1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од dejan_str, 17 Јули 2013.

 1. Gappo

  Gappo
  Gaining Experience

  75
  92
  20 Јануари 2016
  Машко
  Не, Стогово, враќање од врв Бик Дорук. Имав веќе пишано, ама некој ми го избришал постот.
   
  На boban984 и Avid им се допаѓа ова.
 2. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,446
  10,314
  23 oктомври 2012
  Машко
  Samsung Galaxy S10+, Night mode, обична и wide angle. Без модификации и оптимизации, што би рекле енглезите, SOOC (Straight Out Of Camera).
  20191230_170248.jpg 20191230_170228.jpg
   
  На goranzoran, Иванчо, it_boy и уште 7 други им се допаѓа ова.
 3. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,040
  416
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 4. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,126
  4,554
  4 ноември 2013
  Машко
  Galaxy S8 - Auto
  Локација: Пераст (Црна Гора)

  20200101_153608.jpg
   
  На goranzoran, goran_oh, Daniel86 и уште 9 други им се допаѓа ова.
 5. Musho

  Musho
  Gaining Experience

  102
  293
  9 oктомври 2013
  Машко
  S8+,дизелдорф германија на ауто[​IMG]

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
  На goranzoran, Gumirano, Pane-G и уште 4 други им се допаѓа ова.
 6. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  265
  581
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  иПхоне 11 со night mode. Први импресии многу добри, кога е на сталак подолго слика, односно од 3 на 5 секунди префрла.
  5EFE0DE1-E751-4C39-8922-CB4946B33319.jpeg
   
  На goranzoran, shifty, TheMarshal и уште 6 други им се допаѓа ова.
 7. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  308
  274
  9 Јули 2018
  Машко
  Не знаев тоа сега баш видов,кога го ставив на стабилна површина излезе 27-30 секунди :)
   
  На SpiritBond му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  506
  326
  28 ноември 2014
  Машко
  На damil, julll, Иванчо и уште 15 други им се допаѓа ова.
 9. Avid

  Avid
  Guru

  4,164
  6,203
  21 Јануари 2009
 10. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  506
  326
  28 ноември 2014
  Машко
  Се извинувам.

  Сликата освен малце edit во photos на самиот Iphone, друго ништо нема.
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 11. MarijanMK

  MarijanMK
  Gaining Experience

  41
  82
  31 oктомври 2018
  Машко
  Маркетинг Координатор
 12. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  269
  543
  15 oктомври 2013
  Машко
  12.jpg

  S10+ Scene optimiser on
  13.jpg
  S10+ Wide Angle scene optimiser on
   
  На Трајче Дрварчето, Happy, TheMarshal и уште 6 други им се допаѓа ова.
 13. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  269
  543
  15 oктомври 2013
  Машко
  20200110_163707.jpg
  S10+ Scene optimiser on
  20200110_163404.jpg
  S10 + Telephoto Scene optimiser on
  Локација: Охрид
   
  На goranzoran, Potop, Pane-G и уште 14 други им се допаѓа ова.
 14. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,126
  4,554
  4 ноември 2013
  Машко
  Galaxy S8 - додадено сатурејшн, ееептен малце.
  Локација: Вевчански извори

  20200113_213525.jpg
   
  На goranzoran, Potop, Pane-G и уште 12 други им се допаѓа ова.
 15. damil

  damil
  On your way to fame

  705
  696
  2 Јануари 2015
  Машко
  Кај го бива, го бива.... не е битно дали е со 3 години стар телефон од 150 еур или скроз нов од 1.000 еур.

  Фотографииве се уметност, браво.
   
  На Gumirano и HardCorec им се допаѓа ова.
 16. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,126
  4,554
  4 ноември 2013
  Машко
  Фала братко.
   
 17. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  312
  399
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Google pixel 2 xl
   

  Прикачени датотеки:

  На goranzoran, stefan_off, Gumirano и уште 9 други им се допаѓа ова.
 18. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  226
  134
  25 Февруари 2017
  Машко
  Galaxy A70 некој да сподели ако има? :)
   
 19. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,179
  833
  1 Јуни 2016
  Аман бе .. кај мене ги дава ко што треба :/

  Мi A3 Stock camera:
  [​IMG]

  Mi A3 Gcam
  [​IMG]
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 20. krema

  krema
  Professor

  10,014
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
 21. Avid

  Avid
  Guru

  4,164
  6,203
  21 Јануари 2009
  ШТО Е ВО РЕД, ШТО САКАВ ДА ЛЕГНАМ ДА СПИЈАМ А ГЛАДЕН СУМ И ОВОЈ МИ СТАВА СОЧНА ПАЛАЧИНКА??????
  КАЈ МУ РЕЧЕ ДА СИ ПОПРАИ ЛИНКОВИТЕ КАЈ СЕ ЗАПУСТИ
   
  На goranzoran, Draynor, damil и уште 3 други им се допаѓа ова.
 22. krema

  krema
  Professor

  10,014
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
  Во тој случај утре пенали ќе плаќа овде.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 23. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,179
  833
  1 Јуни 2016
  Да не сакате и у флафи на Mini pancakes? :D
   
 24. Avid

  Avid
  Guru

  4,164
  6,203
  21 Јануари 2009
  може
   
 25. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  312
  399
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Pixel 2 xl
  Snapseed
   

  Прикачени датотеки:

  Gumirano, Necromancer, TheMarshal и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...