1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

SMART TV IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од Corba, 11 Јануари 2015.

 1. amitss

  amitss
  Intern

  8
  7
  25 Мај 2016
  Машко
  Без Работа
 2. dreamson

  dreamson
  Gaining Experience

  231
  381
  8 ноември 2009
  Ај мене пуштими да видам како ќе биде.
   
 3. krema

  krema
  Professor

  9,265
  8,996
  24 Јуни 2009
  Машко
  @amitss
  И мене еден тест од 30 дена пушти ми во пп:)
   
 4. bakigvg

  bakigvg
  Intern

  71
  27
  28 Јуни 2016
  Машко
  И јас сум за тест да видиме што нудиш.
   
 5. lumibi

  lumibi
  Intern

  101
  20
  5 Јуни 2008
  Ako moze pusti eden test na 30 dena na pp.
   
 6. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,301
  1,077
  26 Април 2013
  Машко
  Прати ми и мене ако не ти е тешко па ако е ок да направи промена.

  Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk Pro
   
 7. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  852
  670
  29 Март 2011
 8. amitss

  amitss
  Intern

  8
  7
  25 Мај 2016
  Машко
  Без Работа
  На lumibi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. amitss

  amitss
  Intern

  8
  7
  25 Мај 2016
  Машко
  Без Работа
 10. amitss

  amitss
  Intern

  8
  7
  25 Мај 2016
  Машко
  Без Работа
 11. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,006
  612
  8 Август 2017
  Машко
  Имаш премногу Руски и Европски канали, освен Шпанските не знам други кои бе ме интересирале, потруди се да ставиш Американски канали како, NBC Sports, BeIñ Sport, ESPN Deportes, Fox Sports 1/2, Showtime, Starz, MTV, VH1, HBO Family/Comedy, Tennis Channel, TNT, TBS, TruTv, FX, AMC i останати канали. Не секој сака да гледа Руски, Германски, Полски канали кои не ги разбира.
   
 12. amitss

  amitss
  Intern

  8
  7
  25 Мај 2016
  Машко
  Без Работа
  Kako sto kazav momentalno e vo test Faza iptv a ponataka ce imat uste drugi kanali posto momentalno rabotime so eden server , tolku ni e moznosta a koga ce bidat gotovi ce imat ustre drugi kanali ako si zainteresiran koga ce bidat site serveri gotovi ce ti pustam 24 h test period od site kanali podredeni po azbucen redosled ,vi blagodaram ..
   
 13. zlatk0

  zlatk0
  Gaining Experience

  79
  63
  12 Декември 2017
  Машко
  Koja crna test faza koi serveri. Ne gi lazi lugjeto ovde ziti gospod :) Forumov ne e za slatki pa ova da ti pomine. Ruska e inace stranata, plus e vo beta verzija i e besplatno koj saka da gi gleda tie ocajni kanali treba samo edna obicna registracija.
   
  На Noumenon му/ѝ се допаѓа ова.
 14. amitss

  amitss
  Intern

  8
  7
  25 Мај 2016
  Машко
  Без Работа
  Jas nisto ne kazav deka se licno moi serveri zlatk0 toa e cisto sorabotuvanje so rusite inace site znaeme kolku ni se bas moznostite vo makedonija za otvoranje IPTV Firma, kolku tolku zosto da ne gi koristime moznostite .koga ce gi pustat vo upotreba ce imat paketi i so drugi kanali a jas kako resllere imam pravo da gi prodam 1 godina 6,m 3m,1m i test periodi taka ako go sfakash ova kako izmama toa e licno tvoj problem jas ne gi prisiluvam clenovite i drugite lugje van forumot ako sakat da zemat ,pari na nikogo nemam zemano pa da go smetas za lazenje ili" krazba" na pari ako ti toa taka go smetas toa e se do "intelegencijata na covekot" ne go sfakaj kako navreda.
   
 15. zlatk0

  zlatk0
  Gaining Experience

  79
  63
  12 Декември 2017
  Машко
  Aj procitaj vo prethodniot post sto si pisal pa procitaj go ova sea, vazi? Pa kje prodolzime :)

  BTW liniite shto gi delis se FREE. Dali se razbirame?
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Marjan.C

  Marjan.C
  Intern

  12
  3
  17 Април 2018
  Машко
  Koj e za ekstra iptv neka pisi. Ima se od kanali. Test 24 sati . Pobarajte me na tel 070-334-452.
   
 17. Mr One

  Mr One
  Intern

  52
  32
  19 Јануари 2010
  Кој сервер е или сликни ја само листата на канали.
   
 18. Marjan.C

  Marjan.C
  Intern

  12
  3
  17 Април 2018
  Машко
 19. Corba

  Corba
  Gaining Experience

  180
  56
  11 Јануари 2015
  Машко
  Цени, плаќање?
   
 20. Marjan.C

  Marjan.C
  Intern

  12
  3
  17 Април 2018
  Машко
  Sega zaradi svetskoto prvenstvo mesecno e 450 den mesecno inaku e 10 evra
  22 evra 3 meseci
  40 evra 6 meseci
  70 evra godisno
  Test 24 sati
   
 21. Marjan.C

  Marjan.C
  Intern

  12
  3
  17 Април 2018
  Машко
  Plakanje preku banka za vo Makedonija a od stranstvo preku peyoneer
   
 22. Janev

  Janev
  Intern

  25
  30
  16 Јуни 2018
  Машко
  Не сум во тек со работиве. Каков телевизор треба да имам за IPTV ?
  Може ли на фуего 1 година стар да се направи?
   
 23. Marjan.C

  Marjan.C
  Intern

  12
  3
  17 Април 2018
  Машко
  Treba da imas smart tv ili android box
   
 24. Steff_92

  Steff_92
  Gaining Experience

  116
  52
  28 Јули 2017
  Машко
  На колку телевизори телефони може да се користи една плејлиста ?
   
 25. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,301
  1,077
  26 Април 2013
  Машко
  Во глобала една плејлиста еден тв.

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...