• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Со што последно сте се подновиле? #2 (без компјутерски делови) (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,984
3,354
Ам 'ко да велиш да видам во Матка какво е пливањето, а на карибите имаш викендица. xDD
Ем Матка е ладна вода, речна. На карибите е морска, солена, топла. Сѐ си има свое. Башка дур стигнеш до викендицата, ехеее, а Матка ене ја. :D
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,296
16,242
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Плус на карибите нема дивјаци шо перат кола во река/езеро како што има на Треска/Матка...

Во секој случај да видам шо толку запаѓаат во трансови по ПС5.
 

psyman

Gaining Experience
30 март 2018
96
154
187288040_956631211760492_1778468651150605235_n.jpg

Бидна, се подновив и јас. Од скоро 4 години стар LG G6 и Mi Band 3 :)

Note 20 Ultra - 650 евра на аукција Ebay (нов, некој тип на договор го земал).
Garmin Fenix 6X Pro - 380 евра на аукција Ebay (скоро нов, 3-4 пати носен според дескрипшн :))
 

FiC DoGG

On your way to fame
17 април 2007
932
912
www.behance.net
FiC DoGG's setup  
Processor & Cooler
i7 2600k Noctua NH D14
Motherboard
Asus Sabertooth P67
Storage
840 pro 128GB + 500GB HDD + 1000GB HDD
PSU
CM Real Power 550W
RAM
2x4GB DDR3 1333
Video card
Gigabyte GTX 760 2GB
Case
CM Centurion 5
Mouse
A4tech X7
Monitor
2x Dell U2412m
OS
Windows 8.1 Pro
Creality Ender 5 Pro, Само скоплен, следно е cable managment и штелање IMG_20210623_202739.jpg
M3ds
25k
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,152
3,626
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + Cooler Master M240L | AMD R9 5950X
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
EVGA FTW 3080
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Samsung S21 Ultra, exynos верзија, snapdragon никаде не најдов, земен од Мобиком Битола, сребрен, 12/128
20210703_124223.jpg
 

null_ptr

On your way to fame
20 ноември 2013
644
599
Sony WH-1000XM3B

Anhoch - 13k


Се спремаат да го донесат поновиот модел во МК wh1000xm3b.jpeg
 

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7,864
5,058
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire) / Wireless kombo Тастатура + Mаус од A4Tech
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M
OS
Windows 10 pro
iphone 12.jpg
Iphone 12 64gb од Мобилекс 630 евра Експонат - dongle-ot за аудио џек за 500че ми го дадоа :)
 

ivan88

Gaining Experience
22 февруари 2012
374
399
ivan88's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460| Deep Cool GAMMAX 400
Motherboard
Gigabyte GA-Z97 HD3
Storage
Samsung Evo 840 120GB| WD Blue 500GB
PSU
Deep Cool DA500-M Aurora 500w
RAM
Kingston Fury Red Series 8G
Case
Deep Cool Tesseract SW White
Mouse
Gigabyte Eco 600
Keyboard
Apple Wireless Keyboard
Audio
LLogitech x530
Monitor
Dell S2240L
OS
Mac OSX Yosemite| Windows 7


Apple Watch 6 - 44mm од Ледиком


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,392
3,671
Битола
ds220+
Се чекаат 2х8TB хардој и плочка од 16GB рам и да бидам комплетен

цена 320е од амазон.де на Австриска адреса плус кафе и пиво за шипинг :)
Погледнете го атачментот 103795
топ. еве една година се обидувам да земам и јас, но само на глупости ги трошам парите. па дојдоја овие копачите раетот ми го уништија -- дупло поскапи 8ките се моментално.
 
Последна промена:

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,152
3,626
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + Cooler Master M240L | AMD R9 5950X
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
EVGA FTW 3080
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Мало зверче.
Тhinkpad e480, 16gb ram, i7 8550u, 550rx gpu , 1080p 99%srgb ips panel .
24000 илјадарки од реклама 5.
Истиот лаптоп го имам службен, со користење на Phpstorm, docker, pycharm, плус и хром уклучен, после година дена процесорот си покажува дека е outdated и дека 4 јадра веќе не се доволни за таков девелопмент. Сори ако ти кршам филм, ама ти пренесувам искуство. На виндоус истиот лоуд го тера процесорот на 72 степени константна темперстура, ама кубунту го држи околу 55-60 степени.
 

Trtka

Gaining Experience
11 април 2018
203
232
За 24 илјадарки мислам дека е ок Разгледував многу опции и немаше ништо приближно за тие пари. Све под 40 е со тиња дисплеј.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,534
Мислења
858,877
Членови
29,936
Најнов член
toonin111
На врв Дно