1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Електронски цигари

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од ARMac, 12 Јуни 2014.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. dim na struja

  dim na struja
  Gaining Experience

  251
  272
  23 Март 2016
  Машко
  И јас пуштив една тура пред два дена ама со поскапиот шипинг тој 12,55£ што иде со тракинг, него што е со пејпалот неможев да платам со пејпал а ниту можеше да се отвори и преку гугл незнам дали е уште така не сум проверил, а можеби и имав проблем дека од мобилен пуштав пратка незнам.

  Sent from my A7 using Tapatalk
   
 2. krema

  krema
  Professor

  10,624
  10,207
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Sharlovski фала, знам дека е без тракинг но не заприметив дали е royal или не. :)

  @Metuzalem
  кај мене немаше одбивање на ддв, колку си го израчунаа - толку и наплатија.
   
 3. dim na struja

  dim na struja
  Gaining Experience

  251
  272
  23 Март 2016
  Машко
  А над колку пари враќаат ддв, мојата пратка беше 40£ и незнам не заприметив каде и како на кој начин го враќаат ддв-то?

  Sent from my A7 using Tapatalk
   
 4. krema

  krema
  Professor

  10,624
  10,207
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не знам колку е лимит за враќање на ддв, мада за нон-еу треба да нема воопшто ддв.
   
 5. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,457
  11,725
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Викаат дека порано (на стариот сајт) во корпа цените биле пониски одошто на страницата на производот, јас не гледав тоа. Нема лимит.
   
 6. krema

  krema
  Professor

  10,624
  10,207
  24 Јуни 2009
  Машко
  Еднаш имам нарачано од стариот сајт и не се сеќавам дека имало пониски (други цени) во корпа.

  btw .. Колку патува нарачка од кај шефот?
  Мене денес ми ја шипнаа. :)
   
  На MikickoHC му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,800
  1,359
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  20сетина денана

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,800
  1,359
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Не. И ти си разбрал грешно зошто со @Ace Lud ги имаме сите обс танкови освен првиот играчката,и им ставаме ние имиња за лесно да ги разбираме. Пример OBS ENGINE-големиот а Еnginec nano-малиот. Се ради декот

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
 9. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,117
  1,965
  7 Април 2012
  Машко
  Јас кажав дека OBS е obs добри но сепак за вкус повеке преферирам други танкови како на пример KYLIN првиот и OFRF gear. А да го коментирав PROFILE дриперот кој и ти го имаш (иако мислам дека не го користиш) дека е перверзија од дрипер, јас не го оставам да одмори, додека танкот Profile и ја чекам да се појави па тогаш ке дадам мислење за него.

  Sent from my SM-T561 using Tapatalk
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Acoo1984

  Acoo1984
  Intern

  31
  45
  9 Јануари 2018
  Здраво на сите, подолго време сум отсутен од форумов ама најдов време да ја споделам радоста.

  иначе користам 2х3000mah батерии и Атомизерот е RTA Dead rabbit 4.5ml fish glass.

  Моето ново другарче: :carefree::carefree::carefree: 20190320_161356.jpg
   
  На gokica, bicikle, Metuzalem и уште 5 други им се допаѓа ова.
 11. krema

  krema
  Professor

  10,624
  10,207
  24 Јуни 2009
  Машко
  Честички :)


  Sent from my ипхоне using Tapatalk
   
  На Acoo1984 и Ace Lud им се допаѓа ова.
 12. Gajche-X

  Gajche-X
  Unbeatable

  3,081
  5,380
  22 Август 2014
  Само да се јавам дека сум жив :)
  И да удрам мала фалба :)
  Kayfun Lite 2019(yftk) "тестинг" 2-3 дена, сега за сега impressive(поготово за тутун и блашкасти ароми у микс со тобако) , тоа е тоа на кое што сум навикнат со години.

  Замерка,2.мл капацитет(22мм верзија), али ќе се набави Extension за да биде 4.мл.

