• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Intel i5 8400 6/6

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
827
508
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
i5 8400 како од продавница со stock cooler и кутивче и све

со преостаната писмена гаранција до 12 месец 2021

цена 7 777мкд
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
827
508
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
појќе сериозно: 6 667мкд
и ни денар повеќе од тоа ! ! !
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
827
508
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
6 000мкд
(праќам по карго!!!)

одличен примерок !!!


i5-8400
14 nm
# of Cores: 6
# of Threads: 6
Processor Base Frequency: 2.80 GHz
Max Turbo Frequency: 4.00 GHz
TDP: 65 W
Max Memory Size (dependent on memory type): 128 GB
Memory Types: DDR4-2666
Processor Graphics ‡ Intel® UHD Graphics 630
Sockets Supported: FCLGA1151
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,291
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно