• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Електронски цигари втор дел

bicikle

On your way to fame
3 март 2018
1,923
943
имам сек*уални желби кон ними....
ова тоа им значи?
Sorry, no quotes are available for this order at this time.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
edit
Метузалем нели призмата може со ова да се користи или сепак не?
 
Последна промена:

Rigoberto

Intern
7 март 2019
23
24
Тој ќе да е

Sent from my A7 using Tapatalk

Еве и линк

√ Snowwolf 218W TC Box Mod
Vidi go sledam celo vreme najeftin do sega sum go videl za 75 dolari go ima i na fast tech po 88 dolari e, ako kupuvas ispitaj ubavo sigurno go ima na forumive deka e tuka 9 dolari no pak ke ti kazam mnogu tesko za da bide realno :D , baska ke go imaa iskupeno do sega, ne sum siguren klon dali ima od nego, ovoj sto go imam ne e los dobar mod e samo klackaat kopcinjata za mod od 90 dolari sramota e . .. no za 9 dolari ! realno bateriite poskapi od modot bi ti bile. ..
 
 • Ја почнал/а темата
 • #679

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,708
12,120
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
@bicikle Мислиш со ова :), и не знам. Дури и да може, додава на должина и лошо изгледа, а веројатно и малку одзема на стабилност. Мислам дека и овој пин интерно се држи на гумичка, па ќе се набие.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #681

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,708
12,120
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
На 3avape и мене пред некое време не ми даваше шипинг до кај нас, затоа мислев дека се преорентираа да им шиткаат само на Американци... Не знам со сигурност.

-----

Да не останам покусо од професорот, и јас ќе се солам. :hay: Не намерно, го ќарив на наградна игра на српскиот форум. Не го отворам, дури денеска нарачав соленки (истите како него)...

А ова стигна турбо со Холандска пошта, за 16-17 дена (тоа за мене е турбо :hay:). Од Sourcemore.
 

bicikle

On your way to fame
3 март 2018
1,923
943
@bicikle Мислиш со ова :), и не знам. Дури и да може, додава на должина и лошо изгледа, а веројатно и малку одзема на стабилност. Мислам дека и овој пин интерно се држи на гумичка, па ќе се набие.

да да со него мислев, е да се губи цврстина и тоа е гумено внатре, ама па за некои атомизери ми брка работа, затоа го спомнав
 

dim na struja

Gaining Experience
23 март 2016
275
289

dim na struja

Gaining Experience
23 март 2016
275
289
Еве гледам и на efan.top го пуштиле истиов мод од 3avape

Snowwolf 218W TC Box Mod $9.9

Продужетак

Додека го пишав ова отварам пак линк за да го стаам тука и што да видам
Out Of Stock

Sent from my A7 using Tapatalk
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,708
11,117
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
20190528_130424-01.jpeg

Damn Vape Fresia

Берзеркер кој може и рестриктивно. За нијанса дефокусирана но многу слична арома при МТЛ. За нијанса и поладна заради широката комора.

Билд 0.8 оми кантал 27АВГ 2.5мм. 13 W.

Вејпот е берзеркерски т.е. кајфунски. Троут хит слабо. При рестриктивно ми има сличности со Кајфун 5. Овој е посоодветно отворен споредено со KF5, за нијанса со потопла и полежерна пареа но со истиот шмек. Ми наликува и на Gear RTA само што тој има нешто повеќе арома (при рестриктивно се разбира).

Троши течност како кајфун. При МТЛ како берзеркер.

Мене лично ми е добар за кремасти. Заради пошироката комора не ги „запекува“ течностите. Иако горниот дел загрева сепак е покомотен за вејп споредено со доги и берзеркер.

Изработката е одлична. Единствена маана беше залепена на стаклото гумица кога го отворив. Се друго е топ.

Има уште еден дрип тип кој е сличен на оној од Амит 22мм.

Многу е версатилен и може да се затвори до степен да пиеш од сламка со пинг понг топче во неа па се до комотно рестриктивно. Значи навистина го бива и за двете.

