1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Трофеи освоени од alkibijad01

 1. 30
  Доделено: 29 Мај 2019

  Допаднати 100 мислења

  Твоите мислења се допаднати 100 пати.

 2. 10
  Доделено: 12 Февруари 2019

  Wax on, wax off

  Постирај 100 мислења.

 3. 20
  Доделено: 9 Мај 2018

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.

 4. 10
  Доделено: 13 Декември 2017

  Допаднати 25 мислења

  Твоите мислења се допаднати 25 пати.

 5. 10
  Доделено: 1 Јануари 2017

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.

 6. 5
  Доделено: 27 oктомври 2016

  Допаднато мислење

  На некого му се допаѓа едно од твоите мислења.

 7. 5
  Доделено: 23 oктомври 2016

  Прво мислење

  Постирај едно мислење на форумот