• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Која игра ја плешаш во моментов?

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
4,013
4,310
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
header.jpg

Oд креаторите на Trine серијалот, интересен кежуал co-op, може онлајн и локал.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,856
11,213
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Killing Floor 2, комедии е играва.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,823
9,250
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Изиграв Doom Eternal + Ancient Gods 1 & 2 и ми се свиѓа тоа што е брза многу, многу побрза од 2016. Ок беше, пуцањето 10/10, приказна 4/10 итн.

Завршив се и реков мултиплејер ќе играм сега кога гледам само еден мод 2 демони против slayer. Живи глупости.
 

Dajman

Gaining Experience
19 септември 2020
167
270
Изиграв Doom Eternal + Ancient Gods 1 & 2 и ми се свиѓа тоа што е брза многу, многу побрза од 2016. Ок беше, пуцањето 10/10, приказна 4/10 итн.

Завршив се и реков мултиплејер ќе играм сега кога гледам само еден мод 2 демони против slayer. Живи глупости.
Multiplayer mode е тотален промашај, пробај ги master levels (особено на ultra nightmare) чисто за адреналинот.
 

icemaher

Gaining Experience
27 мај 2009
75
82
Куманово
icemaher's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3400g
Motherboard
Gigabyte B450M‐H
Storage
SAMSUNG 250GB SSD 970 EVO Plus M.2 PCI‐E NVMe
PSU
500 NJOY 80+
RAM
2 x DIMM 8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL16 HyperX Fury Black
Case
MS METROPOLIS PRO
Monitor
Benq BL2480
OS
Win10 Pro
Sniper Contracts2, фала богу овој пат има цели за стрелање далеку преку 1400м, 5 мисии се изгледа(во кецот мислам дека беа 6), една поминав.
Ghost warrior 3 i contracts1 ги играв на пс4, беше малце мачно, оваа на пц, каде каде полесно (y)
Мислам дека е се на минимум детали а се изгледа одлично.
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
4,013
4,310
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,335
1,288
Скопје
Returnal .. доста позитивно изненаден од играта, интересен концепт overall, rouge like in nature, само во 3D околина, навигација и сл.
 

pecko95

Gaining Experience
5 април 2018
183
170
F1 2021, на PS 5. Сега за сега супер е, Braking Point story-то беше супер, само крајот (најверојатно ке продолжи следна година) требале малку подобар да го направат. My Team е исто така доста интересно, иако на почеток ептен послаб болид од другите имаш, ама баш навлага во детали. Ако има некој што игра, пишете, да се ставиме online некоја трка :D
 

dejan_str

Unbeatable
8 април 2011
8,193
4,992
OHRID кај ензероно
Осврн war thunder скоро ништо поради што неможажжам дакупувам игри често. Ако може некој да ми позајми акаунт за call of duty новата барем сингалот да го изиграм и слични игри би бил презадоволен. Дајте да се позанимавам нешто интерсно другари.
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,892
1,412
Неготино
Осврн war thunder скоро ништо поради што неможажжам дакупувам игри често. Ако може некој да ми позајми акаунт за call of duty новата барем сингалот да го изиграм и слични игри би бил презадоволен. Дајте да се позанимавам нешто интерсно другари.
Богами, ми се игра ми се плаче тоа чудо, ама ништо.
 

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
1,017
2,511
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
MSI 3070 Gaming Trio X
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 10 Pro
Компјутери од по 100к денари а немаме пари за купување игри кои на попусти се наоѓаат за смешни пари.
Интересен народ сме,нек си ебе матер :)

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Weeaboo

On your way to fame
23 февруари 2020
616
600
Струга
Компјутери од по 100к денари а немаме пари за купување игри кои на попусти се наоѓаат за смешни пари.
Интересен народ сме,нек си ебе матер :)

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Ќе ја купев до сега 3 пати, ама пусто online-only DRM не го подржувам. Зошто да купам продукт што кога да имам прекин со интернет врската да неможам да го користам? Можеби сме циција народ, ама ААА компанииве во последно имаат забегано премногу, да не должам дискусија зошто и како.
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
4,013
4,310
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Никогаш не би купил игра која ќе ја изиграм еднаш и ќе ја баталам.
Значи никогаш не си платил карта за во кино на пример? Aко ја платам играта 20-30 евра а ми даде над 10 саати забава, why not.
 

Dajman

Gaining Experience
19 септември 2020
167
270
ама пусто online-only DRM не го подржувам
Diablo 3 беше првата игра шо ми мавна таков кок блок, од тогаш исто голем хејтер сум на DRM воопшто.
Еве и да не е online only, пример RE Village имаше толку лошо имплементиран DRM што практично те казнува оти си фер купувач.

