Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

tp-link

 1. Продавам TP-Link SafeStream Gigabit VPN Router

  Продавам TP-Link SafeStream Gigabit VPN Router

  Продавам TP-Link ER-6020 (V2) Gigabit Multi-WAN VPN Router, нов, само отпакуван и вратен во кутија. Купен е по грешка, од Сетек. https://setec.mk/index.php?route=product/product&product_id=28658 Цена: 6200 (100EUR) Некои спекс... 64-bit dual core dedicated processor for outstanding...
 2. TP-LINK Archer C2300

  TP-LINK Archer C2300

  Продавам TP-LINK Archer C2300 v1.0 користен е 1 година, со помината гаранција. Безпрекорно работи Одлична состојба, без знаци на користење Се продава бидејќи не се користи 802.11ac Wi-Fi Network Standards Up to 2300 Mb/s Wi-Fi Data Throughput Dual-Band 2.4 GHz & 5 GHz 3 x Dual-Band Antennas...
 3. Roxas

  Asus VivoBook Интернет проблеми

  Нов лаптоп со Ryzen 5 3500U Vega 8, не сака да се конектира на рутерот што го имам на домашна мрежа. Лаптопот има 802.11ac 2.4 GHz wi-fi карта. Рутерот е: 300M Wireless N Router Model No. TL-WR841N / TL-WR841ND Firmware Version: 3.12.5 Build 100929 Rel.57776n Hardware Version: WR841N v6/v7 00000000
 4. Garfield'

  Појачување на рутерTp-link

  Здраво Зошто нема tomato Firmware за tp-link? И дали може да сменам firmware на еден рутер Tp-link Mr3420 v2.2? Пробано е но несака да се смени,како се мени верзијата на рутерот или дали може да се едитира во чипот за да прима? И каде може во скопје да му стават повеќе рам и меморија на чип?
 5. Necromancer

  TP-Link AP Unbrick

  Имам еден AP по дома кој ми го дадоа затоа што не работел. Така ми стои одреден период, па бидејќи Хуавеито на Телеком не блеснува баш во поглед на домет и бендвит го вклучив да видам што му се дешава. „Аксес поинтов“ светнува, се активира најнормално според палење на диодите, ама не јавува...
 6. cogscape

  TP-Link WR740N рутер проблем

  Неодамна го купив рутерчево од бувљак (цигански пазар) за 200 денари со надеж дека ке можам да експериментирам со dd-wrt но по моја претпоставка рутерот е заглавен во bootloop. Кога го уклучувам светнуваат сите диоди освен таа до power и после приближно 2 секунди одново светнуваат. Ако уклучам...
На врв Дно