1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Телекабел станува мобилен оператор во 2018

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од bxxxn, 30 Јануари 2018.

 1. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,580
  6,409
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника

  Дури ти го читав постов, скролнав надоле и го видов она плеј знакчено.. и стиснав да го видам видеото, па ми текна дека глеам скриншот.. идам ја да си легнам дур не ме утепала струја :D
   
  На Astro, smole, Скоти и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. Boco1987

  Boco1987
  Gaining Experience

  103
  69
  25 Март 2017
  Машко
  И ја исто се заебав
   
  borcep, Daniel86, bxxxn и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  8,808
  8,558
  24 Јуни 2009
  Машко
  Абе телекабел (Роби) ако сака, од инат со најниски цени може и цела година да работи со загуба се` со цел да го сруши монополот и да превземе огромен број на корисници. Зае*ан играч е он! :D
   
  На Скоти, ТАТА_МАТА, dejanm и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. Saso PC

  Saso PC
  Gaining Experience

  142
  231
  5 Април 2018
  Машко
  Цените може да паднат само ако дојде вистински оператор со мрежа. Ова ке биде виртуелен и ке биде како лајкамомајл.
  Се додека има дава оператора а во суштина еде ке си ги договараат цените како што се случи помеѓу тмобиле и оневип кога се споија.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 5. aleksandardespotovikj

  aleksandardespotovikj
  Gaining Experience

  932
  412
  7 Март 2014
  Машко
  Ако нема обврзувачки договор.. нема телефони.
   
 6. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,189
  2,884
  24 Септември 2012
  И онака 55000 на договор е с9плус а во чедиком без договор е 38000.
   
  damil, Oktar и на aleksandardespotovikj им се допаѓа ова.
 7. aleksandardespotovikj

  aleksandardespotovikj
  Gaining Experience

  932
  412
  7 Март 2014
  Машко
  Не секој зима с9 на договор, плус ако имаш веќе опција да земеш телефон можеш и на рати и сл..
  Sent from my SM-G925F using Tapatalk
   
 8. Astro

  Astro
  Guru

  6,024
  8,156
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Мислиш може тоа во Манкидонија? Абе ти не можеш месарница да отвориш тука без рекет да јадеш а не па мобилен оператор инает да водиш... Примен е пенисот веќе, не очекувам драстични промени.
   
  edin.ademovic, yasho, Speedster и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. smole

  smole
  Unstoppable

  2,920
  3,265
  18 Април 2007
  Ова го знаеш или нагаѓаш?
   
  На Скоти и damil им се допаѓа ова.
 10. krema

  krema
  Professor

  8,808
  8,558
  24 Јуни 2009
  Машко
  Време ќе покаже, да не нагаѓаме на празно.
  Ако не е конкурентен со цени, тогаш која е поентата!
   
 11. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,331
  1,448
  25 Март 2013
  Машко
 12. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,502
  3,407
  11 Декември 2008
  Машко
  Што е ова, припејд/постпејд?
  Преку чии базни станици (на телеком/вип) ќе стартаат за почеток?

  Пред 2 години и телеком/вип нудеа вакви пакети, за 500 ден неограничени минути и по 8-15гб интернет ама сега истите се со дуплирана цена :D
   
  На bxxxn и TexasUS им се допаѓа ова.
 13. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,331
  1,448
  25 Март 2013
  Машко
  Постпејд без договор е. 90% сум сигурен дека се базните станици на Телеком.
  Тоа е ризикот. Тоа што нема договор, ништо не ги спречува да ги сменат цените, иако не верувам дека ќе го направат тоа.

  едит: им падна сајтот на Телекабел изгледа, среќа што има спретни момци на форумот па брзо тоа зачуваа и објавија :carefree:
   
  Последна промена: 15 Јануари 2019
  На staycalm, DaVoRkNe, goran_oh и уште 3 други им се допаѓа ова.
 14. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,274
  1,043
  26 Април 2013
  Машко
  Работи страната сега проверив.

