Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Помош за вирус на Facebook

ernesto

Intern
8 април 2008
175
10
Kumanovo
ernesto's setup  
Processor & Cooler
Intel (R) Core (TM) i3-5005U CPU @ 2.00GHz
Storage
1 TB
RAM
4 GB
Video card
Intel
Mouse
Gembird
OS
Windows 10
Потребна е помош за некој вирус на Facebook.

Сигурно досега некој се има сретнато со следниов вирус на facebook како што е на сликава?
Ако може помош ???
А исто така и ми треба помош кога ке отворам на browser на пр. Chrome ми се отвараат реклами како Bet.365, AliExpress и сл. Ако може помош и за ова добро би било :)
Однапред Ви благодарам.

amdpfq.jpg
 

ernesto

Intern
8 април 2008
175
10
Kumanovo
ernesto's setup  
Processor & Cooler
Intel (R) Core (TM) i3-5005U CPU @ 2.00GHz
Storage
1 TB
RAM
4 GB
Video card
Intel
Mouse
Gembird
OS
Windows 10
Мајка ми го користи ФБ а така ми го зарази и лаптопот :)
 

stevo1337

Gaining Experience
17 септември 2012
308
257
Битола
stevo1337's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X + Arctic Liquid Freezer III 280
Motherboard
ASUS TUF B450-PLUS GAMING
Storage
Samsung 970 EVO Plus 500GB, Samsung 860 EVO 500GB X2
PSU
NZXT C650
RAM
G.SKILL Trident Z RGB DDR4-3200 32GB
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700XT O8G GAMING
Case
NZXT H7 Flow
Mouse
Logitech G Pro X Superlight
Keyboard
Keychron K2
Audio
HyperX Cloud Flight
Monitor
ASUS TUF VG27AQL1A
И јас си имав мака со мајка ми, секој ден чистев и на крај и ставив Lubuntu на лаптопот и се спасив. :D
 

Pulse

Practice makes perfect
26 октомври 2014
1.479
1.581
127.0.0.1
petrov.mk
дај помогнете му на човеков... барај на фб апликации што имаат пристап до твојот профил, сигурно таму некоја замешала прсти. избриши ги сите што не ти се потребни...
image.png
 

ernesto

Intern
8 април 2008
175
10
Kumanovo
ernesto's setup  
Processor & Cooler
Intel (R) Core (TM) i3-5005U CPU @ 2.00GHz
Storage
1 TB
RAM
4 GB
Video card
Intel
Mouse
Gembird
OS
Windows 10
Уште неможам да се снајдам... Незнам што да правам? Дали да симнам некој антивирус или малвер програм па да пробам... Дајте ми мислење или решение ако некој знае.
Помагајте
 

hipo

Practice makes perfect
27 јануари 2011
1.802
1.688
sistrum.mk
Прегледај во plug in што имаш активно.
Избриши се што не си ставил ти, ресетирај Chrome и води што останало.
За скенирање спушти Malwarebyts.
 

olikomerc

Unstoppable
11 декември 2008
4.807
3.723
Инсталирај Нортон има опција за скенирање на ѕидот на фејсбук.

Потоа провери си да не имаш некои сумњиви додатоци во хром.

А за рекламите, стави AdBlock, Popup Blocker и такви некои.
 

Boldozer

On your way to fame
2 ноември 2012
1.177
603
Скопје
Всушнoст се ти кaжaa aмa еве уште еднaш скеирaј првo сo malwarebytes пoтoa реинстaлирaј хрoм иди нa фејсбук избриши aпликaции и иди нa прoфил би требaлo дa мoжеш пoстoвите дa ги избришеш смени лoзинкa
 

Harrabed

Practice makes perfect
22 април 2013
1.370
1.542
Реинсталирај виндовсо и за следен пат памел не кликај на се и сешто по Фејсбук.
 

