Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

картица

 1. B

  Дали можам да приклучам интернет кабел во десктоп и со USB адаптер да споделувам Wi-Fi на други уреди?

  Дали можам да приклучам интернет кабел во десктоп и со USB адаптер да споделувам Wi-Fi на други уреди? Целта ми е да заштедам 2к-2.5к денари за гигабитен рутер. На лаптоп знам дека можи ама има добра интегрирана Wi-Fi картичка, а овие адаптерите не се на PCI слот или било како на матична. Досега...
 2. Teget

  Најдобра дебитна картичка?

  Која е најдобрата дебитна картичка со која можам лесно да ставам пари (пример во банка или во пошта со уплатница) на неа и да трошам на интернет и на каса? По можност да не ми земаат провизија за тоа што едноставно постои картицата. (Може да е интернет картица како revolut, немора да е од нашите...
На врв Дно