• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

raspberry

 1. smole

  Home Assistant aka Hass.io

  Home assistant е OS за домашна автоматизација. Hass.io е дистрибуцијата за Raspberry Pi. Јас го инсталирав на raspberry pi 3 но после х рестартирања не сака да се покрене web ui (неколку пати реинсталирав hassio), додека може да се пристапи кон Samba share-от. Каде е проблемот не знам. Втор...
 2. smole

  Продадено Оригинал power supply за Raspberry Pi 3

  Кабелот е скинат, јас си купив нов, треба да е функционален адаптерот, овој ако никој не го сака до среда (30.01) на пладне иде во контејнер. Кој прв искоментира овде го ќарува, лично преземање од Центар, Скопје.
На врв Дно