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
 15. Astro

  Astro
  Guru

  6,024
  8,156
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Затоа сега ги чекам Телеком, да истче договорот па да им кажам: 再見,祝你好運 (Zàijiàn, zhù nǐ hǎoyùn) на традиционален кинески :oh::oh: (ко ви *бе матер, гитла да не ве гледам) :D
   
  На Rukfash, artweb, olikomerc и уште 2 други им се допаѓа ова.
 16. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  972
  1,107
  11 Март 2011
  Да беше пораката 0 денари, ќе беше идеален пакет, вака е многу добар. Мене ќе ми беше добар пакетот да беше и 550 со неограничено пораки. Можно тоа и да е бизнис планот, во пораките да е профитот. Останува уште да се види, да не е како Лајка 3Г или слично интернетот, т.е. да не има уште некое изненадување ...
   
 17. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  784
  570
  29 Март 2011
 18. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,541
  2,314
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Ај нек се угоде. Фини пакети, но не и фантастични, ама сепак - без факин' договор што целосно ја оправдува цената.
  500ден пакетот за мене е А+, ама сепак ќе почекам барем до летото да видам прво да се стабилизираат како нов мобилен оператор.
  Уште користам СЕЛЕКТ пакет (Вип) за 350ден. (200мин + 3ГБ нет) така да овој за 500че ќе биде одличен апгрејд.

  Ако користат базни станици на Телеком е уште подобро, ќе бидат постабилни од Вип од старт. (се надевам)
  Користам Оптик 40 од Телекабел и во Струмица оптиката им оди преку Телеком, имам 62.162.* адреса која се менува едвај 2-3 пати во годината и брзината е стабилна.
   
  На Sukhoi и bxxxn им се допаѓа ова.
 19. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,942
  3,930
  18 Септември 2013
  Машко
  Ова ако е со 4г брзини повеќе се исплати од фиксен интернет кај шо нема опција за оптика.

  Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
   
 20. Sephiroth

  Sephiroth
  Unstoppable

  3,490
  2,483
  14 Мај 2008
  Машко
  Пакет со неограничени муабети и неограничени смс во телеком е иљадарче. Ова за 500 без смс е премија. Незнам што кенкате, смс порака не сум пратил од 2011 покрај Viber, messenger, whatsapp, skype, telegram, hipchat, slack, instagram итн...
   
  На Rukfash, xCorbe, staycalm и уште 7 други им се допаѓа ова.
 21. alek07

  alek07
  Gaining Experience

  35
  65
  25 oктомври 2010
  А кој ти праќа пораки за паркинг? :)
   
  На Necromancer, artweb, Скоти и уште 2 други им се допаѓа ова.
 22. stavrov69

  stavrov69
  Gaining Experience

  393
  199
  26 ноември 2008
  Машко
  Пораките за паркинг се наплаќаат на секоја претплата.

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
  staycalm, Јас сум желка и на artweb им се допаѓа ова.
 23. yasho

  yasho
  On your way to fame

  438
  506
  11 Јануари 2014
  Машко
  Не ми е јасна фасцинацијата околу недостатокот на обврзувачки договор... па и во двата други оператори има таква опција (да, без субвенција за земање и телефон, исто како и во Телекабел), без обврзувачки договор, т.н. месец за месец...

  Интересна е понудата на Телекабел сепак, само ме интересира fine print-от позади неограничениот мобилен интернет за 1500 ден месечно...
   
  На TexasUS му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,541
  2,314
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Роби постирал на неговиот фб профил:

  [​IMG]
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 25. alek07

  alek07
  Gaining Experience

  35
  65
  25 oктомври 2010
  Цената на паркирањето се наплаќа, ама се наплаќа плус и СМС пораката (почетната, плус евентуално уште една за крај (на градски)). Ако имаш бесплатни СМС, паркирањето ти е поефтино :)

  Иначе, повеќе беше муабетот дека СМС се уште затребува и покрај Viber, WhatsUp, etc.. ;)
   
  На Necromancer и Inocc им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...