Електронски цигари

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од ARMac, 12 Јуни 2014.

 1. Gajche-X

  Gajche-X
  Unbeatable

  3,070
  5,289
  22 Август 2014
  Ко и обично, кај мене у сТреда чичко поштар пошта носи :)

  VaporShark SXK 60 watt (Clone)

  SXK Shark Style 60W Black Aluminum TC VW Variable Wattage Box Mod


  (за тие пари не ми се пропушташе, башка кога почнав со парење ептен го меркав, не оти ми треба, 20.мода вишак, ама ако, нека има)

  Солидно модче.
  Кој имал SXK мод знае какви се.
  Електрониката 60 watt TC(ni200)
  мислам е иста ко кај Nebula, Zero, Vaporflask итн.
  Вратичката ми е ептен кнап. коа ќе ставам батерија со дупли wrap, малку штрчи, без дупли wrap е се ко што треба.

  Се на сѐ, уште едно beater модче за секој ден душа да му се вади :)


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Димензии, скори ист со VTC Mini, по 1.5.мм подебел и поширок од VTC Mini а 0.5.мм понизок.

  [​IMG]

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  На Ace Lud, DennyMK, Chicco69 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  On your way to fame

  660
  899
  13 Февруари 2014
  Машко
  @JovanKrstevski1 Јас би ги препорачал и овие ако нa некој му се чека доста евтино и солидна изработка од дрво + некој вид на памук на дното. Исто така дрвото може да се излакира доколку некој сака поубаво да му изгледа.

  Vpdam Wooden Base A
  Vpdam Wooden Base D
  Vpdam Wooden Base C
  Vpdam Wooden Base B
   
  JovanKrstevski1, Gajche-X, Metuzalem и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. Gajche-X

  Gajche-X
  Unbeatable

  3,070
  5,289
  22 Август 2014
  Инфо за Squonk флашички

  SJMY - 6.мл флашичките ги собира во YFTK SVA 75 клонот "like a glove "
  Пониски се од Lukkos Silk-клонот и мислам дека ќе ги собере во скоро секој и механички е регулиран сквонкер.
  (Гледам ги имаат и модифицирано за во HCigar VT Inbox)
  Нијанса се потврди од YFTK-Lukkos силикон клонот али работат/сквонкаат перфектно.

  Гледам ги користат и во Reo Grand.

  (SJMY ќе дојдат како копија на
  Cappy V4)

  Димензии :
  Висина 45.мм до врвот на металното капаче, без цреФце нормално (на ФТ викаат 44.5.мм)
  Ширина 18.мм (на ФТ викаат 17.5.мм)


  [​IMG]

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VapeS

  VapeS
  Gaining Experience

  151
  213
  12 Август 2016
  Машко
  NGO
  Другари, од каде VG чисто, и PG чисто? Vapemolin не даваат?
   
 5. Gajche-X

  Gajche-X
  Unbeatable

  3,070
  5,289
  22 Август 2014
  Мислам дека даваат VapeMolin.

  Еве ПГ

  (PG) Pharmaceutical Propylene Glycol

  Еве ВГ

  (VG) Pharmaceutical Vegetable Glycerin

  Иначе имаш и на inawera и на e-aromashop/inawera.

  Истото ПГ и ВГ од инавера е и на двата сајта.

  Јас користам инавера ПГ и ВГ веќе година и пол и ме бендисува ептен.

  GLICERYNA FARMACEUTYCZNA

  GLIKOL 1.2 PROPYLENOWY

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
 6. Sharlovski

  Sharlovski
  Gaining Experience

  302
  470
  28 Јануари 2017
  Машко
  Има некоја финта за да се плати без ДДВ на e-aroma?
   
 7. Gajche-X

  Gajche-X
  Unbeatable

  3,070
  5,289
  22 Август 2014
  @Sharlovski

  Јас не сум пробал, нити сум им пишувал на е-маил, цените се доволно ниски/пристојни и не сум се замарал за 30-35.денари плус-минус.

  Пробај пиши им на e-mail дали ќе сакаат да ти одбијат tax.

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  На Sharlovski му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sharlovski

  Sharlovski
  Gaining Experience

  302
  470
  28 Јануари 2017
  Машко
  Не се баш 30-40 денари ако нарачаш количина :) ќе ги опитам.
   
 9. Gajche-X

  Gajche-X
  Unbeatable

  3,070
  5,289
  22 Август 2014
  ^
  30-40.денари по арома или 100.мл чисто ПГ/ВГ.

  Ќар до гуша :)

  Пробај, можда ќе излезат у пресрет,јас имам само позитивно искуство со сите фирми за ароми/бази од Полска.

  Едит:
  Од друга страна, кај БугарЧо(thechosenfew) прашав за ДДВ, ми објасни дека неможе да се "скине" ДДВ/tax пошто плаќањето иде преку PayPal.

