1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Гејмерски столици во мк?

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од TheDimiskov, 17 Мај 2016.

 1. filipkir

  filipkir
  Practice makes perfect

  1,045
  1,335
  17 Јуни 2009
  Машко
  Фала ти многу. Ќе ги контактирам па ако имаат ќе си земам уште неколку тркалца за резерва. Малце се поправив последниве 3 години па затоа и почнаа да ми пукаат тркалцава :D
   
  На toplel му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Valsorim

  Valsorim
  Intern

  11
  7
  6 Декември 2016
  Машко
  Еден другар зеде од овие генесис и не пројде пола година почна се нешто да крцка. Строго препорачувам DXRacer, ја користам столицава веќе година и пол и немам никаква мака, прекофморна е за седење ( освен на високи температури, седејќи по гаќи само ), нема никаков меинтененце (освен еднаш месечно со крпа да ја поминеш). Едноставен сетап има, само со имбус што ти доаѓа со столицата.
  Незгодно е што доколку нешто се случи со столицата ќе треба сам да чиниш ќаре да ја поправаш, ама некако имам доверба за издржливост у истата.

  Ебанцијата е што прават достава во EU само, можеби има и опција за препраќање во мкд преку некој бугарски пошта сервис, што мене не ми беше проблем зошто секако одев во Банско и ја нарачав на тамошна адреса.

  Моделите на столици им се правени зависно од тип на тело, гледано по висина ширина и тежина на човек, а на линков има и димензии од столиците
  https://www.dxracer.com/us/en-us/product/dxracer-chair-dimensions/
  https://www.dxracer.com/us/en-us/pages/choosedxracer/

  За нарачки во рамки на ЕУ има друг линк : Computer chairs for gamers | DXRacer Europe – Official®
   

  Прикачени датотеки:

  Последна промена: 21 Април 2019
  fuzzjaw, -={K-O-R-U-N}=- и на Deksa им се допаѓа ова.
 3. -Ata-

  -Ata-
  Gaining Experience

  117
  117
  2 Декември 2010
  Од зелен пазар зедов вакви 5x80 ден
   
  На filipkir му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  783
  694
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Во кој дел на зелен пазар
   
 5. 123456

  123456
  On your way to fame

  940
  502
  12 Април 2013
  Машко
  сигурно не каде што се продава зеленчук :D
   
  На causevd му/ѝ се допаѓа ова.
 6. The-spiki

  The-spiki
  Gaining Experience

  62
  63
  26 Април 2008
  Машко
  System Administrator
  Бриколаж 120 денари
   
  На filipkir му/ѝ се допаѓа ова.
 7. filipkir

  filipkir
  Practice makes perfect

  1,045
  1,335
  17 Јуни 2009
  Машко
  Фала ти. Веќе најдов. Еден другар ми даде едно тркало гратис од неговата скршена столица. За возврат го почастив едно пивце :)
   
  На toplel му/ѝ се допаѓа ова.
 8. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,253
  4,443
  18 Септември 2013
  Машко
  Ај некој ако има инфо или мислење за столицава дали е добра за околу 450 еур? У офис ко ја има едина со мрежа и доле и горе, метална основа али пластика доста има наоколу.

  Wow High back - Office Group

  Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
   
 9. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,775
  1,888
  8 Мај 2007
  Машко
  За тие пари има саглам столици, наместо играчкава.
   
  На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
 10. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,253
  4,443
  18 Септември 2013
  Машко
 11. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,253
  4,443
  18 Септември 2013
  Машко
  На Маша и architect им се допаѓа ова.
 12. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,000
  2,249
  19 Јули 2013
  Стилкејс
   
 13. dino

  dino
  Gaining Experience

  412
  101
  5 Јули 2009
  Think е добра, ама нема 450еу да го кошта. Мислам дека само базата без никакви додатоци е околу 530еу. Ако долго време поминуваш на столицата моја препорака е да си земеш нешто квалитетно.

  Sent from my SM-G973F using Tapatalk
   
  PC_GAMER, JasSum и на toshex им се допаѓа ова.
 14. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,775
  1,888
  8 Мај 2007
  Машко
  Многу е зборувано на темава.
  Пред се гејмерска столица е измама. Ти треба саглам канцелариска столица. Најефтината е во икеа - Markus:
  Περιστρεφόμενη καρέκλα
  Steelcase имаат преставништво, па провери кај нив:
  Authorized Dealers - Steelcase
  Веќе 6 години ја користам (а пред тоа ја користел друг):
  Reply Office Chair & Seating Solutions - Steelcase
   
  Fatal1ty_, TATA_MATA и на toshex им се допаѓа ова.
 15. dino

  dino
  Gaining Experience

  412
  101
  5 Јули 2009
  Да ова со гејмерскиве столици е измама.
  Јас користам Steelcase Leap еве веќе 1 година и многу сум задоволен од удобноста, генерално како се чувствувам додека седам и од кога ќе станам.

  Sent from my SM-G973F using Tapatalk
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  783
  694
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Кога ќе имаш слободно време прошетај по салониве и најди си ја тебе која ќе ти биде удобна. Според мене глупост е да се трошат 450 еура на столица.
   
  На igor_igor и toshex им се допаѓа ова.
 17. dino

  dino
  Gaining Experience

  412
  101
  5 Јули 2009
  Ако работиш на ПЦ воопшто не е глупост. Глупост е да дадеш 450еу за гејмерска столица без квалитет и ергономија.

  Sent from my SM-G973F using Tapatalk
   
  JasSum, Mao, toshex и на уште 1 им се допаѓа ова.
 18. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,951
  4,186
  28 oктомври 2008
  JasSum, igor_igor и на toshex им се допаѓа ова.
 19. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,253
  4,443
  18 Септември 2013
  Машко
  Благодарам за препораките за дилајт. Нарачано од таму . Моделот е Steelcase Please. Од сите столици кои ги пробавме по салониве (биромебел, офиско, салон 29, офис плус) најудобна беше со најдобра потпора и убедливо најмногу гаранција. Плус достава и монтажа вклучено, а имаат опција и за trial периодна кој му одговара. Пријатно изненаден и презадоволен од услугата а и столиците секако.

  Едитирано: грешка модел имав пишано.

  Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
   
  Последна промена: 12 Јуни 2019
  На tupacan, moongose, JasSum и уште 3 други им се допаѓа ова.
 20. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  567
  953
  16 Јануари 2016
  Машко
  Повторно мислам дека си го згрешил моделот т.е. брендот, Steelseries :D
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 21. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,253
  4,443
  18 Септември 2013
  Машко
  валјда бидна сеа од трета? хахаха

  Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
   
 22. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  783
  694
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Јас работам на PC и не давам 450 еур за столица. Имам Маркус од ИКЕА која ми одговара на потребите.
   
  На cipiripi му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Winncoot

  Winncoot
  Gaining Experience

  64
  84
  22 Јуни 2017
  Машко
  Youtube
  Веќе сигурно сте слушнале но купив пред скоро месец дена Genesis NITRO550 од Анхоч. Може на некој не му се допаѓаат но лично сум презадоволен. И така доста саати секој ден сум на ПЦ, го местам како сакам. Гледајки филм/серија се испружувам. Имам 118кг и доста сум висок, ме издржува во било каква положба. :D
   
  На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
 24. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,253
  4,443
  18 Септември 2013
  Машко
  Ја можам да потврдам дека за парите икеа столиците се одлични. Го неам користено конкретно тој Маркус модел, но икеа стварно прават солидни ствари.
   
 25. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,212
  556
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Скоро за истите пари имаш тука подобри столици од таа на икеа.
   
  На Zippo и toshex им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...