• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Netflix во Македонија

Enquito

On your way to fame
8 август 2017
1,418
847
Барбарианс нова серија на Нетфликс со Хрватски превод, исто и Дискавери
 

The Geek Boy

Gaining Experience
9 август 2018
932
364
Ќе има ден кога кај нас ќе има над 1,000 филмови и 500 серии како во Америка, Шведска, Германија?

Што ги спречува да стават повеќе серии кај нас, и општо на Балканот?
Авторски права???

Инаку ако смее, ќе ви пратам еден сајт, добра алтернатива на Netflix мислам 6 евра, нема лимит на колку уреди се гледа во исто време, и премиумот има макс до 1080p резолуција, а вака може да се гледа и без премиум ама нема више од 480p резолуција, и има реклами.
Ако не пречи, ќе пратам овде. А, ако не тогаш во ПП кој сака ќе му пратам линк од сајтот.
 

123456

On your way to fame
12 април 2013
1,412
976
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Барбарианс нова серија на Нетфликс со Хрватски превод, исто и Дискавери
Денес ова рекорд 43 со ХР преводи, иначе изгледав Барбариан драма драма драма и на крај малку акција и крај ццц
 

TheMarshal

Practice makes perfect
3 јануари 2019
1,184
1,981
Ќе има ден кога кај нас ќе има над 1,000 филмови и 500 серии како во Америка, Шведска, Германија?
Не. Тоа што иде кај нас е Netflix Global и не е локализирано - можеби во иднина ако го локализираат и да биде "Netflix Adria" како што е HBO моментално. Најверојатно ќе им се исплати само у таква ситуација. Но, не заборавај дека на Нефликс содржината се намалува од година во година - бидејќи имат доста конкуренција од Амазон, Епл и слични сервиси. Рачунај дека сите од нив се "тепаат" кој за што да земе права за емитување. :)
 

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
424
527
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-6700HQ
Storage
250 SSD & 1TB HDD
RAM
16gb DDR4
Mouse
Logitech G9
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 10
Освен The Office, кој други фимови ги има на Америчкиот Нетфликс а ги нема кај нас ?
 

The Geek Boy

Gaining Experience
9 август 2018
932
364
Епа нека се "тепаат" они слободно, а јас ќе си платам 3 евра месечно, и ќе си гледам од сајт кој што е одлична алтернатива на Netflix, и има се живо и диво.
Бонус, е дека ќе можам и од non Android, Smart TV да гледам, и нема да имам никаква потреба од VPN, бидејки станува збор за веб сајт кој што може од било каде да се гледа, и сите 1,000+ филмови и серии се достапни насекаде.
Од мене толку, па така да освен ако од Netflix не понудат нешто, или тоа што рековте да има нешто како Netflix Adria, е тогаш може ќе размислам пак за Netflix.

Исто така, нема да ми смени многу ако гледам на 1080p max резолуција од тој сајт.
Ако ми треба некој 4k филм, слободно ќе можам да си го симнам, и така да го гледам :)
 

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
424
527
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-6700HQ
Storage
250 SSD & 1TB HDD
RAM
16gb DDR4
Mouse
Logitech G9
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 10
Епа нека се "тепаат" они слободно, а јас ќе си платам 3 евра месечно, и ќе си гледам од сајт кој што е одлична алтернатива на Netflix, и има се живо и диво.
Бонус, е дека ќе можам и од non Android, Smart TV да гледам, и нема да имам никаква потреба од VPN, бидејки станува збор за веб сајт кој што може од било каде да се гледа, и сите 1,000+ филмови и серии се достапни насекаде.
Од мене толку, па така да освен ако од Netflix не понудат нешто, или тоа што рековте да има нешто како Netflix Adria, е тогаш може ќе размислам пак за Netflix.

Исто така, нема да ми смени многу ако гледам на 1080p max резолуција од тој сајт.
Ако ми треба некој 4k филм, слободно ќе можам да си го симнам, и така да го гледам :)
А кај плакаш ти 3 евра месечно и гледаш се живо и диво ?
Кој е тој сајт ?
 

The Geek Boy

Gaining Experience
9 август 2018
932
364
А кај плакаш ти 3 евра месечно и гледаш се живо и диво ?
Кој е тој сајт ?
Епа ако дозволат дечките од администрација ќе го пратам овде линкот. А ако не, тогаш у ПП.

Инаку не плаќам, ама најверојатно ќе плаќам кога ќе земам нов телевизор и се иселам во новиот стан.
 

123456

On your way to fame
12 април 2013
1,412
976
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Епа ако дозволат дечките од администрација ќе го пратам овде линкот. А ако не, тогаш у ПП.

Инаку не плаќам, ама најверојатно ќе плаќам кога ќе земам нов телевизор и се иселам во новиот стан.
ај прати ми пп
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,189
4,386
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1

123456

On your way to fame
12 април 2013
1,412
976
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Има ли некој аргетински налог да има проблем со наплата со наша картица еве неуспешна трансакција ми ивка а пари имам, пробав друга картица да убацам ама стам грешка ми дава
 

123456

On your way to fame
12 април 2013
1,412
976
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Има ли некој аргетински налог да има проблем со наплата со наша картица еве неуспешна трансакција ми ивка а пари имам, пробав друга картица да убацам ама стам грешка ми дава
Да си одговорам сам, направив нов акаунт преку аргентина и благодарност до @DeJaVu што го сподели линков Get a virtual phone number. Temporary number. SMS service activation , 11денари смс ме кошташе за активација за нетфликс .
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,590
Мислења
821,386
Членови
28,246
Најнов член
BarrierKult666
На врв Дно