1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Што имате на Ctrl+V

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од maximilian, 18 Мај 2008.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Voya

  Voya
  Intern

  96
  8
  11 Април 2008
 2. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
 3. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,993
  503
  14 Април 2007
  Машко
  Право да го полагаат вториот колоквиум имаат сите кандидати кои освоиле 40 или повеќе поени на првиот. Вкупниот број на поени освоени од двата колоквиуми со кој се ослободувате од испитите е 100.


  :)):))
   
 4. ZzzzZzzz

  ZzzzZzzz
  Intern

  84
  3
  30 Мај 2007
  zivee_vo

  (правев Е-Р дијаграм па ова е едно од ентитетите) :p
   
 5. elite hacker

  elite hacker
  Intern

  71
  0
  20 Јуни 2008
 6. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,993
  503
  14 Април 2007
  Машко
  имам стиснато print screen :)
   
 7. dashbog

  dashbog
  Gaining Experience

  153
  83
  24 Јуни 2008
  Машко
  Quart pisi Quart 22tw1
   
 8. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
 9. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  o such nick/channel.
   
 10. Wild Rose

  Wild Rose
  DramaQueen

  77
  12
  18 Мај 2008
 11. Tehßø†

  Tehßø†
  Intern

  7
  0
  28 Јуни 2008
  Пристапот до форумот ви беше забранет поради следната причина:
  Не беше дадена никаква причина.

  Датум кога банирањето ќе ви истече: Никогаш
   
 12. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,993
  503
  14 Април 2007
  Машко
  /* ***** styling for 'big' usernames on postbit etc. ***** */
  .bigusername { font-size: 14pt; }

  /* ***** small padding on 'thead' elements ***** */
  td.thead, th.thead, div.thead { padding: 3px; }

  /* ***** basic styles for multi-page nav elements */
  .pagenav a { text-decoration: none; }
  .pagenav td { padding: 2px 4px 2px 4px; }

  /* ***** de-emphasized text */
  .shade, a.shade:link, a.shade:visited { color: #777777; text-decoration: none; }
  a.shade:active, a.shade:hover { color: #FF4400; text-decoration: underline; }
  .tcat .shade, .thead .shade, .tfoot .shade { color: #DDDDDD; }

  /* ***** define margin and font-size for elements inside panels ***** */
  .fieldset { margin-bottom: 6px; }
  .fieldset, .fieldset td, .fieldset p, .fieldset li { font-size: 11px; }
  .quote{
  margin:15px 10px;
  background: url(images/misc/11111.gif) 0 0 no-repeat;
  padding-left:25px}
  blockquote.bq{
  font: italic 10pt verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif;
  border-left:3px solid #ccc;
  margin:0px;
  padding:0 5px}  :):):)
   
 13. maximilian

  maximilian
  Gaining Experience

  1,064
  74
  26 Март 2008
  (rofl)

  Се пишев по Skype :D
   
 14. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  return glavno; :zbunet3:
   
 15. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,993
  503
  14 Април 2007
  Машко
 16. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
 17. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  Куќата ми се запали, колата ми ја украдоа, жената ме остае... И Warcraft ми сецка бе и тоа на low!
   
 18. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
 19. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  76
  4 oктомври 2007
  body {
  font-family: Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif;
  background-color: #e2edff;
  padding: 15px;
  line-height: 125%;
  }

  :p:p
   
 20. Garfield

  Garfield
  Intern

  277
  4
  9 Декември 2007
 21. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,993
  503
  14 Април 2007
  Машко
  .../forum/external.php?type=RSS2&forumids=144
   
 22. AMD_fan

  AMD_fan
  Certified IT Addict

  3,646
  138
  10 ноември 2007
  Машко
  Traffic limit: 10.43 GB
  Traffic expense: 4.84 GB
  Traffic left: 5.59 GB

  :D
   
 23. zlochko

  zlochko
  Intern

  140
  7
  23 Мај 2008
 24. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
 25. James

  James
  Intern

  336
  13
  8 Јули 2008
  @zlochko
  :D:LOL::D:LOL::D:LOL:
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...