1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Позитивни искуства со продажба на хардвер/предмети ( од членови на It.com.mk)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од тотето, 28 oктомври 2012.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Guru

  3,199
  9,054
  23 oктомври 2012
  Машко
  Само да потврдам дека лицата @gOJDO, @omegaRED и @spiritBreaker имаа одлично искуство со мене :D
   
  На igor_xxxx, gOJDO, omegaRED и уште 8 други им се допаѓа ова.
 2. Bane

  Bane
  Gaining Experience

  188
  153
  11 Септември 2011
  Машко
  Позитивно искуство со @the_maker
  Во најкус можен рок ми го среди телефончето Ноте 4х.
  Мејкеро за Претседател!
   
  На bxxxn и Ace Lud им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Guru

  3,199
  9,054
  23 oктомври 2012
  Машко
  Би додал и дека лицето @cipiripi исто така имаше позитивно искуство со мене. Значи стварно сум релативно ОК дечко. :D :D :D
   
  На omegaRED, yasho, SiPy` и уште 5 други им се допаѓа ова.
 4. cipiripi

  cipiripi
  Gaining Experience

  275
  304
  7 Септември 2010
  Добар дечко е @Oktar.
  Не замери што малку ме почека, али од далеку идев

  Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,287
  10,669
  23 Јануари 2008
  Манга
 6. VerifiedUsers Overlay
  Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,227
  23,998
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Има поента и јас да кажам дека имам позитивно искуство со @gOJDO ? мислам дека нема, али знам дека кафана не му бега сун... :)
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  631
  564
  31 Мај 2011
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,287
  10,669
  23 Јануари 2008
  Манга
  Аман, без денар ме остајвте, сега и кафана треба да дадам...
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,227
  23,998
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Па кога даваш хардвер гага, ќе останеш без пари...Ајде ја ќе частам кафана да се исбалансираме некако :)
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,287
  10,669
  23 Јануари 2008
  Манга
  Кажи само 2 дена унапред да дојдам прегладнет и жеден.
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,574
  6,361
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Screenshot_4.png
   
  На STEFF, Boldozer, HardCorec и уште 12 други им се допаѓа ова.
 12. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Guru

  3,199
  9,054
  23 oктомври 2012
  Машко
  На Speedy, Глупав, cele_x и уште 2 други им се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,287
  10,669
  23 Јануари 2008
  Манга
  Die Hard на 5400!
   
  На Speedy, Boldozer, toplel и уште 5 други им се допаѓа ова.
 14. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,859
  3,913
  28 oктомври 2008
  +1 @FX-7700K, успешна, брза и од економска гледна точка, одлична трансакција:)
   
 15. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,957
  2,925
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  +1 za @Aowek Delovite kako da sum gi zemal denes od prodavnica. Sekoja preporaka za nego ! Milo mi e sto imam ovakvi komsi :)
   
 16. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  756
  546
  29 Март 2011
  @gocetan голема благодарност :) за кулерот спакован како нов покрај што ми е даден гратис :) IMG_20181026_154039.jpeg

  Испратено од DRA-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На gremlin, gOJDO, DaVoRkNe и уште 2 други им се допаѓа ова.
 17. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,957
  2,925
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  На vladimir171 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  883
  1,307
  13 Јануари 2014
  Машко
  Позитивни искуства со @Astraion и @Vlad944, препорака за двајцата :)
   
  На Vlad944 и Astraion им се допаѓа ова.
 19. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,533
  2,300
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  @fuzzjaw одлична комуникација. +1
   
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
 20. AleksandarCaki

  AleksandarCaki
  Practice makes perfect

  599
  1,424
  19 Јуни 2015
  Машко
  Архитект
  +1 @gOJDO , неколку пати сум купувал од него. ПРАВ ентузијаст на хардвер! Ова го кажува човек што истотака е изгорен за хардвер :D
   
  На Ace Lud и gOJDO им се допаѓа ова.
 21. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,287
  10,669
  23 Јануари 2008
  Манга
 22. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  631
  564
  31 Мај 2011
  + за @gOJDO

  вентилаторот е ко нов. И експресно средена работа.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 23. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,287
  10,669
  23 Јануари 2008
  Манга
  +1 @Steam. создравје да ти фуче..
   
 24. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,471
  1,533
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  gOJDO, Sharlovski и на Daniel86 им се допаѓа ова.
 25. toplel

  toplel
  On your way to fame

  526
  511
  18 Август 2016
  Машко
  5+ со печат од зајче на рачето за @Вајкинг.
   
  На gOJDO и Вајкинг им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...