Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

објаснување

  1. Miki98

    Објаснување на мултиметер

    Здраво ит другари Имам еден мултиметер,но незнам зошто служат овие двапати ги имаа за мерење на волти на струја,може ли некој подетално да објасни? -Минус беше црниот кабел,а +плус црвениот кабел. Благодарам однапред.
На врв Дно