1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како изгледа внатрешноста на вашето куќиште

Дискусија во форумот 'Overclock & Modding' започната од vane44, 4 Април 2012.

 1. MrAndrej20

  MrAndrej20
  Gaining Experience

  69
  101
  6 Мај 2015
  Машко
  Се е средено, остана уште да ги покријам дупките кај hotswap bays. Незнам дали филтер или нешто метално за да не влегува прашина.
   

  Прикачени датотеки:

  На shifty, Zeuus, Matzkou и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. Simeon Aleksov

  Simeon Aleksov
  Intern

  23
  20
  14 Декември 2015
  Машко
  :D
   

  Прикачени датотеки:

  Boldozer, Metuzalem и на AleksandarBR8 им се допаѓа ова.
 3. Grimriper

  Grimriper
  Gaining Experience

  68
  169
  23 Април 2015
  Машко
  Front-End Developer
 4. Antonio Vasilevski

  Antonio Vasilevski
  Gaining Experience

  241
  98
  3 Јануари 2016
  Машко
  Колку го зема куќиштево?? Мене не ми го собира Gammaxx-ов во моето. :D
   
 5. Grimriper

  Grimriper
  Gaining Experience

  68
  169
  23 Април 2015
  Машко
  Front-End Developer
  2000 ден од член на форумот. Иначе кај мене без проблем го собира гамах 400 види стендофите на матичната да не ти се повисоки.
   
 6. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,629
  1,294
  13 Август 2009
  Машко
  [​IMG]

  Нема веќе напојување во сред кукиште :D
   
  На DaVoRkNe, drifter, OldSchoolPvP и уште 5 други им се допаѓа ова.
 7. martinmilcev

  martinmilcev
  Gaining Experience

  254
  243
  23 oктомври 2015
  Машко
  [​IMG]
  Кабли, кабли everywhere :D
   
  На shifty и Boldozer им се допаѓа ова.
 8. Matzkou

  Matzkou
  Gaining Experience

  44
  79
  14 Декември 2015
  Машко
  После толку време конечно темава ме инспирираше да чепнам малце во внатрешност на моето куќиште иако после 2 години внатре намав чепнато ништо дури немав ни зачистено еве све тоа како изгледаше

  Пред:
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Потоа:
  [​IMG]

  [​IMG]

  Иако нооб бев со додавањето на лед-лентата ама google и youtube ми беа големи пријатели за тоа како се приклучува лед-лента на куќиште, имам уште малце работа кога ке ги погледнам каблите ама во брзо време имам намера да се подновам со напојување така да вака не преставува проблем :) куќиштето е на Deep Cool Kendoman RD и можам да кажам дека добро си ја врши работата со оглед на тоа што има 5 кулери и температурата на CPU i GPU драстично се намали.Квалитетот не е нешто wow за 2900 денари ама сепак јас сум прилично задоволен со оглед на тоа како беше претходно

  ПС:Фала на сите што праќавте слики и ме инспириравте хаха
   
  На DaVoRkNe, marto, goce03 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 9. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,836
  3,948
  5 Јули 2013
  за жал го нема веќе на лагер...А таман планирав да го купам. :(
   
  На shifty му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Nikola Sone

  Nikola Sone
  Practice makes perfect

  1,235
  1,349
  31 Јануари 2014
  Машко
  Јас предлагам петиција за ова куќиште од SAMA - TITAN BLACK
  Дури и поевтино е од вдовицата, а е закон. Се надевам дека има шанси да го донесат Анхоч, планирам утре да ги прашам, најсероизно :D
   
  rippermkd, Boldozer и на shifty им се допаѓа ова.
 11. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,836
  3,948
  5 Јули 2013
  ОТ

  Ме интересира дали во Sama TANK има место за 240мм водено ладење ака H105. Ping @drifter , проценка, или ако може да измериш од горниот лим до горниот крај од плочата колку мм има, ќе ми направиш услуга :)

  @Nikola Sone , aко прашуваш утре, дали може да прашаш и за Sama TANK? Ако може да донесат, колку време ќе се чека. Фала ти однапред :)
   
  На Nikola Sone му/ѝ се допаѓа ова.
 12. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,629
  1,294
  13 Август 2009
  Машко
  @Costigan_Jr , не сум drifter но го имам истото кукиште. Од горниот лим до горниот крај од плочата има 25мм :)
   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Nikola Sone