ernesto

Intern
8 април 2008
175
10
Kumanovo
ernesto's setup  
Processor & Cooler
Intel (R) Core (TM) i3-5005U CPU @ 2.00GHz
Storage
1 TB
RAM
4 GB
Video card
Intel
Mouse
Gembird
OS
Windows 10
Ако може да ми дадете / пратите некој добар линк од Norton Security, најдобро е некој Torrent каде го има Norton како и License Key или Crack за инсталацијата.
Ако имате или најдете некој линк праќајте.
Благодарам на сите
 

risto traktoristo

Gaining Experience
21 август 2016
210
168
Ако може да ми дадете / пратите некој добар линк од Norton Security, најдобро е некој Torrent каде го има Norton како и License Key или Crack за инсталацијата.
Ако имате или најдете некој линк праќајте.
Благодарам на сите
море провери си апликациите на ФБ, смени си лозинка на ФБ, скенирај со malwarebytes
скенирај после и со ова https://www.emsisoft.com/en/software/eek/download/


тој нортон според мое искуство бетер од вирус е. кочи неверојатно, постојано досадува, а и после никако не може целосно да го избришеш
 

hipo

Practice makes perfect
27 јануари 2011
1.802
1.688
sistrum.mk
Ако може да ми дадете / пратите некој добар линк од Norton Security, најдобро е некој Torrent каде го има Norton како и License Key или Crack за инсталацијата.
Ако имате или најдете некој линк праќајте.
Благодарам на сите
Пиратерија е забранета на форумот.
Прашај го Гоогле.
 

xenon

Epic
15 јануари 2011
3.995
10.580
Skopje
xenon's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7950X, 420mm Arctic Freezer Push-Pull
Motherboard
Asux X670E-E
Storage
8TB (1 x 980 PRO 2TB + 3Х KC3000) SSD / 2 x 8tb HDD
PSU
Antec 1300W Pro Platinum
RAM
64GB (2x32) DDR5 6000Mhz G.skill TridenT Z C30
Video card
Gigabyte 7900 XT 20GB
Case
Enthoo Primo - Phanteks
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Logitech Craft
Audio
Asus Xonar STX, Adam A7x, Adam A3x, TC Electronic BMC-2 (DAC)
Monitor
42" OLED Asus Rog Swift PG42UQ
OS
Windows 11 Pro
Мајки на фејсбук :). До кај дојде светов, после биле зачестени видеа и прогнози за апокалипси.

Или пак нормално е штознам, онака заменува селска чешма.

Фејсбук - Селска Чешма едишн.

Небитно и тривијално е сепак, ако се набљудува светов како една петриева шолја и човечкиот род како една колонија бактерии.

Пардон за офтопиков, глуп е, ко и темата.
 

olikomerc

Unstoppable
11 декември 2008
4.807
3.723
Ако може да ми дадете / пратите некој добар линк од Norton Security, најдобро е некој Torrent каде го има Norton како и License Key или Crack за инсталацијата.
Ако имате или најдете некој линк праќајте.
Благодарам на сите
Симни трајал, 30 дена период имаш, тебе ти треба за саат-два време.
http://in.norton.com/norton-security-downloads-trial

И направи све што ти кажаа другите, којзнае каде се вгнездил вирусот.
 

risto traktoristo

Gaining Experience
21 август 2016
210
168
Значи врска немаш значи
така е бате, norton the best, на сите сајтови, списанија така викаат
грешка сум тогаш јас нешто, позитивни искуства сум имал, сум се побркал нешто, многу одамна беше тоа (може пак и го средиле од тогаш)
јас само кажав мое искуство, ти ако користиш нортон и си задоволен терај
 

Harrabed

Practice makes perfect
22 април 2013
1.370
1.542

StOrMK

Gaining Experience
25 јули 2015
966
480
Скопје
StOrMK's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 - 4440
Motherboard
Gigabyte H81M-S
Storage
TOSHIBA DT01ACA100 1TB
RAM
Kingston HyperX Fury 8GB
Case
Ментална :D
Mouse
Motospeed V70
Keyboard
Motospeed CK 104
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
Benq DL2215-B 1920x1080 Full HD
OS
Windows 10 PRO 64bit
Се појави пред неколку дена некој вирус на ФБ дека можеш да си видиш кој ти го гледа профилот (бил и порано активен). Гледам демек некои пријатели го споделиле на ФБ на нивни ѕид на некојси словенски јазик. Јас познав дека е вирус и ни на крај памет не кликав и по некој ден прочитав на нет дека бил ФБ вирус.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.249
Мислења
977.406
Членови
35.554
Најнов член
dorchek
На врв Дно