  Поздрав ;)  [​IMG]

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  На Chicco69, Krk198, Chaeld10_8 и уште 11 други им се допаѓа ова.
 13. krema

  krema
  Professor

  10,624
  10,207
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Gajche-X
  И сега пак легни во зимски сон. :)
  А за модче ништо не се пофали, или пак можеби сам си принташ. :)
   
  На Gajche-X му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Gajche-X

  Gajche-X
  Unbeatable

  3,081
  5,380
  22 Август 2014
  @krema

  Не сум купил ништо ново од памтивек :(
  А не сум ни принтал.

  Се оштрам да се почастам некој dna75C мод одамна ама не сум начекал нешто што ми се допаѓа.

  Исто, чекам купонче за новиов сквонк-мод од Wismec па да си го нарачам пошто по дома си користам сквонкерче-дрипер од итаљанциве speed revolution 18мм и слични.
  Визмекот за мој вкус,
  Фино-мало-регулирано сквонк модче со мало екранче, за секојдневно "тепање" прва лига.

  $39.05 Authentic Wismec LUXOTIC SURFACE 80W TC VW APV Squonk Box Mod - LUXOTIC SURFACE, Basketball (free shipping) - FastTech.com

  $39.05 Authentic Wismec LUXOTIC SURFACE 80W TC VW APV Squonk Box Mod - 1-80W / 1*18650 / built-in 6.5ml squonk bottle at FastTech - Worldwide Free Shipping  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 15. krema

  krema
  Professor

  10,624
  10,207
  24 Јуни 2009
  Машко
  Сквонкерот е уште на приордер, сите чекаме на Лудовача да објави велигденскиот купон. :)
   
 16. Naumsot

  Naumsot
  Intern

  5
  2
  7 ноември 2018
  Машко
  Дечки едно прашање: за колку време просечно стигнува течност од фасттек сингапур пост? Фала ви
   
 17. krema

  krema
  Professor

  10,624
  10,207
  24 Јуни 2009
  Машко
  Околу 3 недели, но може да биде и пократко и подолго чекањето.

  btw Добредојде во нашата секта :)
   
 18. Naumsot

  Naumsot
  Intern

  5
  2
  7 ноември 2018
  Машко
  Добро ве најдов. Прв пат нарачав течности од фасттек, па да прашам поискусни. Фала ви многу
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Gajche-X

  Gajche-X
  Unbeatable

  3,081
  5,380
  22 Август 2014
  Колеги, дур сум у "залет" :)
  Да ве опитам, од каде набавувате сега батерии?

  nkon само со федекс праќа моментално а од AliExpress двапати нарачувам LG HG2 а ми стигаат panasonic B замоткани во LG HG2 врапинг :(

  Од ebay од француска продавница стигаат оригинал али 9-10.евра е комад LG HG2 или LG MJ1.

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
 20. krema

  krema
  Professor

  10,624
  10,207
  24 Јуни 2009
  Машко
  Батерии онлајн - оскудација.


  Sent from my ипхоне using Tapatalk
   
 21. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,858
  906
  3 Март 2018
  Долен веш за кубоидот а и на x-mode 20w нема да му дојде лошо
  фала
   
 22. Acoo1984

  Acoo1984
  Intern

  31
  45
  9 Јануари 2018
  My mini Lab :). Се надевам ќе ви се допадне... 20190404_161355[1].jpg
   
  На Tomica Jovevski, Chicco69, bicikle и уште 4 други им се допаѓа ова.
 23. krema

  krema
  Professor

  10,624
  10,207
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ова како во операциона сала, све под конец :)
   
  На Acoo1984 му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Acoo1984

  Acoo1984
  Intern

  31
  45
  9 Јануари 2018
  Хаха... мора да е така, иначе губам трага...
  Дали случајно некој им прави Warm bath на течностите, за да го забрза steep процесот?
   
 25. Acoo1984

  Acoo1984
  Intern

  31
  45
  9 Јануари 2018
  Се мислам дали да земам Ultrasonic cleaner, мислам дека е добра инвестиција.... Колку што најдов инфо, кажуваат дека еден саат во Ultrasonic cleaner е еквивалентно на една недела steeping... Па да прашам некој да не има искуство? Можда Sharlovski ќе даде свое мислење?
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...