1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi Air Purifier 2

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од StOrMK, 24 oктомври 2018.

 1. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Пробав и со сервери менување пробав милион ствари. Едноставно на самиот Purifier иконката за вифи не трепка што значи конектирано е но на телефон сосем друго покажува дека има проблем со комуникација
   
 2. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Update.

  Го поставив рутерот на канал 7, и види ќерата чудото се закачи без проблем.
   
  BEST, Goran995, damil и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. gamon

  gamon
  On your way to fame

  506
  507
  15 Септември 2014
  bekrija
  pivo
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Vavo

  Vavo
  Intern

  270
  15
  20 oктомври 2007
  Машко
  Мислам дека само b/g wifi сака, новите n не ги поддржува
   
 5. Vavo

  Vavo
  Intern

  270
  15
  20 oктомври 2007
  Машко
  Инаку да се надополнам од резервниот филтер што го купив од AliExpress кој не го прифаќаше си направив втор прочистувач. Му ставаш моторче одозгора и толку треба, има и сетови од Aliexpress ако сака некој да помине поефтино (3 пати). Не е смарт ама брка работа.
   
Слични теми
 1. ImWiked
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,719
Вчитување...

Сподели

Вчитување...