• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Совет за бела техника-очајни домаќинки

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,277
5,790
Мелмак
Јас ова не би го ставил како предност :)

Не жилет, стругач за стакло, широк, со рачка за држење, со сѐ.
Нема никаква разлика у вкус или колку е сварено наспроти бавно варено кафе.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,816
1,344
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v20H2
Дали користи некој производи на Candy? Дали сте задоволни?
 

FLEGMA

Epic
2 август 2012
9,554
14,534
Препорака за сушара? Неќум со топлотни пумпи односно „инвертер“
Исплатливоста е после 7 години, затоа.

@Маша @psyside
Може да биде Sony. Немам против..
 

Alex3

Intern
20 декември 2018
8
9
Дали користи некој производи на Candy? Дали сте задоволни?
над 2 години користам Candy машина пери/суши за алишта, нема покажано проблем. кога ја купив имаше некоја продолжена гаранција до 5 години. гледам сега се поевтини за ~50евра отколку кога јас ја купив. сите модели имаат и wi-fi за да можеш да ги контролираш од телефон со нивна апликација. не се пребучни, има доволно програми за перење, ако мајсторот ја намести добро нема да имаш проблеми.
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,816
1,344
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v20H2
над 2 години користам Candy машина пери/суши за алишта, нема покажано проблем. кога ја купив имаше некоја продолжена гаранција до 5 години. гледам сега се поевтини за ~50евра отколку кога јас ја купив. сите модели имаат и wi-fi за да можеш да ги контролираш од телефон со нивна апликација. не се пребучни, има доволно програми за перење, ако мајсторот ја намести добро нема да имаш проблеми.
Не не, не ми е за машина, општо прашувам. Сум со намера да купувам фурна со 5 години гаранција од Candy, па затоа.
Благодарам.
 

zirkach

Gaining Experience
12 февруари 2015
232
179
Struga
www.facebook.com
zirkach's setup  
Processor & Cooler
i3 2310m
Motherboard
DELL
Storage
Samsung EVO 850 120gb + Seagate Momentus 500gb
RAM
6GB
Video card
intel hd3000
Audio
IDT 92HD87B1
Monitor
Hanns-G HQ191DP
OS
Windows 7 Home Premium x64
elipso, markshop, elektrotehnika
 

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
5,080
4,477
Ethermine
www.facebook.com
Некоја препорака за 2 бољера ? 80 литарски , по можност нешто модерно со дисплејче , лесно да се чисте од бигор. Буџет до 8000 ден од бољер а и може со поголем буџет доколку е нешто квалитетно и вредно за парите.
Исто така препорака за 2 комбинирани фрижидери , до буџет од 20.000 ден за еден. Предност за тие со 2 комори од кои едната за длабоко замрзнување. Да напоменам уредите да се бела боја или сивкаста.
 

Deksa

On your way to fame
9 февруари 2012
785
558
Некоја препорака за 2 бољера ? 80 литарски , по можност нешто модерно со дисплејче , лесно да се чисте од бигор. Буџет до 8000 ден од бољер а и може со поголем буџет доколку е нешто квалитетно и вредно за парите.
Исто така препорака за 2 комбинирани фрижидери , до буџет од 20.000 ден за еден. Предност за тие со 2 комори од кои едната за длабоко замрзнување. Да напоменам уредите да се бела боја или сивкаста.
Bojler Tatramat ako najdes, frizider Zanussi.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,273
4,510
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,137
3,357
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston A2000 250GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
Sapphire RX580 Nitro+ 4GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit
Бојлери само проточни Сименс, во киловати да бараш, а не литри.

1. Не зафаќаат простор, мали се и можат да се вклопат и во најмалото купатило. (невидливи)

2. Секогаш имаш топла вода 24/7

3. Немаш чистење бигори и разни ѓубришта.

Со еден збор најдоброто од бојлер. :cool:
 

Magical

Gaining Experience
15 август 2008
123
191
Бојлери само проточни Сименс, во киловати да бараш, а не литри.

1. Не зафаќаат простор, мали се и можат да се вклопат и во најмалото купатило. (невидливи)

2. Секогаш имаш топла вода 24/7

3. Немаш чистење бигори и разни ѓубришта.

Со еден збор најдоброто од бојлер. :cool:
За монофазна има ли?
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,137
3,357
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston A2000 250GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
Sapphire RX580 Nitro+ 4GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit
Мислам не. :unsure:
 

zirkach

Gaining Experience
12 февруари 2015
232
179
Struga
www.facebook.com
zirkach's setup  
Processor & Cooler
i3 2310m
Motherboard
DELL
Storage
Samsung EVO 850 120gb + Seagate Momentus 500gb
RAM
6GB
Video card
intel hd3000
Audio
IDT 92HD87B1
Monitor
Hanns-G HQ191DP
OS
Windows 7 Home Premium x64
Koj modeli i od kaj da se najdaat ?
ако важит за фрижидерот овој е:
Мислењето е автоматски споено:

Топ избор. Јас на жена ми два дена и објаснував разлика помеѓу Liebherr и Beko, ама џабе...

Испратено од Mi A1 преку IT.mk форум апликација
Па изборот беше меѓу беко и либхер нислам прашав и овде и одбрав либхер иако се склопува во бл'гарија..
 
Последна промена:
5 јуни 2021
16
10
Може ли препорака за нискомонтажно болјерче за во кујна?(не проточни).Леов се најефтини,како се покажале другите модели?
 

Deksa

On your way to fame
9 февруари 2012
785
558
Може ли препорака за нискомонтажно болјерче за во кујна?(не проточни).Леов се најефтини,како се покажале другите модели?
Zemi si cesma/protocen boljer, jas imam muhler I doma I na vikendica, najdobro resenie.
Topla voda sekogas, smetka za struja namalena, ke ja cistis 1 mesecno od kamenec so alkoholen ocet, brzo e I lesno.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
5 јуни 2021
16
10
Zemi si cesma/protocen boljer, jas imam muhler I doma I na vikendica, najdobro resenie.
Topla voda sekogas, smetka za struja namalena, ke ja cistis 1 mesecno od kamenec so alkoholen ocet, brzo e I lesno.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Не сака сопругот да ја менува новата елегантна чешма (црна е, одговара со црните плочки и скапо ја купи) ... затоа и барам совет за обични,проточните болјери се над 9000 денари...
 
  • Хаха
Реакции: Avid

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,741
Мислења
856,513
Членови
29,744
Најнов член
itisoktodance
На врв Дно