1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ads на македонски портал

Дискусија во форумот 'Интернет Маркетинг' започната од DJ_Shark, 26 Мај 2016.

 1. Gandal11

  Gandal11
  Intern

  62
  43
  14 Февруари 2019

  Од што се заработува $60 на саат? Најискрено прашувам, колку што знам софтвер инженер ни по западниве држави не заработуваат ни приближно толку, но сепак не знам премногу па затоа ме интересира, бројкава ми дојде како нереална.
   
 2. Garfield'

  Garfield'
  Intern

  162
  39
  18 Јануари 2019
  Машко
  да можно е,зависи каква е работата,може исто така и на yt,плус со линкови од PPD да имаш добра заработка.
   
  На Gandal11 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Oliver!

  Oliver!
  Gaining Experience

  530
  421
  26 Април 2012
  Машко
  Шпекулатор
  Прв линк на кој налетав

  Average Software Engineer Salary in the World I Median Pay for Java, .NET, JavaScript, PHP, C#
   
 4. Garfield'

  Garfield'
  Intern

  162
  39
  18 Јануари 2019
  Машко
 5. Gandal11

  Gandal11
  Intern

  62
  43
  14 Февруари 2019

  Ги видов баш платите, незнам како плаќаат фриленсинг, ама $60 на саат * 8 работни часа, 5 дена во неделата, 4 недели во месец земено, излегува $9.600, 12 месеци $115.200. Од линков како што видов толкави плати зимаат само во САД, затоа ме зачуде бројката од $60 на саат за фриленсинг во МК
   
 6. Oliver!

  Oliver!
  Gaining Experience

  530
  421
  26 Април 2012
  Машко
  Шпекулатор
  Во фриленсинг не е важно каде си лоциран, зарем не? :)
   
  На Gandal11 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Oliver!

  Oliver!
  Gaining Experience

  530
  421
  26 Април 2012
  Машко
  Шпекулатор
 8. Gandal11

  Gandal11
  Intern

  62
  43
  14 Февруари 2019
  Најверојатно во право си, немам работено програмирање фриленсинг за да знам дали плаќаат според локацијата или не, сепак ми се виде барем за во МК висока цената за час.
   

Сподели

Вчитување...