1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Електронски цигари втор дел

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 9 Април 2019.

 1. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,806
  865
  3 Март 2018
  Среќна нова и од мене :)
   
  На Metuzalem, Maki_SM, krema и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. aalekso0

  aalekso0
  Intern

  17
  22
  17 Март 2018
  Машко
  На Metuzalem, Maki_SM, krema и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  907
  720
  29 Март 2011
  На OldSchoolPvP, VapeS, Chicco69 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,800
  1,359
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Среќна и од Мене Вејп Фамили

  Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
   
  На OldSchoolPvP, bicikle, Maki_SM и уште 4 други им се допаѓа ова.
 5. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  907
  720
  29 Март 2011
  Metuzalem, VapeS и на krema им се допаѓа ова.
 6. AstroBoy

  AstroBoy
  Intern

  146
  29
  29 Јули 2012
  Машко
  Дечки течности освен од фасттек, од кај друго место може да се порачат ака евтинки што праќаат до мк?
   
 7. krema

  krema
  Professor

  10,127
  9,738
  24 Јуни 2009
  Машко
  Имаш овде локално.
   
 8. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,806
  865
  3 Март 2018
  Дообјаснување : од членови. На поголеми количини редовни со попурст :)
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 9. nikolceeeeee

  nikolceeeeee
  Intern

  31
  25
  11 Мај 2016
  Машко
  Сакав да напишам нешто за берсеркер минито што неодамна го купив.Мислам дека прочитав неодамна на форумов дека некој имаше проблем со него, премногу натопувал и течел, поплавувал итн. Мислам дека се работи кај него за дефективен уред.Мојот работи совршено, го погодив местењето на памук уште на првиот обид и нема капка од никаде, а воопшто не внимавав како го мотам , набрзина наместив се.Се сомневам за фабрички дефект бидејќи и мојот, иако е добар на тоа место, има проблем во навојот на комората и базата. Машинската изработка не е добро извршена и закачува навојот на 2-3 места, се чувствува гребење кога вртиш за да завинташ базата и комората.Прекрасен атомизер, за мој вкус совршен мтл, штета што имаме неконзистентност во машинирањето.Кинеска работа, тоа е.
   
  Chicco69, Saso Trpenoski, Sharlovski и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,408
  11,631
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Со здравје да се користи. :)

  Тој проблем ќе се реши сам од себе, со одвртување и завртување ќе се истругаат нерамнините што закачуваат. :)
   
  nikolceeeeee, bicikle и на Saso Trpenoski им се допаѓа ова.
 11. krema

  krema
  Professor

  10,127
  9,738
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ревик на глава за Innokin Prism T22 или за популарните Ендури кои сеуште важат за добар почетнички сетап.
  Малку е пипаво за работа но се исплати. Единствениот проблем е вадењето на оклопот од самиот грејач но има и за тоа решение, на youtube еднаш налетав на еден клип каде што типот си имаше направено една алатка налик на радапцигер и без проблем го вади овој дел од грејачот.
  На сликата недостасува вториот памук за вториот грејач (се мести унакрсно), станува збор за dual coil грејач.

  [​IMG]
   
  Последна промена: 11 Јануари 2020
  MikickoHC, fis1976, Chicco69 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. Saso Trpenoski

  Saso Trpenoski
  Gaining Experience

  84
  77
  21 Мај 2019
  Машко
  Браво за дечкиве услуга топ
  [​IMG]
  За два пара гумчиња види ја кутијава
  [​IMG]
  Мислев телевизор ми стигна


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На OldSchoolPvP, fis1976, Metuzalem и уште 3 други им се допаѓа ова.
 13. krema

  krema
  Professor

  10,127
  9,738
  24 Јуни 2009
  Машко
  Недај боже стакло за танк да порачаш, којзнае како ќе биде запакувано. :)
   
  На Saso Trpenoski му/ѝ се допаѓа ова.
 14. kojoti2

  kojoti2
  Gaining Experience

  254
  373
  29 oктомври 2014
  Нова играчка[​IMG]

  Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
   
  На Sharlovski, Metuzalem, krema и уште 2 други им се допаѓа ова.
 15. krema

  krema
  Professor

  10,127
  9,738
  24 Јуни 2009
  Машко
  Пиши што е играчката за да бидеме информисани. :)
   
 16. gokica

  gokica
  Модератор

  8,496
  10,515
  13 Јуни 2009
  После подолга пауза да ве поздравам и посакам успешна година.

  Во континуитет си пафкам Spica Pro и не се замарам со ништо повеќе. Бидејќи сум во големи гужви и не секогаш се има време за виткање, се обратив кај Шарловски кој ме снабди со Ендура и нови течности.

  Сум заборавил и се воодушевив колку во суштина Ендура е добра. Таму некаде е со најизвиканите МТЛ танкови. Чудо е тоа вертикалниот грејач. Лудило арома и фантастичен троут хит.
   
  На Tomica Jovevski, fis1976, krema и уште 4 други им се допаѓа ова.
 17. krema

  krema
  Professor

  10,127
  9,738
  24 Јуни 2009
  Машко
  @gokica
  Ние се секираме да не заборавиш и да вејпаш :D Среќна и успешна и на тебе оваа година. :)
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 18. kojoti2

  kojoti2
  Gaining Experience

  254
  373
  29 oктомври 2014
  Voopoo vinci x

  Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
   
 19. krema

  krema
  Professor

  10,127
  9,738
  24 Јуни 2009
  Машко
  Честито нека е, дај уште една сликица со вклучен дисплеј, можеш да ја поставиш во секцијата Handcheck.
   
 20. kojoti2

  kojoti2
  Gaining Experience

  254
  373
  29 oктомври 2014
  Ставена

  Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 21. VapeS

  VapeS
  Gaining Experience

  183
  254
  12 Август 2016
  Машко
  Советот, прифатен :) viber_image_2020-01-17_19-15-58.jpg
   
  На OldSchoolPvP, fis1976, Chicco69 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 22. nikolceeeeee

  nikolceeeeee
  Intern

  31
  25
  11 Мај 2016
  Машко
  @VapeS Еве го и мојот стаса денеска.Иста играчка сме си купиле.Како си задоволен со него? 20200118_003101.jpg
   
  На OldSchoolPvP, fis1976, VapeS и уште 2 други им се допаѓа ова.
 23. VapeS

  VapeS
  Gaining Experience

  183
  254
  12 Август 2016
  Машко
  Прв ден - Вкус одличен. На подмачкани гумици уште е тежок за одврти-заврти, тоа ми е излезено од дневниве навики, па го навикнувам. Ме исплашија со џус контролот дека 50-50 пг/вг на отворен целосно можи да поплавува, што еве не е случај кај мене (Ама пред да стаса 300мл си напрајв 40-60 пг/вг) - немораше. Прв греач на 3 милиметри, 26 гејџ, 1 ом - добар е, наредно менување памук ќе пробам 2,5 милиметри (мислам дека ќе биде уште подобро). Она што не очекував, сирен 2 е поголем од него, а тежи скоро дупло помалку. Се на се, задоволен сум (подобар од сајрен 2 и вејпфлај галаксис рдта), за дополнителни маки или пофалби понатаму. Студио?
   
  nikolceeeeee, Chicco69 и на fis1976 им се допаѓа ова.
 24. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,800
  1,359
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Колега, јас како нов во МТЛ светот не ги контам танковите. Кој е овој на сликата? А околу Сирена 2,тоа чудото 24мм што собира 4,5мл е сосема нешто друго од Сирена 2,22мм и собира 2мл. Големиот ми беше така-така а малиов 22мм не го менувам, 5+ има од мене. Имам и сега нов Манта 1.5 верзија кој е малку поотворен. И кајфујни 2 - класика[​IMG]

  Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
   
  На nikolceeeeee и OldSchoolPvP им се допаѓа ова.
 25. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  473
  909
  15 Март 2016
  Машко
  @nikolceeeeee @VapeS со здравје да се користат, ако на некого не му се погоди и не му одговара вејпот од Expro-to (а и тоа се случува) пишете ПП, јас би вдомил еден :)
   
  Последна промена: 18 Јануари 2020
  На nikolceeeeee му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...