда мисли вертикално. Убав сетап. :)
Се обидувам максимално да го искористам просторот, бирото е доста мало (140цм) а падот голем, а обично десно од него стои тефтер за фаќање белешки и цртање, а плус и не играм со мал сензитивити па не ми менува многу ориентацијата :)
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,185
3,263
Битола
@dangthe би направиле бизнис, но, гледам твојов уред БАШ за лаптоп е правен и затоа површината не е мазна и нема простор за маус движење.
 

NikacXMKD

Gaining Experience
7 јули 2010
347
302
NikacXMKD's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5800x / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASUS STRIX B550-F
Storage
Seagate 2TB/ WD BLUE 1TB / SAMSUNG 850 EVO 256GB
PSU
Bequiet! Straight Power 11 750w 80 plus Platinum
RAM
HyperX Predator RGB 64GB 3600Mhz
Video card
GIGABYTE RTX 3070 Gaming OC
Case
NZXT H510 ELITE
Mouse
LOGITECH G502 PROTEUS SPECTRUM
Keyboard
G.SKILL KM570
Audio
RAZER KRAKEN 7.1 V2
Monitor
Alienware 25 AW2521HF
OS
Windows 10
Work in progress, се мислам за уште светло, али никако РГБ ленти позади биро. Критики добредојдени :)

thumbnail_Image.jpg
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,619
1,202
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
На струја или батерии е ламбава? Преубава ми е :)
 

NikacXMKD

Gaining Experience
7 јули 2010
347
302
NikacXMKD's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5800x / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASUS STRIX B550-F
Storage
Seagate 2TB/ WD BLUE 1TB / SAMSUNG 850 EVO 256GB
PSU
Bequiet! Straight Power 11 750w 80 plus Platinum
RAM
HyperX Predator RGB 64GB 3600Mhz
Video card
GIGABYTE RTX 3070 Gaming OC
Case
NZXT H510 ELITE
Mouse
LOGITECH G502 PROTEUS SPECTRUM
Keyboard
G.SKILL KM570
Audio
RAZER KRAKEN 7.1 V2
Monitor
Alienware 25 AW2521HF
OS
Windows 10

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,619
1,202
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
Малце соленка, ама изгледа предобра. Благодарам.
Едит: Сеа видов што се има ламбава. Одлично!
 
Последна промена:

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,563
3,724
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
али никако РГБ ленти позади биро.
Не ти се допаѓа тој изглед или мислиш дека ќе биде прејако? Зашто имаат потенциометар на даљинското, можеш да намалиш ако ти е пресилно светлото.
 

NikacXMKD

Gaining Experience
7 јули 2010
347
302
NikacXMKD's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5800x / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASUS STRIX B550-F
Storage
Seagate 2TB/ WD BLUE 1TB / SAMSUNG 850 EVO 256GB
PSU
Bequiet! Straight Power 11 750w 80 plus Platinum
RAM
HyperX Predator RGB 64GB 3600Mhz
Video card
GIGABYTE RTX 3070 Gaming OC
Case
NZXT H510 ELITE
Mouse
LOGITECH G502 PROTEUS SPECTRUM
Keyboard
G.SKILL KM570
Audio
RAZER KRAKEN 7.1 V2
Monitor
Alienware 25 AW2521HF
OS
Windows 10
Не ти се допаѓа тој изглед или мислиш дека ќе биде прејако? Зашто имаат потенциометар на даљинското, можеш да намалиш ако ти е пресилно светлото.
Не знам, мислам нема да ми се свиѓа како ке изгледа. Сакам Nanoleaf да земам од тоа триаголниците, али пре солени се
 

Vlad944

On your way to fame
3 март 2015
379
824
Битола
Не знам, мислам нема да ми се свиѓа како ке изгледа. Сакам Nanoleaf да земам од тоа триаголниците, али пре солени се
Еве нешто пoeвтино NanoLeaf
Пред година дена беа 10 парчина за 90 евра само бело,сега гледам поефтиниле и плус имат RGB
 

cgfreak

Gaining Experience
1 октомври 2010
341
414
Дома
Дали некој има КАКВА И ДА БИЛО идеја каде може да се најде ваков Keyboard/Mouse Riser кај нас некаде? Моментално користам DIY дрвено постолје коешто е прегрдо, thus бирото НЕ изгледа добро. Од стоење почнав да работам и играм.

ЕДИТ: На AliExpress никако не можев да најдам. На ebay америчкиот само најдов. Најдов и на германскиот Amazon:


Погледнете го атачментот 96359
Случајно налетав на нешто слично на pazar3, па ми текна дека бараше :) Повели:
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,185
3,263
Битола
Случајно налетав на нешто слично на pazar3, па ми текна дека бараше :) Повели:
Супер, thx. Ќе го контактирам. Баш вакво барав. Имаш пиво.
 

TheDimiskov

Gaining Experience
26 февруари 2015
69
170
TheDimiskov's setup  
Processor & Cooler
R7 5800X/XIGMATEK aurora 240mm aio
Motherboard
Asrock Steel Legend B550
Storage
1tb ssd+250gb nvme
PSU
Antec HCG 850w
RAM
Hyper x fury 3200mhz 2x8
Video card
RTX 3070 X TRIO
Case
NZXT H510 Elite Black
Mouse
deathadder elite
Keyboard
blackwidow chroma v2
Audio
ss arctis 5
Monitor
BENQ 27'' 144HZ XL2720Z
OS
Windows 10
Конечно два монитора.

IMG-20210205-WA0000.jpg
 

TheDimiskov

Gaining Experience
26 февруари 2015
69
170
TheDimiskov's setup  
Processor & Cooler
R7 5800X/XIGMATEK aurora 240mm aio
Motherboard
Asrock Steel Legend B550
Storage
1tb ssd+250gb nvme
PSU
Antec HCG 850w
RAM
Hyper x fury 3200mhz 2x8
Video card
RTX 3070 X TRIO
Case
NZXT H510 Elite Black
Mouse
deathadder elite
Keyboard
blackwidow chroma v2
Audio
ss arctis 5
Monitor
BENQ 27'' 144HZ XL2720Z
OS
Windows 10
Јако изгледа ама собирај тие каблите настрана негде . И у темново се гледаат .
Фала,утре треба да бушам бирото за тоа округлото за проток на кабли нз како се вика,и ќе средам се комплет.
 

Dajman

Gaining Experience
19 септември 2020
36
62
Малку размавано, со маската на биро за до продавница :D Сепак привремено е, додека не почнеме да работиме од канцеларија.
Тогаш одам на другата локација кај другото биро :D


Истото биро,Неколку денови пред карантинот и сега.
Ултра гето гејминг еволуира во класик балкан гејминг хахах
 

Атачменти

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,619
1,202
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
Не е истото али добро, изглеа многу подобро од моето.
Јас сепак се решив да си направам друго :D доста му беше.
 

Dajman

Gaining Experience
19 септември 2020
36
62
Не е истото али добро, изглеа многу подобро од моето.
Јас сепак се решив да си направам друго :D доста му беше.
Од прв поглед ми стоеше ко истото биро, средишна фиока со лок механизам и 3 од страна и школското зелено у очи да ти боде.
И јас ќе го баталувам кога ќе дојде време да се селам,али сега за сега ќе брка работа. :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,027
Мислења
837,049
Членови
28,966
Најнов член
dedecds
На врв Дно