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
 10. Nistrix-

  Nistrix-
  Gaining Experience

  68
  118
  18 Февруари 2017
  Машко
  Нова видео игра на Steam :D

  DJqI2INXcAANCGr.jpg-large.jpg
   
  Metuzalem, Vst94 и на Gajche-X им се допаѓа ова.
 11. Buka swiss

  Buka swiss
  Intern

  4
  14
  22 Август 2017
  Машко
  Zdravo entuzijasti. Nekako dojdov do forumot blagodarejki na edno momce i sum pozitivno iznenaden da i vo MKD ima luge koi parat. Ve sledam od svajcarija i pozitivno sum iznenaden kolki ste navlezeni vo temata. Tuka veke sekoj 3 pusac e na e cigari ( sto od zdravstveni pricini a se razbira i od finansiski 1 pak cigari 500mkd) i skoro vo sekoj grad ima po edna dve prodavnici specjalizirani samo za aparati i potrebno materjalce se razbira i rezervni delovi. Pozdrav do site i sekoe dobro. Eve nekoe slikice kako izgledaat prodavnicite tuka

  Испратено од SM-G935F преку IT.mk форум апликација
   
  Ace Lud, M.Marlon, Chicco69 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. Buka swiss

  Buka swiss
  Intern

  4
  14
  22 Август 2017
  Машко
  На Ace Lud, M.Marlon, JovanKrstevski1 и уште 6 други им се допаѓа ова.
 13. Buka swiss

  Buka swiss
  Intern

  4
  14
  22 Август 2017
  Машко
 14. Gajche-X

  Gajche-X
  Unbeatable

  3,070
  5,289
  22 Август 2014
  @Buka swiss
  Здраво колега, добродошол и добро не нашол ;)

  Ср надевам ќе се дружиме /пишуваме на темава и во иднина ;)

  Поздрав ;)

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  На Buka swiss му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Buka swiss

  Buka swiss
  Intern

  4
  14
  22 Август 2017
  Машко
  Sekako i so zadovolstvo. Sto treba pisete

  Испратено од SM-G935F преку IT.mk форум апликација
   
  На Gajche-X му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Metuzalem

  Metuzalem
  Guru

  4,662
  8,047
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  @Buka swiss Поздрав до земјата на Squape-то. :hay:
   
  Tomme, Gajche-X и на Buka swiss им се допаѓа ова.
 17. krema

  krema
  Professor

  5,758
  5,040
  24 Јуни 2009
  Машко
  Поздрав Buka :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Gajche-X и Buka swiss им се допаѓа ова.
 18. rilly

  rilly
  Gaining Experience

  243
  162
  8 Јули 2015
  Машко
  ne e losa...

  jas vekje si naracav

  $39.95 (Free Shipping) Authentic Joyetech eVic Primo 2.0 228W TC VW APV Box Mod (eVic Primo 2.0 228W, 100-315'C, Silver) at m.FastTech.com

  i vtc5 A35
  me predomislivte za noisy crickwt 2
  pokasno ili utre ke naracam merlin mini i nekoj trakatanci.
  se uste baram razgleduvam RTA i nekoj eftin RDA

  kolku se ceka za bateri od nkon?

  Sent from my LG-G3 using Tapatalk
   
  Chicco69, Gajche-X и на Metuzalem им се допаѓа ова.
 19. Metuzalem

  Metuzalem
  Guru

  4,662
  8,047
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Мене во последните две години секогаш ми стигаа за две недели, а сега во јуни ги чекав месец.
   
  На Gajche-X и rilly им се допаѓа ова.
 20. Gajche-X

  Gajche-X
  Unbeatable

  3,070
  5,289
  22 Август 2014
  Е топ :)
  Искрено паметно си изиграл со Joyetech eVic Primo 2.0/228.watt
  Бар знаеш дека е електрониката една од најдобрите Кина плочи.

  (Ако не се лажам, го имаше стариот/прв eVic во форма на цевка,
  и ако не се лажам добро те служеше)

  И за батериите ОК си "изиграл", не се VTC 5A,
  али сепак и старите VTC 5 не се за потценување, поготово кога се користат на повисока ватажа и на ниски оми.

  Мене батерии од nkon ми стигаат за 10-14.дена,
  еднаш беше поспоро и чекав околу 20-тина дена.

  За RDA, ако сакаш Single Coil d2l дрипер со ептен добра арома, топло ти го препорачувам Hadaly.
  Јас го имам овој, многу лесен пошто е од Ultem/Pei горната капа,не загрева горната капа како што загреваат металните, Ultem/Pei е доста отпорен на топлина, ептен е едноставен за билд. Топ мазен ерфлоу, и луда арома.
  Плус не е скап 8$ е.

  $8.25 (Free Shipping) Hadaly Styled RDA Rebuildable Dripping Atomizer (22mm, PEI, Yellow) at m.FastTech.com


  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  Последна промена: 14 Септември 2017
  Chicco69, cacko1, rilly и на уште 1 им се допаѓа ова.
 21. rilly

  rilly
  Gaining Experience

  243
  162
  8 Јули 2015
  Машко
  za ovie se odliciv...sto povise baram povekje sum u konfuzija...
  zdravje ponatamo ke ima i novi i podobri...[​IMG]

  Sent from my LG-G3 using Tapatalk
   
  Chicco69, Metuzalem, Bambuca и на уште 1 им се допаѓа ова.
 22. Metuzalem

  Metuzalem
  Guru

  4,662
  8,047
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Го преточив последното шише медовина од јануари... Фантастична боја, вкус и мирис.

  [​IMG]

  Pralines&Cream 70%VG.
   
  Gajche-X, Ace Lud, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
 23. krema

  krema
  Professor

  5,758
  5,040
  24 Јуни 2009
  Машко
 24. Metuzalem

  Metuzalem
  Guru

  4,662
  8,047
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Од кај знаеш, професоре?

  (имам запишано 2,6; зошто така, не знам)
   
 25. krema

  krema
  Professor

  5,758
  5,040
  24 Јуни 2009
  Машко
  По бојата познавам.
  Имам формула во exel каде што ставам која е аромата, каква е базата, и должина на зреење. Крајниот резултат е каква ќе биде бојата:D j/k :)

  Знам дека секојпат ги правеш едно шешиенце арома на 400ml база, па претпоставив.
  btw ... аромата е од капела!?
   

Сподели