• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

меморија

 1. Oktar

  2 x 8GB Samsung PC4 2133MHz SO-DIMM

  Продавам две плочки од гореспоменатиот и долусликнатиот модел на рам меморија. Што да кажам, немаат гаранција, ама исправни се, ги држи меморијата и досега немаат заборавено ништо од тоа што сум им рекол да запомнат. Цена, 1500 за една или двете за 3000 денари. Цената не е фиксна и може да оди...
 2. RagingDemon

  RAM 16GB (2x8) G.Skill TridentZ RGB 3200MHz DDR4, Ryzen компатибилни

  Продавам 16GB (2x8) DDR4 RAM меморија G.Skill TridentZ RGB 3200MHz. Рамот е практично нов, купен е од странство и е користен околу 3 месеци на Ryzen машина. Се продава поради апгрејд. Може праќање по карго. Без замени. 6900 ден.
 3. BlackOuttheWoRlD

  Како да се смени меморијата на телефон

  Здраво Дали некој знае каде менуваат интернална меморија чип на телефон за надградба на storage. И зошто не примаат телефоните 256gb micro sd card,туку само до 32гб,знам дека зависи од телефонот,но да не прима 256гб а на пц да прима.
На врв Дно