• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

вирус

 1. ernesto

  Помош за вирус на Facebook

  Потребна е помош за некој вирус на Facebook. Сигурно досега некој се има сретнато со следниов вирус на facebook како што е на сликава? Ако може помош ??? А исто така и ми треба помош кога ке отворам на browser на пр. Chrome ми се отвараат реклами како Bet.365, AliExpress и сл. Ако може помош и...
 2. gokica

  Ransomware - како да се заштитите

  Прелистувајќи на форумов наидов на низа теми кои се поврзани со оваа проблематика: http://forum.it.com.mk/threads/nov-virus-locky-ransom.56922/ http://forum.it.com.mk/threads/vrakjanje-na-fajlovi-kriptirani-so-filecoder-em-virus.50472/ http://forum.it.com.mk/threads/virus.50212/ и низа други...
На врв Дно