1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,015
  618
  8 Август 2017
  Машко
  Тоа е делење на пазарот, Кина вс Тхе Рест. А ова е само преименување, слично е и со Ми 6Х и Ми А2. А не пратам толку во последно време, немаше ли некој начин за заобиколување на rollback protection?
   
 2. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,138
  4,267
  18 Септември 2013
  Машко
  На DrMTR и Avid им се допаѓа ова.
 3. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,887
  5,760
  21 Јануари 2009
  па тооооо ајде во 2020 :))
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 4. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,138
  4,267
  18 Септември 2013
  Машко
  Искрено ова + перископска камера со оптички зум (од P30 Pro) и се тоа ставено во некој телефон шо е со Android One ќе биде најдоброто на пазарот.
   
 5. Rikimaru

  Rikimaru
  Gaining Experience

  277
  161
  26 Март 2016
  Машко
 6. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  907
  955
  2 Март 2011
  Машко
  Проблемот со Xiaomi и One е што се кинези и голема е веројатноста да станат следните жртви ако се продлабочи трамповата војна против цел свет, а првенствено против Кина.
   
  The Geek Boy, Скоти, Software и на уште 1 им се допаѓа ова.
 7. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  936
  360
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Kimovil.com

  За 340Е има Mi9, неможе да се најде подобро до 20к.

  Имам купено 3 телефони од Bang good сите ми стигнале во одлична состојба (нови неотпаковани).

  За сервис, нашиве фирми поправаат xD
   
  На cipiripi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ski

  ski
  Intern

  76
  17
  22 oктомври 2016
  Машко
  MI MAX 4 досега требаше да искочи,судејки по претходните модели max 4 би требало да е редми ноте 7 со поголем екран и поголема батерија но со иста GM1 камера како рн7.
  Има некој претстава колку ке кошта ми макс 4?
   
 9. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  573
  227
  9 Август 2018
  Машко
  На DelphiUser му/ѝ се допаѓа ова.
 10. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,358
  3,067
  24 Септември 2012
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,972
  4,205
  28 oктомври 2008
  XIAOMI Redmi Note 7 (4/64) за топ цена во Ледиком: 11.690 денари!
  За компарација, во Hi и Aнхоч е 15К
  Верувам дека набрзо ќе го донесат и К20 Pro, по логиката на нештата, со цена помеѓу 26-28.000 денари...
   
  На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,015
  618
  8 Август 2017
  Машко
  Ова со цена од Аљи. Претпоставувам дека нема вкалкулирано ДДВ од 18% кое ние обичните смртници мора да го платиме.
   
 13. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,282
  6,394
  27 Март 2014
  Кај пишува дека мора да платиш ДДВ?
   
 14. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,015
  618
  8 Август 2017
  Машко
  Па порано кога праќаа Голдвеј и екипа во Macédoine du Nord се плаќаше ДДВ, барем јас плаќав.
   
 15. kojoti2

  kojoti2
  Gaining Experience

  249
  362
  29 oктомври 2014
  13 500 platen vo ledikom 4/128

  Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
   
 16. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,146
  1,442
  5 oктомври 2007
  Машко
  Ваљда 6/128 ?
  И ај баш дај сликај кутија, стикеи, декларации, да видиме кој, како ги носи, од каде, и кој е сервис ако пишува? Или Ледиком се сервис и гаранција 2 годишна?
   
  На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.
 17. kojoti2

  kojoti2
  Gaining Experience

  249
  362
  29 oктомври 2014
  Нема стикери освен оригиналните. 2 зедов ја бутнале негде гаранцијата не можам да ја најдам 2 години е.[​IMG][​IMG][​IMG]

  Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
   
 18. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,146
  1,442
  5 oктомври 2007
  Машко
  Шампиони се значи. Шверц комерц :)
  Создравје да си ги користиш. Ако најдеш гаранција баш пиши од кого е, т.е. кој е овластен сервисер ?
   
 19. kojoti2

  kojoti2
  Gaining Experience

  249
  362
  29 oктомври 2014
  Овластен сервисер Ледиком..

  Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
   
 20. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,146
  1,442
  5 oктомври 2007
  Машко
  Лајк. Ваљда ќе се за недајбоже бољи од Видеодата погоре што кажуваа.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
 21. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  892
  1,070
  9 Јуни 2011
  Машко
  Дали има некој заинтересиран за Redmi K20 Pro?
  правам поголема нарачка, па има простор да се протне еден, по прифатлива цена.

  8/128GB (црн, CN version со Global ROM, OTA updates) = 460 еур
   
 22. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  279
  228
  19 ноември 2013
  Машко
  Некој да сподели искуство со Redmi 7 ? Не сум користел до сега Xiaomi се мислам помеѓу овој и Motorola One претежно би се користел за видеа и музика.
   
 23. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  829
  1,761
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
 24. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,015
  618
  8 Август 2017
  Машко
  Презентиран К20 во Европа под ново име, очекувано и цената е прилагодена за Европскиот џеб. Имаат попус од 30€ во првиот ден од продажбата на Амазон и официјалниот сајт 300€, регуларна цена 330€. Mi 9T丨Xiaomi España丨Mi.com - Xiaomi España
   
 25. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,358
  3,067
  24 Септември 2012
  Цената е стравотни перфекции.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...