• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

dron

  1. Mao

    MTOM за DJI MAVIC 2 ZOOM дрон

    Здраво, Во обид да го регистрирам мојот дрон, во документот треба да пополнам MTOМ (MTOW) односно максимална маса на полетување. Во документите што идат со дронот нема ваква информација, а гооглајќи наидов на информација дека DJI свесно не ги кажуваат овие информации. И други корисници на...
На врв Дно