• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

hyperx

 1. HyperX Alloy Origins RGB - Aqua Switches

  HyperX Alloy Origins RGB - Aqua Switches

  Купена од Сет, користена месец дена вкупно. Состојба 10/10, гаранција уште година дена.
 2. Kingston HyperX Fury, 2X8GB 3200mhz

  Kingston HyperX Fury, 2X8GB 3200mhz

  Меморијата е купена од Анхоч, без гаранција. Може прво проценка па после оди на продажба. Цена, 2800 исклучиво за пар.
 3. Механичка Тастатура HyperX Alloy Origins (HyperX Red Switch)

  Механичка Тастатура HyperX Alloy Origins (HyperX Red Switch)

  Продавам HyperX Alloy Origins (HyperX Red Switch) механичка тастатура, купена е 07/2021, со преостаната гаранција до 07/2023 од Сетек. ите. Тастатурата функционира перфектно и без ниедна маана. Има per-key RGB(на секое копче има посебна сијаличка што може да се менува преку NGenuity софтверот)...
 4. HyperX Alloy Core RGB

  HyperX Alloy Core RGB

  Ја продавам старата тастатура HyperX Alloy Core RGB. Зачувана како нова (на сликата има малку прашина од користење... ), гаранција до 13.06.2022 од Сетек.
 5. Глупав

  DIMM 2*8GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury Black Kit CL16

  преостаната усмена гаранција од респектабилен член од Форумов 4700 мкд праќам по карго повеќе инфо во ПП
 6. Roxas

  Прв пат склопувам компјутер

  Се решив да склопам компјутер чисто од хоби оти долго време ги следам тек каналите на јутуб и добив желба да се обидам и јас. CPU: Ryzan 5 2600 со основниот кулер RAM: HyperX Predator 3200MHz CL15 2x8 Gigs MВ: ASRock b450 fatal1ty gaming K4 PSU: Cooler Master Vanguard V1000 80+gold (ми го...
На врв Дно