Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

загадување

 1. FLEGMA

  Загадување на воздухот во урбаните средини

  Бравос и за тоа што не ги спомна филтрите на оџаците туку само „пепелта“ која требало дас е покрива. Дека работи на лигнит и дека тој истиот лигнит загадува енормно многу (за разлика од други термоелектрани) Само да го размрдам кроткојебецот од погоре и клима евангелистот кој тврди дека РЕК...
 2. D

  И IT.mk се гуши!

  ☠️ И IT.mk се гуши! ☠️ Со цел да се придружиме кон многубројните апели да се превземе нешто, да се апелира до сите и да се зголеми свесноста за овој проблем покренуваме мала иницијатива, односно си го гушиме сајтот во смог и магла преполна со PM честички. Загадената верзија на сајтот >...
 3. D

  Брејнсторминг: Како технологијата може да помогне во решавање на проблемот со загадувањето?

  На страна причинителите (дали е од дрва, коли или се заедно), кои се вашите идеи за како технологијата може да придонесе кон решавање на проблемот или ако ништо друго барем да придонесе кон побрзо или подобро решавање или вршење на притисок за решавање... Видовме како МојВоздух на...
На врв Дно