1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Philips TV

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од PsyShadow, 11 Мај 2015.

 1. damil

  damil
  On your way to fame

  627
  569
  2 Јануари 2015
  Машко
  Ова Филипсов како Алфа, не пали баш стално ама не да изгледа убаво.
   
 2. 123456

  123456
  Gaining Experience

  882
  452
  12 Април 2013
  Машко
  само тоа вреди на филипсот, амбилајтот
   
 3. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,317
  962
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  И сликата е добра, на поскапите модели, пред да се појават дамки :)

  Амбилајтот за жал го патентирале и не го даваат на други за користење, јбг :(
   
 4. mkd

  mkd
  Gaining Experience

  248
  94
  5 Јуни 2007
  Машко
  За жал, мора да пишам дека и јас имам такви дамки (како залепена прашина) на мојот Philips 43" PUH6301. Додека беше во гарантен рок се појави првата, но беше само минимално приметлива и тоа само на бела позадина. Сега веќе ги има 3-4 но бидејќи се на повидливо место, веќе почнуваат да ми пречат (иако не е страшно). Инаку, мојот телевизор е и без ambilight.
   
 5. M@RKO

  [email protected]
  Intern

  585
  25
  3 Јуни 2009
  Гледам не ми работи како што треба опцијата Voice. Значи се уклучува се нормално со далечинското, зборам но пишува
  Помошникот на Google е недостапен во моментов. (Ставено ми е менито на македонски да не ве збунува што е вака пишано)

  До пред некој ден си работеше нормално. Дали доколку направам преинсталирање на ТВ ќе проработи ли?

  Се работи за Аndroid 8.0 Philips tv.
   
 6. 123456

  123456
  Gaining Experience

  882
  452
  12 Април 2013
  Машко
  Да и јас имам андроид филипс со формат се средува пеоблемот...канта невидена се филипс со тоа данлиското од 3 тона
   
 7. M@RKO

  [email protected]
  Intern

  585
  25
  3 Јуни 2009
  А со формат ќе ми остане ли на 8.0 Android или ми се враќа на предходната верзија android што била кога сум го купил телевизорот? Прашувам затоа што имав направено update и сега е на 8.0.
   
 8. 123456

  123456
  Gaining Experience

  882
  452
  12 Април 2013
  Машко
  Ќе ти остане на последната верзија ама сите апликации што си ги инсталирал ке се избришат
   
  На [email protected] му/ѝ се допаѓа ова.
 9. M@RKO

  [email protected]
  Intern

  585
  25
  3 Јуни 2009
  Ок сега направив формат па покасно ќе пробам дали работи Voice.

  Сум заборавил и пасворд на мејлот како ми беше за да влезам на Gogle aкаунтот па морав да менувам пасворд :)
   
 10. M@RKO

  [email protected]
  Intern

  585
  25
  3 Јуни 2009
  Направив формат и пак не сака да Voice кога ќе кажам некој збор.
   

Сподели

Вчитување...