Компјутери од по 100к денари а немаме пари за купување игри кои на попусти се наоѓаат за смешни пари.
Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Па не би рекол 100к, од око би рекол дека мојот цел сетап а можеби и на колегите погоре вреди само колку твојата графичка :ROFLMAO:.
Шала на страна, дур има нерегулирана пиратерија па зошто да не се искористи? Можеби нема да ми се свиѓа играта, може перформансите нема да бидат по мојот стандард.
Порано имаше за скоро секоја игра демо верзија (барем кога се продаваа во булк физички копии), однапред ќе можеш да направиш информирана одлука.
Сега на прсти се броат игрите кој ти даваат таква опција, а да си пробуваш саат време па да направиш steam refund е лимитирано.
Мојот принцип е да ја пробам играта пиратски барем 3-4 саати, ако ептен ми се свиѓа ја купувам.
Ако пиратски ја извртам цела ја купувам од респект кон девелоперите, евентуално пак ја играм барем за steam achievements.

Пиратеријата ни е едина предност, треба да си ја поштуваме:ROFLMAO:.
 

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
1,017
2,511
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
MSI 3070 Gaming Trio X
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 10 Pro
Diablo 3 беше првата игра шо ми мавна таков кок блок, од тогаш исто голем хејтер сум на DRM воопшто.
Еве и да не е online only, пример RE Village имаше толку лошо имплементиран DRM што практично те казнува оти си фер купувач.


Па не би рекол 100к, од око би рекол дека мојот цел сетап а можеби и на колегите погоре вреди само колку твојата графичка :ROFLMAO:.
Шала на страна, дур има нерегулирана пиратерија па зошто да не се искористи? Можеби нема да ми се свиѓа играта, може перформансите нема да бидат по мојот стандард.
Порано имаше за скоро секоја игра демо верзија (барем кога се продаваа во булк физички копии), однапред ќе можеш да направиш информирана одлука.
Сега на прсти се броат игрите кој ти даваат таква опција, а да си пробуваш саат време па да направиш steam refund е лимитирано.
Мојот принцип е да ја пробам играта пиратски барем 3-4 саати, ако ептен ми се свиѓа ја купувам.
Ако пиратски ја извртам цела ја купувам од респект кон девелоперите, евентуално пак ја играм барем за steam achievements.

Пиратеријата ни е едина предност, треба да си ја поштуваме:ROFLMAO:.
Абе јас секогаш сум ја поштувал и ќе ја поштувам пиратеријата.
Ама тој мал број на игри кои може да се играат само online и ми е ќејф да ги изиграм,поштено ќе си ги платам.
За ситни пари се наоѓаат на sale-ови или по plati.ru и сличните препродавачи на игри.
 

Dajman

Gaining Experience
19 септември 2020
167
270
Абе јас секогаш сум ја поштувал и ќе ја поштувам пиратеријата.
Ама тој мал број на игри кои може да се играат само online и ми е ќејф да ги изиграм,поштено ќе си ги платам.
За ситни пари се наоѓаат на sale-ови или по plati.ru и сличните препродавачи на игри.
Се слагам делумично, ако се ептен евтини на sale можеби али директ на Blizzard/Activision/EA не би му дал пари чисто од насобран хејт низ годините.
 

dejan_str

Unbeatable
8 април 2011
8,193
4,992
OHRID кај ензероно
Компјутери од по 100к денари а немаме пари за купување игри кои на попусти се наоѓаат за смешни пари.
Интересен народ сме,нек си ебе матер :)

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Koj ефтни игри све нешто подаглам ко за мене се над 50$ и над 100$ некој. Ако почнувам да ги купувам сите подобро плејстејшан ке земев. Порано се менувавме овде со акаинти онака на доверба ама изгледа и тоа време помина.
Мислењето е автоматски споено:

Компјутери од по 100к денари а немаме пари за купување игри кои на попусти се наоѓаат за смешни пари.
Интересен народ сме,нек си ебе матер :)

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Koj ефтни игри све нешто подаглам ко за мене се над 50$ и над 100$ некој. Ако почнувам да ги купувам сите подобро плејстејшан ке земев. Порано се менувавме овде со акаинти онака на доверба ама изгледа и тоа време помина.
Богами, ми се игра ми се плаче тоа чудо, ама ништо.
Зошто неможеш warthunder е бесплатна со одлична графика и подобра е од world of tanks,world of warplanes i war of warships заедно. Играва е ептен реална. Ова ти е измедзу аркадно и dcs world hard core sim. War thunder e доста реачистичка со доволна сим имплементација за да не биде претешка. Башка и dlss внесоа во новиот абдејт и графиката е екстра. Кој не ја пробал го советувам да ја проба. Сакаш тенк вс тенк стази, авион вс авион, брод вд брод и све вс све. Играта е врв.
 
Последна промена:
  • Налутен/а
Реакции: Avid

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,277
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно