• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од Tawaaa

 1. T

  Кој 3Д програм би сакале да го научите?

  Јас имам курс од Софтимиџ завршен пред 6-7 години може и има повеќе време и верувам дека повекето работи што можат да се направат во Маја и 3Д макс можат и во Софтимиџ со тоа што е многу поедноставно во Мајата и максот. Освен што ме интересираше и имав желба го завршив и за да најдам таква...
 2. T

  Плус работа

  Да пишете ми инбокс
 3. T

  Плус работа

  Дечки ми треба плус ( дополнителна) работа. Се што е поврзано со прелом, Индизајн, Кварк....може и Фотошоп.... Кој е преоптоварен, а му треба помош нека пише. Фала. Поздрав...
 4. T

  Плугинзи за Индизајн

  Голема благодарност до shooter поздрав
 5. T

  Плугинзи за Индизајн

  ја прими пораката
 6. T

  Плугинзи за Индизајн

  Да ако можеш ќе ми завршиш таква работа, бидејќи само што дознав бидејќи се од кина фајловиве имале кинеска нова година според временска зона разлика се фактички до 12 кај нас од утре се на одмор
 7. T

  Плугинзи за Индизајн

  Да ништо ќе почекам, сепак фала на одговор
 8. T

  Плугинзи за Индизајн

  Фала Таурус, ќе пробам со плугинзите од линкот, но според разговорот од линкот форум изгледа ќе треба да чекам да ми пуштат CS4 ili XML верзија.
 9. T

  Плугинзи за Индизајн

  Дечки дали може некој да помогне ми пратија фајл што е веројатно работен во CS6 јас имам CS4 ми бара плугинзи неможам да го отворам конкретно прво ми го бара овој плугин sharadcontent.rpln, но и друг пат ми барало само тој па поминувало, овој пат ми ги бара и еден куп други, има ли некаде (барав...
 10. T

  od Linux do XP

  Zdravo na site dali moze nekoj da mi pomogne zemav laptop ima Linux, ne go znam Linuxot ama uopshte sakam da instaliram Hp butirano e cdeto vo bios koga ke zapocne so instalacija taman ke dojde do instal windows i mi se pojavuva psyhical memory sin ekran dali Linuxov ima nekoja protekcija kako...
На врв Дно