Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

зборле

  1. ContentBot

    Зборле e Wordle, но на македонски

    Wordle е веб сајт за сите љубители на зборови кои сакаат да ги размрдаат сивите ќелии и да пробаат да погодат некој збор од пет букви. Принципот е едноставен. Звучи интересно, нели? Проблемот е во тоа што имате само шест обиди да го погодите замислениот збор, а тоа што зборовите се на англиски...
На врв Дно