Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

port forwarding

 1. Miki98

  OpenWrt Port Forwarding не работи

  Здраво ит другари. Ми треба помош околу сетирање порт форвардинг на OpenWrt од дома преку лаптоп до публикувана ип со порт,проблемот е што не можам никако да пристапам до публик ип со порт. Имам два рутери 1.Првиот рутер е Тenda (врзан на интернет на wan) 2.Вториот рутер е TP-Link ac1750 со...
 2. Глупав

  Хипотетичко правење на port forwarding

  Хипотетички во следниов случај: A1 со јавна статичка адреса, Нивниот Huawei оптички рутер на кој е приклучен мој ASUS рутер на кој е приклучен PC (со Win 10 - ирелевантно) на кој има VM Ware (со Win 10 - ирелевантно) Релевантно: сакам од било каде (се надевам можеби некогаш и од плажа -...
 3. Kaurex

  Помош со отварање порти

  Здраво дечки, имам еден проблем со отварање порти. Во овој случај имам Strict NAT на Destiny 2 и пробувам да ја отворам портата што ја дава од играта 3097 преку рутерот, но иако правам се како што треба, сеуште не се мења NAT type-от. Рутерот е Technicolor TC7200.20, а овој проблем го имам со...
 4. I

  Дали е ова само невозможно?

  Читам постови тука како луѓе пробуваат да направат port forwarding на techicolor уредите и едноставно не им е возможно. Но гледам дека се од 2016-2017 па си викам дека нешто е сменето. Но ништо, што и да направам, ништо. Им се јавив на VIP вчера и едноставно ми викаат дека веќе ми е создаден...
На врв Дно