• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кој модел на принтер користите?

Enigma

On your way to fame
1 септември 2012
1,098
521
Бутел
Enigma's setup  
Processor & Cooler
Intel Pentium G4560 3.5 GHz
Motherboard
ASUS H110
Storage
Samsung 850 EVO 250GB / WD Caviar Blue 500GB
PSU
MS 600W
RAM
Kingston 8GB DDR4 2400 MHz
Video card
ASUS PH GTX 1050 Ti 4GB
Case
MS Monster
Mouse
Genius
Keyboard
Delux
Audio
Delux
Monitor
ASUS VW195S
OS
Win 10 Pro 64-bit
HP Deskjet F2480
 

bozidar

Intern
26 март 2009
78
7
samo da si kupis mono laserski stampac toa mu e majkata.
inaku site gore dolu se isti i po cena i po iskoristenost na tonerot. momentalno najmnogu garancija od 3 godini davaat na brother i za evtini pari go imas wireless sto e top za denesno vreme koga e oskudacija.
jas si zemav eden takov :):)

Секој си има свое мислење од своето искуство !
Јас имам искуство со неколку бренда и од сите може да се пофалим
ама за се е потребно и поддршка од производител, а за тоа се најдобри
HP !
Canon има многу добри принтери „од искуство“, многу се квалитетни, ама еден проблем со драјвери ми го менува мислењето за Canon.
Принтер кој е произведен 2002 година нема драјвеи за Windows XP, а и не се потрудија да издадат што не е добро за фирма како Canon.
Инаку принтерите зависно од намената сите имаат доби особини, само треба да знаеш да одбереш добар модел за дадена работа.
inaku za tvoja informacija hr ja koristi celosno tehnologijata na canon samo od hp e plastikata obvivkata na stampacot inaku vnatresnosta e odnosno masinerijata e celosno zemena od canon
 

red dragon

Intern
28 јуни 2013
47
9
Epson c43ux го користам скоро 10 години во домашна употреба само многу е спор. Може ли да ми предложите некој побрз и боите да му бидат поефтини ?
 

FLEGMA

Epic
2 август 2012
9,546
14,530
Epson SX215 и никогаш повеќе нема да купам принтер со класични бои

Ласер во боја
FTW
 

Quard 32

Intern
12 октомври 2013
14
2
Skopje
Здраво!
Имам постар тип принтер hp - Laser Jet 4L, па имам еден прпблем со него. Од левата страна на хартијата вади црна лента (види фотка) . Дали знае некој во што е проблемот и како тој може да се реши?
Благодарам за одговорот!
П.С.
Ако некој сака да ме види у стварност нака кликне на фотката од Аватарот!!? Hartija.jpg
 

FLEGMA

Epic
2 август 2012
9,546
14,530
Препорака за принтер во боја кој печати и на CD/DVD и да е набавлив во Македонија?
 

Quard 32

Intern
12 октомври 2013
14
2
Skopje
Препорака за принтер во боја кој печати и на CD/DVD и да е набавлив во Македонија?
Администрацијо ова некако ми мириса на рекламче!
П.С.
Ако е дозволено?! дали можам и јас да “убацам“ едно убаво рекламче?
А оваа порака е без реклама,...Па дајте луѓе стиснете на сликата од аватарот (или како беше,....)!?? па малку да вежбаме, се разбира ако сте во кондиција,....
Поздрав,
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,137
3,351
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston A2000 250GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
Sapphire RX580 Nitro+ 4GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit
1. Canon Pixma iP4950 со ciss system
2. HP 1100 Laser printer
Овие два
. iP4950-FRT-w-PRINT-SAMPLE.jpg HP_1100_Printer.jpg

 

FLEGMA

Epic
2 август 2012
9,546
14,530
Принтер кој може да печати на CD/DVD? Нема врска марката, само да не мора да продавам бубрег или слично
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,137
3,351
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston A2000 250GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
Sapphire RX580 Nitro+ 4GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit
Овој што го имам под број 1. Canon Pixma iP4950
Принтер кој може да печати на CD/DVD? Нема врска марката, само да не мора да продавам бубрег или слично
Овој што го имам Canon Pixma iP4950 може да печати CD/DVD- а.:D
Мислам дека сега имаш и понова верзија од него веќе е излезена.
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,137
3,351
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston A2000 250GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
Sapphire RX580 Nitro+ 4GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit
Овој што ги имам јас неможеш да го најдеш веќе затоа што има понова верзија од истиот а тоа е Canon IP7250 ,ама проблем е и овој да го најдеш сега разбарав по ова страниве во сет, ддком,анхоч никаде го нема на залиха потрошен е, а инаку во сет го гледам бил 4990 денари ама без ciss system.
По веб страниве не пишува кој штампа цд кој не ,најубаво да прашаш по фирмиве која им е нај ефтината варијанта со цд што ја имаат на залиха.
Пола од тоа што им стои на страните го немаат на залиха.;)
 

Software

Gaining Experience
15 август 2007
529
269
Software's setup  
Processor & Cooler
Intel i3 8100
Motherboard
Gigabyte B360M DS3H
Storage
Western Digital 1TB Blue
PSU
EVGA 450W BT 80+
RAM
8 GB Kingston HyperX 2400 Mhz
Video card
-
Case
Modecom Oberon 2F
Mouse
Genius
Audio
Trust 2.1
Monitor
Samsung P2270
OS
Windows 10 Pro 64bit
HP LaserJet P1006
 

Steam.

On your way to fame
31 мај 2011
880
771
Чаир
Steam.'s setup  
Processor & Cooler
i7 2600 w/CM Hyper 212+
Motherboard
ASRock H61M-VG3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + 2TB WD20EZRX
PSU
Seasonic M12II 520W
RAM
12GB DDR3 @ 1333MHz
Video card
MSI RX570 GAMINGX 4GB
Case
CoolerMaster Elite 335U
Mouse
Glorious Model O (Matte White)
Keyboard
Anne Pro 2
Audio
Creative Play 3 w/ Sennheiser HD 215
Monitor
ASUS VG248QE/Dell 1909W
OS
Windows 10
HP LaserJet 6MP
откога е направен(1999), испринтани се сигурно едно 2000 страници.Гарант.Си нема мака до ден денес.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,129
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно