• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

intel i5

 1. Глупав

  Intel i5 8400 6/6

  i5 8400 како од продавница со stock cooler и кутивче и све со преостаната писмена гаранција до 12 месец 2021 цена 7 777мкд
 2. Skorp

  Продадено Intel i5 4690k, Gigabyte Z97X Gaming 3, G.SKILL 16GB, Cooler Master hyper h411r

  Ќе ве молам за проценка на следниве делови: Матична - Gigabyte Z97x Gaming 3 Процесор - Intel i5 4690k CPU кулер - Cooler Master Hyper H411R -------------------------------------------------------- РАМ - G.SKILL DDR3 2400MHz 16g (2x8) - 4500 ден. Рамот има гаранција во Нексио до 23.01.2025...
 3. Mark0s

  Конфигурација - процесори

  Здраво дечки. Ми треба ваше мислење за i5 8400k и AMD RYZEN 2600, кој процесор е поефикасен за гејмање и дали измеѓу двата процесори има голема разлика. Исто така за процесорот i5 8600k дали е потребна Z series матична ( не планирам да правам overclock). Однапред Ви благодарам :)
 4. JensenInterceptor

  Дали да купам Скајлејк процесор, а да го вратам/продадам Кабилејк процесорот?

  Иако компјутерон ми е стар само недела ипол, и сеуште не сум ја искористил/научил моќта на i5-7500 Kaby Lake процесорот, читајќи ги форумиве и Интенетов сфатив дека Виндоус 7 нема да работи на овој процесор бидејќи нема да има драјвери за овој ОС. Сакав нов ПЦ за учење и за играње. Сакав да му...
 5. JensenInterceptor

  Со или без графичката?

  Избрав ваква конфигурација: - Cooler Master 500W - CoolerMaster Case CMP-350 500W with Real Power Supply, Micro-ATX - Intel i5-6400 2.7GHz Skylake - Asus H110M-R Intel Socket 1151 for 6th generation processors - HDD 1TB Western Digital 7200, 64MB Cache - 1x Kingston 8GB 2133MHz DDR4 Non-ECC...
 6. JensenInterceptor

  Лаптопи до 35к со надградлива меморија?

  Дали може да ми препорачате лаптоп до 35000 денари кој што може работната меморија да му се надгради до 8 гигабајти? Не мора да има оперативен Виндоус, ќе му ставам Убунту. Виндоус можда одпосле да купам, и исто да додадам РАМ. Плус би сакал да е со процесор Intel i5, и некоја поштена графичка...
На врв Дно