• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

port forwarding

 1. Глупав

  Хипотетичко правење на port forwarding

  Хипотетички во следниов случај: A1 со јавна статичка адреса, Нивниот Huawei оптички рутер на кој е приклучен мој ASUS рутер на кој е приклучен PC (со Win 10 - ирелевантно) на кој има VM Ware (со Win 10 - ирелевантно) Релевантно: сакам од било каде (се надевам можеби некогаш и од плажа -...
 2. Kaurex

  Помош со отварање порти

  Здраво дечки, имам еден проблем со отварање порти. Во овој случај имам Strict NAT на Destiny 2 и пробувам да ја отворам портата што ја дава од играта 3097 преку рутерот, но иако правам се како што треба, сеуште не се мења NAT type-от. Рутерот е Technicolor TC7200.20, а овој проблем го имам со...
 3. I

  Дали е ова само невозможно?

  Читам постови тука како луѓе пробуваат да направат port forwarding на techicolor уредите и едноставно не им е возможно. Но гледам дека се од 2016-2017 па си викам дека нешто е сменето. Но ништо, што и да направам, ништо. Им се јавив на VIP вчера и едноставно ми викаат дека веќе ми е создаден...
На врв Дно