  Nikola Sone
  Practice makes perfect

  1,235
  1,349
  31 Јануари 2014
  Машко
  и мене ме интересираше ова, ама тоа е премалку
  @Costigan_Jr секако
   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,836
  3,948
  5 Јули 2013
  Ти благодарам многу!! Иако не си drifter, ме поштеди од дилеми :)
   
 15. drifter

  drifter
  Gaining Experience

  122
  334
  21 Јануари 2009
  Машко
  @boro1 Како ти испадна толку малку ? @Costigan_Jr од горниот лим на куќиштето до горниот дел на лимот на кој се држи матичната има 44мм. А од горниот лим на куќиштето до горниот дел на матичната плоча измерив 62мм

  [​IMG]
   
  На alekso666 и Costigan_Jr им се допаѓа ова.
 16. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,836
  3,948
  5 Јули 2013
  Добивме инфо за за BW, ни требаше TANK
  благодарам @drifter ! Благодарност и до @boro1 :)

  Се извинувам што узурпирам простор со ОТ.
   
  На drifter му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Mikaxsus

  Mikaxsus
  Gaining Experience

  273
  221
  19 Јануари 2016
  Машко
  Ајде дечки, имаше право @Nikola_Sone , да најдиме начин да ги внесеме што побрзо Sama кукиштава на наш пазар, Ахноч малце спор деноиве
   
 18. Nikola Sone

  Nikola Sone
  Practice makes perfect

  1,235
  1,349
  31 Јануари 2014
  Машко
  се јавив во анхоч - за две недели би имале информација кога и дали воопшто би се направила нова нарачка на sama куќишта
  им предложив да се обидат за titan black моделот, па се надевам ќе стигне до кај што треба информацијата
   
  На mviktors му/ѝ се допаѓа ова.
 19. STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,386
  2,161
  4 Јули 2013
  Анхоч месеци уназад каснат со залихи или воопшто не носат, општо за било кој производ не разбирам зошто е така. И згора на се најчесто имаат по едно парче во салон.
   
  На Mikaxsus му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Mikaxsus

  Mikaxsus
  Gaining Experience

  273
  221
  19 Јануари 2016
  Машко
  Воа форумов уше не ми дава да влезам, ДНС кичмење. Амит да, како што кажав, спори се и Анхоч, многу.
   
 21. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,319
  1,773
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Пред некој ден го земав ова куќиште од Анхоч - Micro Case SAMA RTX , се изненадив колку прецизно и добро е изработено. Материјалот како и секое евтино куќиште ама е толку добро смислено и обработено што не дава воопшто таков впечаток. ТОП куќиште ептен го препорачувам.
   
  На goce03 и STEFF им се допаѓа ова.
 22. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  969
  393
  17 Јуни 2008
  Нема простор за Dvd? И како е со (не)звучноста.
   
 23. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,672
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Не е лошо ама што е со rip-off логово на Корвета, значи многу се глупи кинезиве. Само тоа лого што го ставиле остава многу лош впечаток кај мене.
   
 24. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,319
  1,773
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Што ќе ти е ДВД? Инаку реков квалитетот на материјалот е тој ама звук од 12-ката позади што ја ставив не се слуша а кулерот на процесорот да ама кулерот е стар и е БОХ кулер на АМД така да не е до куќиштето. Те разбирам на што мислиш ама зборуваме за куќиште од 1000 денари нели наменето за евтини конфигурации до мејнстрим мах. ако даваш 3-4000 на кулер тогаш ќе дадеш и 3-4000 за асално куќиште. Мене ми беше муабетот дека има квалитетна изработка и не се приметува дека се работи за евтино куќиште (добро сем логото).
   
  ekonomist, goce03 и на Costigan_Jr им се допаѓа ова.
 25. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,836
  3,948
  5 Јули 2013
  Внатрешност V 1.0a :)
  Ќе се додава осветлување и ќе ставам поквалитетни фотографии(не, не е фотографирано со Nokia 6600, со Note 3 e :D )
  Clipboard01.jpg Clipboard03.jpg
  Clipboard02.jpg
   
  На StalkeR, gamer-eddie, gocetan и уште 25 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...