Билд декот е оној од берзеркер. Многу лесен да се фатат жиците. Со тоа што каналите се полнат со памук полесно од колку што очекував. Посебно е добар и го препорачувам на почетници. Освен што е лесен за билдање, човек може да открие каков вид на вејп му се допаѓа со еден атомизер.
 

angeld

Gaining Experience
2 декември 2013
131
114
Батерии од Франција, гледам дека малце поскапо доаѓаат него ли од 18650.ук, ама последно ги нарачав овие и за разлика од сите други што ги имам се покажаа најдобри. Не само батерии, од кај французиве до сега имам 3 нарачки одприлика 150 евра тотал потрошено.
Се е цакум пакум спакувано во кутија со воздушни ќесиња и по некое поклонче (стикер, привезок, магнет, флаери, бонбони...).
TAX EXCL. се цените за нас, ама шипингот е 10 евра. Пратките стигаат за отприлика 10-тина дена, зависно кој ден ќе се нарача.
Генерално сум задоволен, иако е малце поскапо за разлика од други места, ама се исплати за тоа како те третираат како клиент и брзата испорака. Е сега незнам за купони, до сега немам најдено ниеден.
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,708
11,117
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Кога станува збор за батерии мене математиката ми излегуваше само со НКОН.

Употребувам 8 батерии. Ако ги купам кај нас (или во Солун) Sony VTC5 ќе ми дојдат горе доле 80 евра. Барем сум мирен дека се оригинални и не ги чекам по пошта. Плус полесно ми е да пробам да направам рекламација ако затреба. Така што сега за сега не се замарам со други добавувачи зашто не сум сигурен дека се исплати. Посебно не за малку батерии или ако се купуваат парче до две во даден период.
 

angeld

Gaining Experience
2 декември 2013
131
114
Не ми беше конкретно само за батерии, во право си што си пишал. Има многу други работи, се што можеш да замислиш, а поготово за нас DIY насочените има доста алатки и помагала. Секако дека за доста работи не се исплати да се нарачува од кај нив, кога Али ги има истите производи поефтино. Ама сакав да споделам искуство на фирма-клиент кое ретко се доживува при онлајн купување.
 

Astraion

Unstoppable
24 ноември 2012
1,803
2,707
Струмица
Ако ги купам кај нас (или во Солун) Sony VTC5 ќе ми дојдат горе доле 80 евра.
Пак ќе ги спомнам Гигадринкс братјата, имаат VTC5, VTC6, 30Q итн. за убави цени.
GigaDrinks.com

Исто имаат и екстерни полначи Nitecore за тие шо се мислат од каде да си порачаат. Само ќе треба да се тркне до Софија, ИЛИ, со помош на Еконт да се достават до пограничните градови (Ќустендил, Благоевград, Петрич) па да се отиде на кафе до БГ, и да се земат.
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,708
11,117
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Не ми беше конкретно само за батерии, во право си што си пишал. Има многу други работи, се што можеш да замислиш, а поготово за нас DIY насочените има доста алатки и помагала. Секако дека за доста работи не се исплати да се нарачува од кај нив, кога Али ги има истите производи поефтино. Ама сакав да споделам искуство на фирма-клиент кое ретко се доживува при онлајн купување.
Да, одлично. извини не се разбравме. Мојот пост беше општо видување а не реплика на твојот. Баш ми е драго што има и друг културен добавувач за кој јас лично не бев чул.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #693

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,708
12,120
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
@gokica Со здравје да си го служиш, мило ми е што ти се погоди.

@angeld Ја знам таа француската продавница, но секогаш кога гледав во неа ми изгледаше многу скапо, па не се ни трудев да нарачам или да пишам за неа. Но интересна е, особено ако не наплаќаат данок за нас.

@MikickoHC Сега проверив, би требало да работи до 08:00 часот на 30.05 по наше време. За тебе и за другите, внимавајте, купонот CHERISH си работи, а FASTTECH изгледа како да фаќа, но не дава попуст. Барем кај мене е така.

@dim na struja Нема шипинг од efun.top до кај нас. Имав прашано, а и сега проверив (пред да го распродадат снежниот в`к).
 
 • Ја почнал/а темата
 • #696

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,708
12,120
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Имаат релативно често (во просек еднаш на два месеци, за празници), но олку голем попуст ретко има, две години немало.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #698

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,708
12,120
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Додале нови работи во секцијата за распродажба. Некои што ги пробав се на поголем попуст од 20% и можат да се комбинираат во корпа со другите работи што се на нормален попуст. Но се разбира, треба да се поминат многуте глупости за да дојдеме до нешто што ни треба. Моја стратегија е да одам на таа страница, да сортирам според Offers Left и полека да листам низ страниците (прво ги дава најевтините), ако треба и на прескок по неколку страници ако не ме интересираат најевтините ѓубренца. Но има и таму, на пример дриптипчиња.

Потсетник: оваа распродажба, како и секогаш, важи само ако од таму се кликне на Add Offer to Cart, а не да се оди на страницата на производот, од каде што важи редовната цена.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,096
Мислења
838,432
Членови
29,012
Најнов член
Ivan1985
На врв Дно