• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

i5 6500

 1. Ficiani

  Проценка CPU, Motherboard & 8GB DDR3 RAM во комплет

  Проценка на следниве компоненти во комплет или поединечно би била повеќе од добредојдена: Intel® Core™ i5-6400 Processor - Intel® Core™ i5-6400 Processor (6M Cache, up to 3.30 GHz) Product Specifications GIGABYTE GA-B150M-DS3H DDR3 Motherboard - GA-B150M-DS3H DDR3 (rev. 1.0) | Motherboard -...
 2. zipi123

  Продадено Продавам 2 десктоп пц

  Pc1 Cpu:Intel i5 6400 2.7ghz M-board:Gigabyte H170M-HD3 Ram:8gb ddr3 1600mhz Crucial Gpu:Nvidia Gtx1050ti 4gb Gddr5 SSD:Kingston 120gb Hdd:Western digital 500gb Psu:Atrix 600w Case:Zalman Z12 Case Fun:120mm Rgb Cena:16.000 Pc2 Cpu:Intel I5 4440 3.10ghz M-board:Gigabyte H81m-DS2 Lga 1150 Ram:8gb...
На врв Дно