• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Sokolot

 1. S

  Продавам Wow Акаунт + Star Craft 2

  Продавам battle net акаунт со World of Warcraft и Star Craft 2 Wow акаунтот е до Wrath of the Lich King Rogue lvl 80 - Еден од најдобро опремените рогови во TBC на сервер Има некаде околу 7000 achivement points комплет сите сетови после T4 до wrath of the lich king Има сет на Wairglaives и...
 2. S

  Екран и горен капак за acer aspire 5750

  Оригинален екран(display) ако мислиш на тоа кошта отприлика 60-70% од цената на лаптопот, имаш и друга варијанта да си набавиш компатибилен кој би те коштал на пола од процентите погоре пробај прашај во SAAF за компатибилен а кај и да го носиш на друго место ке го пратат кај авторизиран сервисен...
 3. S

  Вадење поголема сума на пари од интернет

  Вака за почеток направив whitdraw директно на Visa Internet картичката од Стопанска иако како што велат тие не би требало да се прави кешоут туку само да се плака со тие картички 400$ е сумата што ја повлеков веке ми стигна и нотификација дека парите се пратени и дека треба да пристигнат во рок...
 4. S

  Вадење поголема сума на пари од интернет

  Александар можеш да објасниш малце повеке за Solidtrustpay сум слушнал за сервисот ама и дека имало скам сега не знам колку е точно сподели некоја твоја импресија :)
 5. S

  Вадење поголема сума на пари од интернет

  Ви благодарам за одговорите се одлучив за следново да пробам. Да отворам девизна и денарска сметка со денарската ке следува и кредитна во Тутунска да ги верифицирам на Moneybookers парите да ги префрлам на Moneybookers и од таму во Тутунска, сега уште еднаш ке прашам што ако пробам кешоут на...
 6. S

  Вадење поголема сума на пари од интернет

  Прв пост :) Сепак мора да прашам дали некој до сега успеал да извади поголема сума на пари преку интернет да кажеме 1000+ евра/долари итн... Теоретски да се земе дека ја имам таа сума интернет, и дека таа сума за да направам whitdraw ги имам следниве опции: 1.Bank Wire Transfer 2.Webmoney...
На врв Дно