• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

monteri

  1. smole

    Лошо искуство со Телеком монтери

    На две места имам Телеком оптика и истата е монтирана од екипи на телеком до рутерот (инсталацијата иде од ходникот на зградата низ цел стан до рутерот). На друга локација инсталатерите доаѓаат и викаат: Телеком има обврска да донесе инсталација до разводна кутија, после низ зградата е ваша...
На врв Дно