• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

дрва

  1. FLEGMA

    Загадување на воздухот во урбаните средини

    Бравос и за тоа што не ги спомна филтрите на оџаците туку само „пепелта“ која требало дас е покрива. Дека работи на лигнит и дека тој истиот лигнит загадува енормно многу (за разлика од други термоелектрани) Само да го размрдам кроткојебецот од погоре и клима евангелистот кој тврди дека РЕК...
На врв Дно