1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Анхоч - Генерална дискусија, информации и искуства

Дискусија во форумот 'Анхоч' започната од NecrotoX, 1 Декември 2017.

Тагови:

Генерално кое е вашето мислење за Анхоч?

 1. Позитивно

  193 глас/а
  88.1%
 2. Негативно

  15 глас/а
  6.8%
 3. Немам никакво мислење

  11 глас/а
  5.0%
 1. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,053
  4,327
  28 oктомври 2008
  Колку што знам Анхоч никогаш не прави Black Friday. И онака кај нив редовните цени се како кај другите ''клуб'' или ''happy'' цени:)
  Најавен е нов Prime Anhoch центар кај Мида. На отварањето сигурно ќе има попусти.
   
 2. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,645
  4,524
  23 Јуни 2015
  Машко
  Ќе има ќе има. :)
   
  borcep, TATA_MATA, Abovelife и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,562
  3,982
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  И така ми е време за еден рејзен 3600ка и добра плоча за купување за скоро.
   
 4. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  99
  6 Април 2013
  Машко
  Забележани се голем број ит ентузијасти како се движат со хардвер во овој реон. Затоа отвараат салон кај Мида.

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  Avid, Loaded_Dice и на windows8 им се допаѓа ова.
 5. PandaBomber

  PandaBomber
  Gaining Experience

  371
  471
  13 Јуни 2012
  Машко
  Да, таму го шетам куќиштето..

  Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
   
  На Nomad, krashot, Goran995 и уште 11 други им се допаѓа ова.
 6. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,161
  3,518
  7 ноември 2014
  Машко
  Кога седев во Барбакан забележав двајца како шетаа NZXT куќишта, веројатно ти беше тоа?
   
  На Sonic.01 и Avid им се допаѓа ова.
 7. PandaBomber

  PandaBomber
  Gaining Experience

  371
  471
  13 Јуни 2012
  Машко
  Конкретно тогаш не, али идеме со coolermaster, deepcool, некад и без куќиште (open rig).

  Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
   
  На Goran995 и Peceto им се допаѓа ова.
 8. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  838
  1,778
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Со салонот кај Мида му прават конкуренција на Гојдо... то ест си ја пробуваат среќата :D
   
  На StefAngel и Kiken им се допаѓа ова.
 9. boban984

  boban984
  Gaining Experience

  75
  145
  5 Јули 2007
  АНДРЕЈА ХОЧЕВАР е сопственик на Анхоч, ТОНИ ПАВЛОСКИ е на Амако.

  Според официјални податоци.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 10. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  99
  6 Април 2013
  Машко
  Кучиштето, фали во тревникот едно шеталиште како оние на кучињана што им направија. И извадениот хардвер одма тука пошто зашто.
  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 11. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,082
  3,211
  2 Септември 2012
  Машко
  Искрено не верувам.
  Да имаше нешто ќе фрчеа реклами сега, а гледам во моментов абер немаат.
  Од досегашното искуство па мислам дека 5-6 години наназад во Анхоч немам видено Black Friday, а може и повеќе.
  И да имаше не гледам дека нешто би променило затоа што Анхоч и без тоа имал коректни цени секогаш. :)
   
 12. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,053
  4,327
  28 oктомври 2008
  Мислеше на попусти на отварањето на салонот, не на Black Friday...

  Испратено од Mi A1 преку IT.mk форум апликација
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 13. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,082
  3,211
  2 Септември 2012
  Машко
  Упс моја грешка тогаш. :mario:
   
 14. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,645
  4,524
  23 Јуни 2015
  Машко
  Абе секако ќе има :)
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,053
  4,327
  28 oктомври 2008
  А Слаткар ќе пее ли? :D
  Оти за Тинексо' кога го отвараа, пееше и имаше млади чупиња, и то...
   
  Последна промена: 26 ноември 2019
  На GGTT1 и SiPy` им се допаѓа ова.
 16. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  820
  933
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  Black Friday попуст во Анхоч на Play Station 4 Slim 500gb + 1 Dual Shock, 12.990ден

  Edit: И во Галерија е таа цена, значи од Сони е акцијата.
   
  Последна промена: 27 ноември 2019
  На Gaston му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Avid

  Avid
  Guru

  4,461
  6,689
  21 Јануари 2009
  Главното прашање е дали ќе бидат Џипи и Стефонатор????
   
  На Andrei, GGTT1, TATA_MATA и уште 5 други им се допаѓа ова.
 18. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,457
  7,438
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Да го викнеме Агим од Малага. Искусен слаткар со години. За пеење ќе го натераме некако. Башка индијанки ќе има 100%
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 19. krema

  krema
  Professor

  10,624
  10,207
  24 Јуни 2009
  Машко
  Слаткар има опасна конкуренција од Прилеп, не ми се верва дека ќе пее.
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Маша

  Маша
  On your way to fame

  263
  564
  24 Април 2007
  Женско
  Гиковска работа... Место некоја дугонога да бараат да им пее, они Слаткар и Џипи :p
   
  На CBB_6, Peceto, Banjifiko и уште 2 други им се допаѓа ова.
 21. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,053
  4,327
  28 oктомври 2008
  Не ми се годините за дугоноги, може троа некое милфче...

  Испратено од Mi A1 преку IT.mk форум апликација
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 22. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,676
  14,223
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Зошто ваква дискриминација? Може некој милува дуго-ног да му пее... :)
   
 23. Peceto

  Peceto
  Gaining Experience

  62
  66
  24 Јули 2012
  Машко
  iiiii open rig...manijak :D
   
  На PandaBomber му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Infernal

  Infernal
  Intern

  3
  0
  12 Јули 2019
  Машко
  Како според вас им е на Anhoch ситуацијата со производи што не се во залиха? Дали брзо стануваат достапни или пак ги продаваат во една целина и после ги оставаат? Јас сега сум заинтерисиран за еден Wacom графички таблет, но заради овој Black Friday хаос тој заедно со 90% од другите производи што се на попуст веќе се испродадени.
   
 25. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,457
  7,438
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Одговорот можеш најсигурно да го добиеш на [email protected]
   

Сподели

Вчитување...