• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Аудио опрема: Слушалки, засилувачи, звучни карти, звучници, HI-Fi (аудиофилска дискусија)

DeJaVu

On your way to fame
21 ноември 2010
680
798
Скопје
Не знаев дека во Логинг нудат и да го залемат кабелот. Колку се доплаќа за таа услуга?
loging.png

Ваљда одат на отстапки, па и само со конектор од кај нив и твој кабел можеби ќе ти завршат работа. Можда некој друг имал баш ваква ситуација па ќе сподели.
 

Tegla

Gaining Experience
19 јуни 2014
206
372
Skopje
Tegla's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X + Noctua NH-D15 chrommax.black
Motherboard
Asus ROG Strix B550-F Gaming
Storage
Samsung 840 Evo 120GB + Samsung 860 Evo 500GB + 1TB WD10EZEX
PSU
EVGA Supernova G2 750W
RAM
2x8GB G.Skill Flare X DDR4-3200MHz CL14-14-14-34 1.35V
Video card
AORUS GeForce GTX 1060 6G 9Gbps
Case
CM Storm Trooper (Window); 2x Noctua NF-F12 pwm (front); 1x Noctua NF-A14 pwm (rear)
Mouse
Benq Zowie EC2-B
Keyboard
Steelseries Apex M500
Audio
Rotel RA-11; B&W 685 S2; B&W STAV24 S2 Stands; B&W ASW608; Audio Technica ATH-M50
Monitor
Dell Ultrasharp 24" U2412M
OS
Windows 10 Pro x64
Ми се зафркна USB кабелот на слушалките вчера, за моја среќа кај 3.5мм конекторот што иде во слушалките. И реков наместо да нарачам заменски кабел од Алиекспрес одма, да пробам да го поправам конекторот (нема што повеќе да го сјебам either-way, а за слушалкиве веќе има диајграм за жичките на нет). Така да ми треба 3.5мм џек. Освен во Логинг, дали може и во друго место да најдам вакво?

Погледнете го атачментот 102657
Побарај позлатен конектор од брендот Tasker во Логинг, потполно исто вака изгледа како на твојата слика со една плава лента на металниот дел. Имам таков ставено на продолжеток од кабел за слушалки, купен и кабелот од кај нив и не ми наплатија за залемувањето. До ден денешен функционира беспрекорно а купен е одприлика пред 6-7 години.
 

bobipp

Gaining Experience
13 ноември 2009
368
233
bobipp's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 2700X with Wraith Prism Cooler
Motherboard
Asrock B450 Pro 4
Storage
SSD Samsung 860 EVO 250 GB
PSU
Riotoro Enigma G2 650W Gold full modular
RAM
2x8 GB G. Skill Ripjaws V 3200 Mhz
Video card
MSI GTX 1650 SUPER 4 GB OC Edition
Case
Riotoro CR400 2x120 mm fans
Mouse
A4Tech X-710BK
Monitor
AOC i2269vwm 21.5" IPS
OS
Windows 10 Pro
Прашав неколку страни поназад и никој не ми одговори. Ај да пробам пак :p...што може кај нас да се најде солидно до кај 2000-2500 ден безжични слушаки, преферирам over ear, пошто носам наочари и сакам да ми бидат покомотни. Да може без проблем да се поврзат на тв, со претпоставка дека имаат онакво bluetooth usb стикче за поврзување. Или пак, попаметно би било ear buds, така ќе можам и надвор да ги користам со телефонот. Сигурно за истата цена и поквалитетни ear buds може да се најдат отколку стандардни over ear слушалки.
 

Steam.

On your way to fame
31 мај 2011
880
771
Чаир
Steam.'s setup  
Processor & Cooler
i7 2600 w/CM Hyper 212+
Motherboard
ASRock H61M-VG3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + 2TB WD20EZRX
PSU
Seasonic M12II 520W
RAM
12GB DDR3 @ 1333MHz
Video card
MSI RX570 GAMINGX 4GB
Case
CoolerMaster Elite 335U
Mouse
Glorious Model O (Matte White)
Keyboard
Anne Pro 2
Audio
Creative Play 3 w/ Sennheiser HD 215
Monitor
ASUS VG248QE/Dell 1909W
OS
Windows 10
Прашав неколку страни поназад и никој не ми одговори. Ај да пробам пак :p...што може кај нас да се најде солидно до кај 2000-2500 ден безжични слушаки, преферирам over ear, пошто носам наочари и сакам да ми бидат покомотни. Да може без проблем да се поврзат на тв, со претпоставка дека имаат онакво bluetooth usb стикче за поврзување. Или пак, попаметно би било ear buds, така ќе можам и надвор да ги користам со телефонот. Сигурно за истата цена и поквалитетни ear buds може да се најдат отколку стандардни over ear слушалки.

доста солидни за парите, перфектен seal во уво, а за over ear, не очекувај да најдеш нешто убаво, можеби да побараш по огласи користена опрема, ќе ти се исплати повеќе, вака инаку под 4-5к не ни гледај за солидни over ear бт.
 

ivan88

Gaining Experience
22 февруари 2012
369
388
ivan88's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460| Deep Cool GAMMAX 400
Motherboard
Gigabyte GA-Z97 HD3
Storage
Samsung Evo 840 120GB| WD Blue 500GB
PSU
Deep Cool DA500-M Aurora 500w
RAM
Kingston Fury Red Series 8G
Case
Deep Cool Tesseract SW White
Mouse
Gigabyte Eco 600
Keyboard
Apple Wireless Keyboard
Audio
LLogitech x530
Monitor
Dell S2240L
OS
Mac OSX Yosemite| Windows 7
Може предлог за појачало за кола? Земав радио со андроид, дисплејот на фабричкото ми откажа а и повеќе нема поддршка за мапи за навигација. Е сега не сум задоволен од звукот на кинезов па сакам да додадам некое појачало за да ги движи фабричките 8” драјвови за кои не можам баш да најдам спецификација. Се работи за vw Touareg 2009 годиште.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,441
Членови
29,742
Најнов член
MilanTrajkovski1
На врв Дно