• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

батерија

 1. PC_GAMER

  Батерија за Sony Cyber-shoot DSC W610?

  Здраво дечки, Барав на сите места, но не најдов соодветна тема, па затоа решив тука да пишам. Се надевам нема да ми замерат администраторите. Ако темава не кореспондира тука слободно нека ја преместат на посоодветно место.:) Сакав да прашам дали некој знае каде може да најдам батерија за...
 2. bxxxn

  Полнење на акумулаторска батерија 6V 4,5Ah

  Здраво, Дали има некој искуство со полење на акумулаторска батерија 6V 4,5 Ah. Купена е денеска и е за детска количка, но бидејќи внукот не се симнува од количката, нема кој знае колку да трае. Инаку прво што ми текнува е да направам некаков конектор на пластиката и да се полни директно со...
 3. S

  Проблем Проблем со батерија на Делл

  Се си беше во ред со батеријата/лаптопот до денеска, и си траеше од 2-5 часови на батерија. Кога пробав да го вклучам лаптопот (на батерија само) не се вклучуваше, а кога пробав со вклучен полнач се појави ова: your battery experienced a permanent failure, and needs to replaced" а во редот...
На врв Дно